Corona-Warn-App: Certyfikat wygasł — odnów teraz!

Corona-Warn-App: Certyfikat wygasł — odnów teraz!

Jeśli certyfikat Corona wygasł, nie musi to oznaczać, że nie masz już ochrony przed szczepieniami. Jest to automatyczna data ważności, której odliczanie rozpoczyna się w dniu ostatniego szczepienia. Firma GIGA wyjaśnia, jak odnowić wygasły certyfikat Corona w aplikacji Corona-Warn-App.

Wersja: 2.18.1

Języki niemiecki

Platformy: Android

Wersja 2.7 aplikacji Corona-Warn została rozszerzona o możliwość sprawdzania autentyczności certyfikatów i wyświetlania „technicznej” daty ważności certyfikatu Corona. Nie oznacza to jednak świadectw badań ani świadectw odzysku.

Abyś był na bieżąco, wyjaśnimy Ci to tutaj Wideo ponownie cyfrowa karta szczepień działa i na co należy zwrócić uwagę.

Dlaczego certyfikaty Corona wygasają?

Wygaśnięcie cyfrowych certyfikatów koronowych jest określane jako „ważność techniczna”. Można to łatwo przedłużyć, ale obecnie nie ma wiarygodnej wiedzy na temat tego, jak długo trwa ochrona przed szczepieniem. Z tego powodu stworzono „tymczasowe” zaświadczenie, które jest ważne przez 1 rok plus 14 dni po ostatnim szczepieniu. Matematycznie odpowiada to jednemu rokowi po policzeniu całkowitej ochrony przed szczepieniem.

Tak jak na przykład szczepienia przeciw tężcowi są skuteczne tylko przez określony czas, a szczepienia przeciw grypie muszą być powtarzane co roku, tak szczepienie koronowe prawdopodobnie będzie miało pewien okres skuteczności w przyszłości. „Techniczna data wygaśnięcia” jest zatem jedynie wdrożeniem tego „przełącznika”.

Certyfikat Corona wygasł: co to znaczy?

Data wygaśnięcia certyfikatu Corona to funkcja wprowadzona w wersji 2.7 aplikacji Corona-Warn-App.

W ten sposób możesz zobaczyć techniczną datę ważności:

Otwórz aplikację Corona-Warn. W dół na „certyfikaty” rodzaj.Na kodzie QR certyfikatu. Przewiń w dół, a następnie to wybierz żądany certyfikat, dotykając go.Przewiń daleko: pod koniec różnych dat, ale przed wyjaśnieniem certyfikatu, znajdziesz jeden Pudełko zawierające datę ważności.

Zostaniesz aktywnie powiadomiony 28 dni przed datą wygaśnięcia. Aplikacja wyśle ​​Ci powiadomienie, a jednocześnie data ważności zostanie wyświetlona pod kodem QR certyfikatu.

Fakt, że certyfikaty w aplikacji Corona-Warn mają nawet datę ważności, jest w rzeczywistości bardziej „funkcją techniczną”, która nie ma nic wspólnego z ochroną przed szczepieniami. Niemniej jednak ten wyświetlacz ma duży wpływ na swobodę ruchów: Wygasły certyfikat Corona nie jest już ważnym dowodem szczepienia podczas podróży po UE!

Ale dzieje się tak z kilku powodów bez problemu:

normalny Żółta papierowa karta szczepień jest ważna w całej UE jako dowód szczepienia.Możesz to zrobić Odnowiony certyfikat koronowy. W tym celu nie jest konieczne ponowne szczepienie.

W tym samym czasie istnieje „Świadectwa odzyskania“. Są ważne tylko przez 180 dni. Ale nie należy tego mylić ze świadectwami szczepień!

Zaświadczenie o odzyskaniu oznacza, że ​​dana osoba posiada: Miał infekcję Covid-19 i wyzdrowiał jest. Po upływie tych 180 dni jest uważana za nieszczepioną. Jednak ta osoba może być zaszczepić się raznie ma już świadectwa powrotu do zdrowia, ale jest uważana za w pełni zaszczepione.Po tym dostaje “normalny certyfikat koronowy”, który jest wtedy ważny przez jeden rok.

Ci, którzy wyzdrowieli, są uważani za w pełni zaszczepionych w krajach kontrolujących, jeśli mogą wykazać pozytywny wynik testu PCR, a także zostali zaszczepieni raz później. W takim przypadku otrzymasz również cyfrowe zaświadczenie o szczepieniu. Jeśli jednak wolisz korzystać z żółtej karty szczepień lub nie chcesz wystawiać cyfrowego zaświadczenia, oprócz karty szczepień będziesz potrzebować dowodu przebytej infekcji.

Więcej na ten temat można przeczytać w Federalnym Ministerstwie Zdrowia.

Obecnie nie ma żadnych stwierdzeń na temat ogólnej ważności pełnego szczepienia koronowego. Jest to problem, który będą musiały zostać rozwiązane przez różne stany, gdy pojawią się naukowe dowody na to, jak długo będzie trwała szczepionka.

Przedłuż wygasły certyfikat w aplikacji Corona-Warn

Od wersji 2.23 aplikacji Corona-Warn-App (CWA) możesz odnawiać wygasłe certyfikaty Corona bezpośrednio w aplikacji.

Gdy tylko otrzymasz komunikat w aplikacji, że Twój certyfikat wkrótce będzie nieważny, powinieneś podjąć działania. Okres ostrzeżenia już się rozpoczął 28 dni przed datą wygaśnięcia i kończy się 90 dni po dacie. W tym okresie musisz odnowić certyfikataby można było to pokazać np. przy wjeździe do innego kraju.

Źródło obrazu: Corona-Warn-App-Blog Otwórz aplikację Corona-Warn-App i dotknij certyfikatów. dotknij wygasłego certyfikatu.Na górze widzisz pole “Dowód statusu‘ z podsumowaniem twojego statusu. Poniżej znajduje się od CWA-Wersja 2.23 nowe pole oznaczone „odnowić certyfikaty„.Dotknij, a otworzy się nowe okno, w którym zgadzam się na proces musi.

Po wykonaniu tej czynności stary certyfikat zostanie usunięty i zastąpiony nowym z nową datą wygaśnięcia. Certyfikat jest ponownie ważny i może służyć jako dowód szczepienia lub powrotu do zdrowia.

Jeśli otrzymasz ostrzeżenie o wygaśnięciu certyfikatu, ale nie masz możliwości odnowienia, prawdopodobnie jest to spowodowane starszą wersją aplikacji ostrzegawczej. Następnie musisz zaktualizować lub poczekać, aż wersja 2.23 zostanie wyświetlona w Twoim sklepie z aplikacjami.

Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie: ważne czy nie? (Sondaż)

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android