Co to jest inteligentny przycisk i czy potrzebujesz go do swojego inteligentnego domu?

Co to jest inteligentny przycisk i czy potrzebujesz go do swojego inteligentnego domu?

Był krótki okres, kiedy inteligentne przyciski były wściekłością dla inteligentnych domów, a przynajmniej było ich mnożenie w branży. Nigdy nie wystartowały – nawet Amazon wycofał swoje przyciski Dash i Echo – ale nadal mają swoich fanów i zastosowań. Czym więc są inteligentne przyciski i czy warto wyposażyć w nie swój dom w 2022 roku?
Związane z: Najlepsze inteligentne urządzenia domowe, jakie możesz kupić

Co to jest inteligentny przycisk?

Cztery przyciski Flic 2Inteligentny przycisk to najprostsze możliwe fizyczne sterowanie akcesoriami inteligentnego domu bez inteligentnego włącznika światła, a nawet wtedy jest prostsze niż niektóre ściemniacze. Jednokrotne naciśnięcie przycisku przełącza główną funkcję, a podwójne lub długie naciśnięcia uruchamiają funkcje drugorzędne. Kolejną różnicą w przypadku przełączników jest to, że przyciski można często łączyć z wieloma typami akcesoriów, a nie tylko światłami. W niektórych przypadkach możesz przypisać sceny i inne złożone automatyzacje, co jest przydatne, jeśli regularnie powtarzasz serię czynności, ale nie chcesz zawracać sobie głowy sterowaniem aplikacji lub inteligentnym głośnikiem. Możesz na przykład umieścić przycisk w pobliżu drzwi wejściowych, który włącza światło w kuchni i salonie, odpala telewizor i reguluje termostat. Dwukrotne naciśnięcie tego samego przycisku może ustawić Twój dom w tryb „poza domem”, a długie naciśnięcie może wszystko wyłączyć.

Co wziąć pod uwagę przed zakupem inteligentnego przycisku

google nest hub max aktualizacja interfejsu inteligentnego wyświetlaczaOczywiście pierwsze pytanie dotyczy tego, czy rzeczywiście go potrzebujesz. Jeśli masz inteligentny głośnik, sterowanie akcesoriami i automatyzacją za pomocą głosu nie jest trudne, a inteligentne wyświetlacze zapewniają opcje wizualne, gdy chcesz być cicho lub nie pamiętasz, jak jest oznaczone akcesorium. Możesz również znaleźć się w sytuacji, w której ręczne sterowanie nie jest tak ważne — jeśli zautomatyzowałeś już włączanie i wyłączanie w regularnych odstępach czasu, prawdopodobnie możesz pogodzić się z aplikacją z kilkoma wyjątkami. Przyciski mają największy sens w domach bez inteligentnych głośników i wyświetlaczy lub w domach z dziećmi i innymi osobami, które mogą nie mieć wystarczającej wiedzy technicznej, aby korzystać z aplikacji lub opcji głosowych. Mogą być również alternatywą dla inteligentnych przełączników dla mieszkańców mieszkań, a osoby wynajmujące domy w usługach takich jak Airbnb i Vrbo mogą zaoferować niektóre zalety inteligentnego domu bez komplikacji. Przyciski są najbardziej sensowne w domach bez inteligentnych głośników i wyświetlaczy lub w domach z dziećmi i innymi osobami, które mogą nie być technicznie obeznane. Kolejnym największym problemem jest wsparcie marki i platformy. Niektóre przyciski są kompatybilne tylko z określonymi markami akcesoriów po wyjęciu z pudełka. Jeśli chcesz połączyć je z innym sprzętem, może to być możliwe, ale będziesz musiał sprawdzić, czy przycisk działa z jedną lub kilkoma głównymi platformami inteligentnego domu, a mianowicie Amazon Alexa, Apple HomeKit, Google Assistant lub Samsung SmartThings . Rzeczywiście, jeśli używasz jednej z tych platform, a przycisk nie jest kompatybilny, prawdopodobnie powinieneś go pominąć, chociaż jest wyjątek na naszej liście najlepszych. Pamiętaj również, że przyciski często opierają się na jednorazowych bateriach, a także na Wi Hub -Fi do łączenia platform i kontynuowania pracy, gdy telefon nie znajduje się w zasięgu Bluetooth. Jeśli któraś z tych rzeczy brzmi jak kłopot, inteligentny przycisk może nie być tego wart.

Najlepsze inteligentne przyciski

Fliknięcie 2

Zestaw startowy Flic 2Dla wielu osób jedynym przyciskiem, który powinni wziąć pod uwagę, jest Flic 2. Obsługuje Alexa, HomeKit i SmartThings, a także ponad 1000 urządzeń i usług, w tym marki takie jak Ikea, Lifx, Slack, Sonos, IFTTT i Philips Hue. Oznacza to, że jest kompatybilny z prawie wszystkim, na czym ci zależy, i możesz go dostosować za pomocą naklejek i przyssawek (naklejki są sprzedawane osobno). Zacznij od zestawu startowego Flic 2, który zawiera piastę i trzy guziki. Każdy przycisk korzysta z wymiennej baterii pastylkowej CR2032, która według szacunków Flic wystarcza nawet na trzy lata. Cena zestawu startowego może być odstraszająca, zwłaszcza jeśli potrzebujesz tylko jednego przycisku.

Ewa przycisk

Przycisk Eve w ręku w salonie.Ten jest ekskluzywny dla HomeKit i wymaga Apple TV, HomePod lub iPada skonfigurowanego jako Home Hub. W ramach tych, co prawda, ciasnych ograniczeń, przycisk Eve jest ładny — jest stylowy i ma odpowiedni kształt, jeśli chcesz go nosić w kieszeni. Również tutaj oficjalna aplikacja Eve jest w dużej mierze niepotrzebna. Jeśli potrafisz zbudować automatyzację w Apple Home, możesz przypisać ją do dowolnej z trzech kombinacji przycisków produktu. Nasze jedyne prawdziwe skargi (oprócz wyłączności) to to, że przycisk nie jest wyposażony w uchwyt powierzchniowy i że w niektórych przypadkach możesz potrzebować Eve Extend, aby zapewnić spójne połączenie z Twoim Home Hubem. Podobnie jak Flic 2, przycisk Eve działa na baterii CR2032.

Inteligentny przycisk Philips Hue

Inteligentny przycisk Philips Hue i jego mocowaniaNormalnie odciągnęlibyśmy Cię od czegoś skupionego na oświetleniu, nie mówiąc już o jednej konkretnej marce. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​Philips Hue to największa marka w inteligentnym oświetleniu, a jeśli Twój dom jest na tym oparty, inteligentny przycisk Hue może się przydać. Domyślnie pojedyncze naciśnięcie przełącza przypisane światła, podczas gdy naciśnięcie i przytrzymanie ściemnia lub rozjaśnia ich. Sztuczka imprezowa polega na tym, że po włączeniu światła mogą przełączać się na różne ustawienia kolorów i jasności w zależności od pory dnia. Firma Philips poleciła sceny lub możesz je dostosować w aplikacji Hue. Właściwie jest jeszcze jedna sztuczka na imprezę — inteligentny przycisk jest magnetyczny, więc możesz go zdjąć ze ściany, nosić ze sobą i przykleić do lodówki lub dołączony samoprzylepny mini-mocowanie. Zasilanie pochodzi z baterii CR2032. Powinniśmy pamiętać, że chociaż technicznie można używać produktu bez Hue Smart Hub (znanego również jako Bridge), ogranicza to do 10 świateł, aw niektórych marketingach firma Philips twierdzi, że jedna jest wymagana. Ponadto, podczas gdy ten koncentrator łączy twoje światła z Alexą, HomeKit i Asystentem Google, przycisk jest skutecznie ograniczony do świata Hue-niverse.

Bezprzewodowy mini przełącznik Aqara

Bezprzewodowy miniprzełącznik AqaraSzczerze mówiąc, bezprzewodowy miniprzełącznik jest prawdopodobnie zbyt niszowy dla większości ludzi, ale biorąc pod uwagę niewielki rozmiar rynku inteligentnych przycisków, warto go rozważyć. Jest też kilka aspektów, które mogą sprawić, że jest on naprawdę interesujący. Jest niszowy, ponieważ obsługuje Zigbee, ale w szczególności wymaga koncentratora Aqara M2 lub M1S, chyba że używasz obejść, które łączą go z platformami takimi jak Hubitat lub Home Assistant. Osoby, którym nie przeszkadzają te platformy, będą sterować tylko akcesoriami Aqara i HomeKit lub rzeczami powiązanymi z IFTTT. Ponieważ jednak koncentratory Aqara mają wbudowane głośniki, możesz użyć bezprzewodowego miniprzełącznika jako przycisku awaryjnego, a nawet dzwonek do drzwi, zakładając, że można znaleźć bezpieczniejszy uchwyt niż naklejki Aqary. Przełącznik jest również niedrogi – kosztuje 18 USD, a nawet dodanie koncentratora M2 do miksu utrzymuje całkowitą kwotę około 78 USD przed opodatkowaniem. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android