Czy możesz zadzwonić pod numer 911 bez korzystania z sieci komórkowej?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green Rozmowa na telefonieHarley Maranan / Android AuthorityJeśli przebywasz w Ameryce Północnej, wiesz, że w nagłym wypadku należy zadzwonić pod numer 911, ale dzwonienie nie jest tak proste jak w latach 90. Większość ludzi korzysta obecnie z telefonów komórkowych, co wiąże się z komplikacjami, takimi jak karty SIM i radykalnie różne plany abonamentowe. Czy w takim razie można dotrzeć pod numer 911 bez korzystania z sieci komórkowej? Bez karty SIM? A co jeśli chcesz skorzystać z komputera, inteligentnego głośnika lub inteligentnego ekranu?

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Tak, możesz zadzwonić pod numer 911 bez planu operatora ani nawet karty SIM, chociaż nadal musisz znajdować się w zasięgu masztów telefonii komórkowej. Zwykle nie można zadzwonić pod numer 911 bez telefonu, chyba że korzystasz z aplikacji VoIP obsługującej E911 albo tabletu lub smartwatcha wyposażonego w sieć komórkową.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Czy możesz zadzwonić pod numer 911 bez korzystania z sieci komórkowej?

łączność satelitarna Apple iPhone 911Jeśli masz na myśli bez planu przewoźnika, oczywiście. Numer 911 jest uważany za tak istotną funkcję, że nawet jeśli Twój plan wygaśnie lub w ogóle za niego nie zapłacisz, nadal będziesz w stanie się z nim skontaktować. Dotyczy to również niezależnie od tego, z jaką siecią powiązany jest Twój telefon — ponieważ większość barier technicznych zniknęła, Twój telefon T-Mobile (na przykład) powinien działać dobrze w obszarze normalnie objętym tylko przez AT&T, jeśli chodzi o połączenia alarmowe. Tam jest jednak dużym haczykiem. Jeśli w trakcie połączenia pod numer 911 zostaniesz rozłączony, będziesz musiał sam oddzwonić, ponieważ dyspozytorzy nie będą mieli numeru telefonu, z którym jesteś powiązany. Może to oznaczać konieczność odświeżenia im informacji, kim jesteś, a w skrajnych sytuacjach wykonanie drugiej rozmowy może być zbyt niebezpieczne — ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest telefon z sygnałem dźwiękowym, gdy pojawi się intruz z bronią. Naprawdę potrzebujesz czegoś takiego sieci, z którą chcesz się połączyć, więc jeśli Twój telefon wyświetla komunikat „brak usługi”, prawdopodobnie nie masz szczęścia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nawet w przypadku przerwy w świadczeniu usług regularnych czasami pojawia się strefa przejściowa oznaczona jako „Tylko SOS”. Obsługuje połączenia alarmowe i SMS-y, ale nic więcej. Niektóre urządzenia (takie jak iPhone 15) idą o krok dalej, wykorzystując komunikację satelitarną, dzięki czemu możesz wysyłać powiadomienia tekstowe do najbardziej odległych miejsc na Ziemi. Sprawdź jednak, czy kraj, w którym się znajdujesz, obsługuje usługę satelitarną Twojego telefonu.

Czy możesz zadzwonić pod numer 911 bez karty SIM?

Tacka na kartę SIM SD Sony Xperia 1 VHarley Maranan / Android AuthorityTak, chociaż będziesz mieć takie same problemy, jak dzwonienie bez planu operatora. Rzeczywiście, karta SIM (lub eSIM) zwykle umożliwia połączenie z siecią operatora. Bez niego będziesz mógł wykonywać tylko połączenia alarmowe.

Czy możesz zadzwonić pod numer 911 bez telefonu?

Amazon Echo Show 8 (3. generacji)Potencjalnie. Niektóre urządzenia podłączone do Internetu z aplikacjami VoIP (voice-over-IP) mogą obsługiwać E911 (Enhanced 911), umożliwiając powiązanie adresu fizycznego z połączeniem. Zwykle usługi 911 wymagają podania dokładnych informacji o lokalizacji, jest to jednak trudniejsze, gdy dzwonisz tylko za pośrednictwem adresu IP, a nie urządzenia podłączonego do masztów komórkowych i/lub GPS. Numer E911 jest w rzeczywistości niezbędny dla usług bezpieczeństwa w domu, takich jak Arlo i Ring, ponieważ podczas podróży możesz potencjalnie wybrać dyspozytora w niewłaściwym mieście w przypadku problemów w domu. Najbardziej niezawodnym sposobem zadzwonienia pod numer 911 bez telefonu jest prawdopodobnie Skype. Możesz zadzwonić do służb ratunkowych, jeśli używasz aplikacji w wersji dla systemu Windows, Mac lub Linux, pod warunkiem, że przebywasz w Australii, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych. Najnowsze szczegóły znajdziesz na oficjalnej stronie pomocy technicznej Microsoft. Jedną z zauważalnych luk jest Zoom. Firma technicznie oferuje połączenia alarmowe, ale tylko za pośrednictwem Zoom Phone, opartego na chmurze systemu VoIP dla firm. Jest bardzo mało prawdopodobne, że znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz mieć dostęp do Zoom Phone, ale nie do własnego telefonu komórkowego. Kolejną poważną luką są inteligentne głośniki i wyświetlacze. Ani Amazon Alexa, ani Asystent Google nie mogą wybrać numeru 911, chyba że używasz ich na telefonie, to samo dotyczy Siri firmy Apple – próba nawiązania połączenia pod numer 911 na HomePodzie spowoduje po prostu przekierowanie go przez iPhone'a, co w tym przypadku prawdopodobnie jest nieobecny. Możesz ustawić głośniki i wyświetlacze Alexy na wybieranie osobistych kontaktów lub (jeśli za to płacisz) aktywną infolinię, ale te osoby będą musiały skontaktować się z numerem 911 w Twoim imieniu. Jeśli chcesz trochę „oszukać”, jest to tablety i smartwatche z obsługą sieci komórkowej, takie jak niektóre tablety Samsung Galaxy i Apple Watch Ultra 2. Powinny one obsługiwać dzwonienie pod numer 911 bez planu operatora, ale urządzenia takie jak Ultra 2 mogą wymagać najpierw aktywacji i/lub konfiguracji dla sieci komórkowej, więc prawdopodobnie i tak będę chciał mieć kompatybilny plan.


Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android