Czy PS5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą Sony w historii?

Czy PS5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą Sony w historii?

Adam Birney / Android AuthoritySony doświadczyło bezprecedensowego popytu wraz z premierą konsoli PlayStation 5, a problemy z łańcuchem dostaw nie pomogły dokładnie dostać się w ręce wszystkich, którzy tego chcą. Mimo to PS5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, dostarczając ponad 20 milionów sztuk do gospodarstw domowych na całym świecie w ciągu pierwszych dwóch lat. Ponieważ niektóre z najlepszych ekskluzywnych gier wciąż są w drodze, a podaż w końcu nadąża za popytem, ​​sprzedaż PS5 jest na dobrej drodze, aby stale rosnąć. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o historii sprzedaży i przyszłości konsol PS5.
Czytaj więcej: Przewodnik dla kupujących PS5: Wszystko, co musisz wiedzieć o PlayStation 5 firmy Sony

KRÓTKA ODPOWIEDŹ
Dwa lata po premierze Sony sprzedało na całym świecie ponad 20 milionów konsol PlayStation 5, osiągając rekordowe zarobki. Oczekuje się, że ograniczenia dostaw ustąpią do 2024 r., co oznacza, że ​​PS5 mogą pozostać w magazynie.


KLUCZOWE SEKCJE

Numery sprzedaży PS5: oto ile sprzedano i dlaczego

W czerwcu 2022 roku PlayStation 5 sprzedało się na całym świecie w 20 milionach egzemplarzy. I wierzcie lub nie, ta liczba mogłaby być większa. Jeśli próbowałeś kupić PS5, wiesz, że zazwyczaj wyprzedają się w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Od momentu premiery w listopadzie 2020 r. detaliści w Stanach Zjednoczonych sprzedawali PS5 z szybkością prawie 1000 sztuk na minutę. Dla porównania, jednostki PS4 w USA sprzedawały się z szybkością sześciu na minutę na tym samym etapie cyklu życia produktu.Sprzedaż PS5 bezprecedensowy popytNie tylko wyższy popyt utrudnia zakup PS5, ale ograniczona podaż sprawia, że ​​jest to prawie niemożliwe. Z drugiej strony PS4 są nadal swobodnie dostępne w obfitej podaży. Trzeba przyznać, że wiele nowych gier doczekało się podwójnego wydania na konsolach PS4 i PS5, oferując graczom bezpłatną aktualizację do wersji PS5 po otrzymaniu konsoli, więc nie muszą czekać, aby zagrać w najnowsze tytuły.

Jak pandemiczne zakłócenie łańcucha dostaw wpłynęło na sprzedaż?

PS5 sprzedało się lepiej niż PS4 w pierwszym roku na półkach sklepowych. Ale ze względu na ograniczenia podaży PS5 zaniżało sprzedaż PS4 w swoim drugim roku. Dwie największe przeszkody w produkcji większej liczby PS5 to pandemia COVID-19, powodująca braki kadrowe i przestoje fabryk, oraz wpływ Rosji na logistykę, spowalniający zapasy części.Wykres problemów z dostawą PS5Dobrą wiadomością jest to, że PS5 ma wypełnić lukę w sprzedaży PS4 już trzeci rok. Sony pozyskuje wielu dostawców, aby zapewnić większą elastyczność w niestabilnych warunkach rynkowych i pracuje nad negocjowaniem nowych partnerstw logistycznych, aby utrzymać trasy dostaw swoich konsol. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, PS5 powinno ponownie wyprzedzić PS4 pod względem sprzedaży w czwartym roku.
Czytaj więcej: Złap krzesło; globalny brak chipów może być z nami przez jakiś czas

Jak wypada sprzedaż PS5 w porównaniu z pierwszymi dwoma latami sprzedaży PS4?

PlayStation 4 była niesamowicie popularną konsolą Sony, która do tej pory sprzedała ponad 100 milionów konsol, ponad dwa razy więcej niż Xbox One w ciągu swojego życia. PS4 udało się osiągnąć kamień milowy o 20 milionów sprzedanych egzemplarzy wcześniej niż PS5, w 15 miesięcy w porównaniu do 18 miesięcy, ale szczerze mówiąc, gdyby nie globalny niedobór chipów, PS5 osiągnąłby ten kamień milowy znacznie wcześniej .Rekordowe zarobki PS5Pod względem przychodów PS5 odniosło ogromny sukces Sony, przekraczając w 2020 roku dwa miliardy dolarów sprzedaży netto. To prawda, że ​​konsola PS5 kosztuje więcej niż PS4, ale nastąpiła również znacząca zmiana cyfrowa. Ponieważ podczas pandemii więcej osób przebywa w domu, więcej graczy kupuje gry bezpośrednio ze sklepu PlayStation, a nie fizyczne dyski z tradycyjnych sklepów stacjonarnych. W 2017 r. sprzedaż była podzielona prawie 50/50 między gry cyfrowe i dyskowe, ale do 2021 r. była podzielona 80/20.

Czy PS5 sprzedaje się lepiej niż Xbox Series X?

Jak PS5 wypada na tle konkurencyjnej konsoli Xbox Series X? Cóż, podobnie jak w przypadku ostatniej generacji gier, Sony zostawia Microsoft w kurzu. PlayStation 5 ma obecnie dożywotnią sprzedaż na poziomie 21,61 miliona, podczas gdy Xbox Series X/S ma dożywotnią sprzedaż na poziomie 15,98 miliona.ps5 vs seria xbox x logo 2Oliver Cragg / Android AuthorityJednak konsolą najlepiej sprzedającą się nie jest ani PS5, ani Xbox Series X. Na szczycie list przebojów znajduje się Nintendo Switch, który w ciągu swojego życia sprzedał imponującą liczbę 110,71 miliona sztuk. Jednym z powodów jest to, że Switch jest mniej wydajny niż PS5 i Xbox Series X/S, używa słabszych komponentów, a tym samym jest mniej dotknięty niedoborem chipów. Więcej Przełączniki na półkach w bardziej przystępnej cenie sprawiły, że jest to kusząca opcja dla graczy.


Czytaj więcej: Czy Google może nadążyć za popytem na serię Pixel 6?

Często zadawane pytania

Ile sprzedano PS5? Do tej pory na całym świecie sprzedano około 21,61 miliona konsol PlayStation 5. Dlaczego PS5 jest wyprzedane? Popyt na PlayStation 5 jest wyższy niż na jakąkolwiek inną konsolę w historii Sony. Ponadto ograniczenia łańcucha dostaw i niedobory chipów spowodowane pandemią COVID-19 spowolniły produkcję. Sprzedawcy mają ograniczone zapasy na PS5 i generalnie ustalili limit jednej jednostki sprzedawanej na gospodarstwo domowe, aby odstraszyć skalperów. Kto sprzedał więcej konsoli Xbox lub PS5? Sony sprzedało około pięć milionów PS5 więcej niż Microsoft sprzedał konsole Xbox Series X/S. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android