Czy ogłoszenia eBay są bezpłatne?  Opłaty w skrócie

Czy ogłoszenia eBay są bezpłatne? Opłaty w skrócie

Jeśli chcesz sprzedawać używane rzeczy, znajdziesz alternatywę dla rynku w serwisie eBay z ogłoszeniami eBay. Sprzedaż w serwisie eBay jest stosunkowo prosta i szybka. Ale co z kosztami ogłoszeń eBay?

Wersja: różna

Języki Niemiecki

Wydanie:17.04.2014

Platformy: Android

Każdy, kto sprzedaje rzeczy w serwisie eBay, może ponieść pewne koszty podczas tworzenia oferty, na przykład jeśli chce użyć określonej liczby zdjęć lub chce w inny sposób wyróżnić swoją ofertę. Sprzedaż za pośrednictwem ogłoszeń eBay ma inny model kosztowy. Czy jest sprzedawany na małą, prywatną skalę, Ogłoszenia eBay są bezpłatne.

Ogłoszenia eBay: Koszt tworzenia aukcji

Jeśli umieszczasz reklamy tylko na małą skalę, upadasz żadnych kosztów w ogłoszeniach eBay. Trwa zarówno wystawianie artykułów, jak i proces sprzedaży całkowicie za darmo z dala. Nie musisz więc odliczać prowizji, jeśli uda Ci się coś sprzedać. Wyjątki robią tutaj użytkownicy, którzy mają więcej niż Opublikuj 50 ogłoszeń w ciągu 30 dni. Tutaj wypada jeden Opłata 0,95 € od 51. ogłoszenia Na. W ten sposób ma się na celu uniemożliwienie sprzedawcom zalewania poszczególnych stron w ogłoszeniach własnymi ofertami, z których część prawie nie została zmodyfikowana, oraz zabezpieczania miejsc na stronie startowej kilkoma identycznymi ofertami. 50 bezpłatnych ogłoszeń nie obowiązuje przez miesiąc kalendarzowy, ale dla osób online w ciągu ostatnich 30 dni złożone oferty. Usunięte i dezaktywowane ogłoszenia oraz ogłoszenia już opłacone wliczają się do limitu 50 dostępnych bezpłatnych ogłoszeń. Jednak dotyczy a nie liczba ogłoszeń aktualnie umieszczonych w Interneciektóre powstały jakieś dwa, trzy miesiące temu.

Nie można przypadkowo wpaść w pułapkę kosztów polegającą na umieszczeniu zbyt wielu reklam online. Gdy tylko osiągniesz limit, w kilku miejscach pojawi się informacja, że ​​za kolejne oferty zostaną naliczone koszty. Jeśli zamieścisz takie ogłoszenie, od razu zostaniesz przekierowany do procesu płatności. Możesz anulować, jeśli nie chcesz płacić żadnych opłat. Zasady mają również zastosowanie, jeśli chcesz oferować przedmioty z kategorii „Prezenty i wymiana”.

Uwaga: Od pewnego czasu ogłoszenia eBay oferują opcję „Zapłać bezpiecznie”. Płatności są przetwarzane bezpośrednio przez platformę, a nie między kupującym a sprzedającym. Usługa jest bezpłatna dla sprzedających, ale kupujący ponoszą opłatę, którą należy uiścić oprócz uzgodnionej ceny zakupu. Pieniądze trafiają do dostawcy usług przetwarzania płatności.

Jeśli nie masz pewności, czy nie utworzyłeś już zbyt wielu ofert, możesz łatwo sprawdzić swój aktualny status.

Przejdź do sekcji „Moje” po zalogowaniu się do ogłoszeń eBay. Tutaj znajdziesz „Ustawienia”. Na dole znajdziesz aktualny stan ogłoszeń z ostatnich 30 dni.

Jeśli korzystasz ze sklepu, musisz ponieść koszty od 101 ogłoszenia w ciągu 30 dni.

Ogłoszenia eBay: Koszty i opłaty za własne aukcje

Istnieją wyjątki od opłat za ogłoszenia drobne w serwisie eBay w niektórych kategoriach.

Jednorazowo można bezpłatnie wjechać maksymalnie dwoma samochodami. Z trzeciego ogłoszenia umieszczonego w Internecie w tym samym czasie w kategorii „Samochody”. zostanie naliczona opłata w wysokości 6,95 €. Termin wynosi 60 dni. Jest też wyjątek w kategorii „nieruchomości”. Maksymalnie dwie nieruchomości są prowadzone bezpłatnie, od trzeciego ogłoszenia pobierana jest opłata w wysokości 14,95 €.

Jeżeli za ogłoszenie zostaną poniesione koszty, zostaniesz o tym poinformowany przed ostatnim etapem umieszczania ogłoszenia. Odpowiednie informacje można znaleźć pod przyciskiem „Wyślij ogłoszenie”. Płatność następuje po utworzeniu reklamy.

Ogłoszenia drobne na eBayu nie działają w modelu „licytacji” czy „kup teraz”, ale raczej jak pchli targ lub ściana ogłoszeń w supermarkecie. Po złożeniu oferty zainteresowane strony mogą kontaktować się ze sprzedającym telefonicznie lub mailowo. Ceny podane w opisie przedmiotu często mogą służyć jako podstawa do negocjacji. Tutaj nie trzeba składać wiążącej oferty.

W innym miejscu mamy wskazówki dotyczące tworzenia aukcji w ogłoszeniach eBay.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android