Czym jest TikTok Now i jak z niego korzystać?

Czym jest TikTok Now i jak z niego korzystać?

Jeśli nowa aplikacja TikTok Now jest ci znajoma, nie mylisz się. TikTok zasadniczo stworzył klon innej coraz bardziej popularnej aplikacji, BeReal, w której użytkownicy są codziennie proszeni o zrobienie zdjęcia przednimi i tylnymi aparatami telefonu. Oprócz kilku funkcji, największą różnicą między tymi dwiema aplikacjami jest ich nazwa. Oto wszystko, co musisz teraz wiedzieć.
Czytaj więcej: TikTok nie działa? Oto jak to naprawić

SZYBKA ODPOWIEDŹ
W Stanach Zjednoczonych TikTok Now to nowa funkcja aplikacji TikTok, która wysyła Tobie i Twoim znajomym codzienne powiadomienie o przechwyceniu filmu lub zrobieniu zdjęcia za pomocą zarówno przedniego, jak i tylnego aparatu telefonicznego, aby szybko udostępnić to, co robisz w tej chwili. Poza Stanami Zjednoczonymi TikTok Now został wdrożony jako samodzielna aplikacja mobilna na iOS i Androida.


KLUCZOWE SEKCJE

Czym jest teraz TikTok?

Aby zrozumieć TikTok Now, musimy najpierw omówić inną aplikację społecznościową o nazwie BeReal. BeReal to popularna francuska aplikacja społecznościowa, która pojawiła się w 2020 roku w oparciu o ideę autentyczności. Zasadniczo zachęca użytkowników do zrobienia niefiltrowanego zdjęcia za pomocą przedniej i tylnej części aparatu o losowej porze dnia, aby ludzie mogli zobaczyć, gdzie są i co robią. Nie ma filtrów i nie ma czasu na zorganizowanie malowniczej migawki. Nie jest to najlepsza aplikacja, jeśli masz romans lub kierujesz przestępczością zorganizowaną, ale poza tym daje przyjaciołom bardziej realistyczne okno na ich dzień. Mówią, że naśladownictwo jest najszczerszą formą pochlebstwa, ale w tym przypadku trudno nie nazwać TikTok naśladowcą. Pozornie główna różnica polega na tym, że BeReal jest przeznaczony wyłącznie do zdjęć, podczas gdy TikTok Now pozwala użytkownikom wybrać między zrobieniem statycznego zdjęcia lub 10-sekundowego wideo. Ponadto TikTok Now daje użytkownikom trzy minuty na opublikowanie w porównaniu z dwiema minutami BeReal, co może dać ci trochę więcej czasu na upewnienie się, że twoje włosy są ładne. TikTok nadal „eksperymentuje” z nową funkcją w tej chwili, co oznacza, że ​​dostęp do TikTok Now można uzyskać za pośrednictwem aplikacja TikTok w Stanach Zjednoczonych W innych częściach świata TikTok Now może jednak pojawiać się jako całkowicie osobna aplikacja. Zobacz następną sekcję, aby dowiedzieć się, jak korzystać z TikTok Now, w zależności od miejsca zamieszkania.

Jak korzystać z TikTok teraz

TikTok Teraz funkcja jest dostępna dla użytkowników z USA. W przypadku najnowszej aktualizacji przycisk Teraz znajduje się na dolnym pasku nawigacyjnym, obok przycisku publikowania. Stuknij przycisk Teraz (ikona błyskawicy), aby zobaczyć kanał Przeglądaj TikTok Nows – lub, jak nazywa to TikTok, „codzienne wrażenia ze zdjęć i filmów” – od „ludzi, którzy są najbardziej ważni”. W prostym języku oznacza to posty Now, które zyskują popularność lub te od wspólnych obserwujących.Adam Birney / Android AuthorityPo aktywacji nowej funkcji codziennie otrzymasz monit o nagranie 10-sekundowego wideo lub statycznego zdjęcia, aby podzielić się tym, co robisz. Użytkownicy muszą mieć ukończone 18 lat, aby udostępniać swoje posty TikTok Now w kanale Eksploruj. W przypadku użytkowników w wieku od 13 do 15 lat tylko Twoi znajomi (obserwowane przez Ciebie osoby, które Cię obserwują) będą mogli wyświetlać i komentować Twoje posty. Zobacz, jak zmienić swój wiek w TikTok, jeśli ustawienia konta nie są poprawne.

Aplikacja TikTok Now

W regionach poza Stanami Zjednoczonymi TikTok Now jest dostępny jako samodzielna aplikacja. Aplikacja działa bardzo podobnie do TikTok Now, która jest obecnie wypiekana w aplikacji TikTok w USA. Ale jako oddzielna aplikacja mobilna, którą musisz pobrać, pozwala użytkownikom wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień push o odprawach. Jest to przydatne, jeśli wolisz wyciszyć powiadomienia aplikacji TikTok, ale chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych Nows. Podczas gdy BeReal ostrzega swoich użytkowników za pomocą powiadomienia push, mówiąc im, że „czas na BeReal” za pomocą emotikonów alertów, powiadomienie TikTok Now jest podobne, ostrzegając użytkowników jego “Czas do teraz” z emotikonami błyskawicy. Różne dekoracje okienne do tej samej funkcji.Zrzut ekranu 20220926 123645 TikTok terazAdam Birney / Android AuthorityOd czasu uruchomienia aplikacji 18 września 2022 r. TikTok Now znalazł się wśród 100 najlepszych aplikacji sieci społecznościowych na iPhone’a na pięciu rynkach; Madagaskar, Mozambik, Kenia, Malta i Singapur. BeReal ma już prawie trzy miliony osób codziennie korzystających z aplikacji, więc czas pokaże, czy TikTok Now nadrobi zaległości. Nie powinno być niespodzianką, że TikTok próbuje zarobić na sławie BeReal; najlepsze firmy zawsze czerpią inspiracje od siebie nawzajem lub wprowadzają porównywalne funkcje. Na przykład YouTube Shorts naśladowało krótkie filmy w stylu portretowym TikTok. TikTok może być pierwszym, ale wątpimy, aby był ostatnim, który zarobi na modnej funkcji BeReal.


Czytaj więcej: Jak tworzyć filmy TikTok: przewodnik dla początkujących

Często zadawane pytania

Czy możesz usunąć post TikTok Now? Tak, kliknij Wspomnienia ze swojej strony profilowej i wybierz datę kalendarzową wpisu, który chcesz usunąć. Stuknij ikonę z trzema kropkami nad wpisem i wybierz Usuń. Czy mogę przewidzieć, o której godzinie TikTok wyśle ​​teraz powiadomienie? TikTok Now wyśle ​​​​Ci powiadomienie co 24 godziny, ale nie ma dokładnej godziny ani harmonogramu. Jeśli przez jakiś czas nie otwierałeś aplikacji, prawdopodobnie wcześniej otrzymasz przypomnienie. Czy potrzebuję konta TikTok, aby korzystać z TikTok Now? Tak, musisz się zalogować lub zarejestrować za pomocą konta TikTok, aby korzystać z TikTok Now. W obu aplikacjach używane jest to samo konto. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android