Czy obstawianie AI to dobry chwyt dla Galaxy S24?

Czy obstawianie AI to dobry chwyt dla Galaxy S24?

Po Blockchain, NFT, Web3 i dziesiątkach innych nowinek technologicznych, sztuczna inteligencja jest słowem kluczowym, o które walczy każda firma w 2024 roku. Trudno byłoby znaleźć jedno ogłoszenie w całej branży technologicznej bez słów „generatywna sztuczna inteligencja” gdzieś w treści, jeśli nie w tytule. Ale czy obstawianie sztucznej inteligencji to właściwy chwyt dla Samsunga i nadchodzącej linii Galaxy S24? Myślę, że tak. Pozwól mi wyjaśnić.

Czy obstawianie AI to właściwy chwyt dla Samsunga?

138 głosówTak.28%Nie.39%Tylko czas pokaże.33%

Samsung nie stawiałby na sztuczną inteligencję, gdyby była to zwykła moda

Samsung Galaxy S24 nie jest jeszcze oficjalny. Zostanie ogłoszona na Unpacked za kilka dni, 17 stycznia. Jednak młyn plotek i kran z wyciekami były tak hiperaktywne, że w zasadzie wiemy wszystko o nowej serii, w tym imponujące siedem lat aktualizacji, specyfikacja arkusze, ceny w różnych krajach, warianty kolorystyczne, a nawet praktyczne doświadczenie z S24 Ultra. Aby nie dać się wyprzedzić, Samsung kilka razy drażnił się z nowymi telefonami i mówił o Galaxy AI, nowym pakiecie funkcji AI zbudowany specjalnie dla linii Galaxy. Wiemy więc na pewno, że sztuczna inteligencja ma w dużym stopniu zostać uwzględniona w tym ogłoszeniu. Właściwie może to być najważniejszy temat do rozmów w serii S24 – przyćmiewający wszelkie dyskusje na temat procesorów, wojen Snapdragon i Exynos, Space Zoom, zdjęć Księżyca i wszelkich wcześniejszych dyskusji skupiających się na Galaktyce. Sztuczna inteligencja musiała przejść test bzdur w Samsungu i udowodnić, że może to być trwała i mądra strategia. Wygląda to na duży i odważny ruch ze strony Samsunga – „zakład” pod jakąkolwiek inną nazwą. Nie pamiętam, odkąd koreański gigant dokonał tak drastycznej zmiany w ofercie Galaxy S od czasów zakrzywionych wyświetlaczy (chyba że liczyć połączenie rysika S Pen Note’a z serią Ultra). Firma od lat podchodzi dość konserwatywnie do serii S; w końcu to telefony, które sprzedaje milionom ludzi. Nie mogą po prostu podążać za coroczną modą technologiczną i dezorientować użytkowników! To stawia perspektywę nad Galaxy AI, prawda? Jeśli każde ulepszenie Galaxy S jest posunięciem kalkulowanym na wiele milionów dolarów, to sztuczna inteligencja musiała przejść bzdurny test w Samsungu i udowodnić, że może to być trwała i mądra strategia na przyszłość.

Sztuczna inteligencja może być katalizatorem zmian w serii Galaxy S

Znajdź Samsunga Galaxy S22 Ultra vs S23 UltraRobert Triggs / Android Authority Biorąc pod uwagę bardzo małą liczbę punktów danych, jakie mam jako obserwator, myślę, że to także słuszny ruch dla Samsunga. Choćby dlatego, że seria Galaxy S od lat potrzebuje wstrząsów. Poza kilkoma drobnymi ulepszeniami tu i ówdzie, najnowsze telefony S to prawie ten sam produkt. Galaxy S23 Ultra wygląda, czuje się i zachowuje tak samo jak Galaxy S22 Ultra, podczas gdy S22 Ultra jest w zasadzie nieco lepszą wersją S21 Ultra. To nie tylko problem Samsunga. Wielu innych producentów smartfonów rok po roku stara się wyróżnić i wprowadzać innowacje. Technologia ustabilizowała się, a ludzie są zadowoleni z zeszłorocznego flagowca lub poprzedniego roku. Niektóre marki, takie jak Xiaomi, OPPO i VIVO, wciąż próbują posunąć się do przodu dzięki szaleńczym innowacjom sprzętowym — aparatom, zoomom, wyświetlaczom, ładowaniu i każdej innej specyfikacji to wysoki wynik, który można wielokrotnie pobijać. Inne, takie jak Apple i Google, zdecydowały się skupić na poprawie holistycznego doświadczenia smartfonów dzięki unikalnym usługom, przydatnym funkcjom i zwartym ekosystemom. Ostatnio Samsung nie zdecydował się na wizję oprogramowania ani nie wprowadzał innowacji w sprzęcie. Sztuczna inteligencja może popchnąć ją do przodu w obu obszarach. Samsunga nie można zaliczyć do żadnej z tych kategorii. Siedziała gdzieś pośrodku i nie skupiała się zbytnio na wizji oprogramowania, ani nie wyprzedziła spektakularnego sprzętu. Oczywiście firma wypuszcza niesamowite produkty, ale w ciągu ostatnich kilku lat magia… zniknęła. Sztuczna inteligencja może być katalizatorem, który wyprowadzi Samsunga z wygodnego i stabilnego stanu, w jakim się znajduje. Może zapoczątkować zmiany głęboko w jej produktach i zachęcaj firmę Samsung do tworzenia ciekawych i innowacyjnych funkcji i doświadczeń, jednocześnie rozwijając swój sprzęt. Jeśli myślisz, że sztuczna inteligencja to wyłącznie oprogramowanie, to się mylisz. W końcu generatywna sztuczna inteligencja jest powodem, dla którego specyfikacje znów zaczynają mieć znaczenie, jak niedawno argumentował mój kolega Robert. Istotą jest to, że potrzebujesz dużo wolnego miejsca i zarządzania ciepłem, jeśli zamierzasz lokalnie przetwarzać niektóre generatywne żądania AI.

Dzisiejsze telefony potrzebują odrobiny magii sztucznej inteligencji, aby stać się naprawdę inteligentne

Opcja Magic Editor w Google Pixel 8 Pro (1)Adamya Sharma / Android Authority Patrząc na kilka lat do przodu, również uważam, że sztuczna inteligencja może całkowicie zmienić sposób, w jaki wszyscy korzystamy z telefonów z Androidem. W dzisiejszych smartfonach nie ma nic naprawdę „inteligentnego”. Wszystko jest zamknięte w różnych aplikacjach, które ledwo się ze sobą komunikują, a nasze interakcje z nimi to proste powtarzanie. Proszę telefon, żeby coś zrobił, robi to za mnie. Nie ma przewidywania, żadnej syntezy ani prawdziwego zrozumienia moich danych, nawyków i preferencji. Naszym telefonom brakuje syntezy i przewidywalności, jakie powinien zapewniać prawdziwy „inteligentny” telefon. Na przykład, dlaczego nie pojawia się ostrzeżenie, gdy próbuję zarezerwować koncert, jeśli mam już rezerwację na kolację w tym samym terminie? Albo dlaczego nie widzę postów na Instagramie ani Shorts w YouTube z restauracji, gdy przeglądam ją w Mapach Google? I dlaczego muszę pamiętać dokładne słowo z wiadomości e-mail, aby znaleźć je w skrzynce odbiorczej? Nic z tego nie ma sensu na prawdziwym smartfonie, ale akceptujemy to. I jasne, Galaxy S24 nie rozwiąże jutro tych problemów, ani Pixel 9 w październiku, ale zmierzamy w tym kierunku. Prawdziwa sztuczna inteligencja może utorować drogę do naprawdę inteligentniejszego korzystania ze smartfonów dla nas wszystkich. Dlatego ani przez sekundę nie wierzę, że sztuczna inteligencja w smartfonach to chwyt marketingowy.

Małymi, stałymi krokami w stronę inteligentniejszego smartfona

Grudzień 2023 r. Funkcja Pixel wyświetla odpowiedzi kontekstowe na ekranie połączeniaA powodem, dla którego nie przeszkadzają mi te drobne wdrożenia sztucznej inteligencji, jest to, że rozumiem, że firmy takie jak Samsung i Google budują telefony dla milionów ludzi, nie są w stanie wprowadzić radykalnych zmian z dnia na dzień. Nie mogą eksperymentować jak Humane ze swoim AI Pin lub Rabbit z R1 i budować cały swój produkt w oparciu o sztuczną inteligencję. Nie mogą prosić milionów ludzi, aby z dnia na dzień zmienili cały sposób interakcji z telefonem; byłoby to samobójstwo biznesowe. Podobnie jak nie mogą po prostu dostarczyć aplikacji ChatGPT lub wstępnie zainstalować Bing Chat lub Google Bard i zadowolić się nazwaniem tego „strategią sztucznej inteligencji”. Prawdziwym sukcesem Samsunga byłby fakt, że gdy tylko trzymałem telefon w ręku, zapomniałem o sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja musi być środkiem do celu, a nie gwiazdą serialu. Nie, właściwy ruch leży gdzieś po środku. Na Google i Samsungu spoczywa ciężar ułatwiania milionom ludzi ze wszystkich środowisk korzystania ze sztucznej inteligencji. Muszą to zrobić, tworząc przydatne i inteligentne funkcje tam, gdzie ich ludzie potrzebują. Google już wdraża sztuczną inteligencję w subtelny, ale użyteczny sposób, a wraz z nadchodzącym pakietem Galaxy AI w serii S24 wydaje się, że Samsung zmierza w podobny sposób zrównoważone podejście. AI z pewnością będzie głównym tematem rozmów w serii Galaxy S24. Prawdopodobnie pojawi się w każdym spocie telewizyjnym i na billboardzie, jaki zobaczymy. Jednak moim zdaniem największym sukcesem Samsunga byłoby to, że gdy już trzymałem telefon w rękach, zapomniałem o sztucznej inteligencji. Jeśli sztuczna inteligencja stanie się narzędziem w tle i środkiem do osiągnięcia celu, a nie gwiazdą serialu, wtedy będę wiedział, że to już nie chwyt marketingowy, ale prawdziwa i trwała zmiana. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android