Co to jest GPT-4 i jak działa?  Wyjaśnienie nowego modelu ChatGPT

Co to jest GPT-4 i jak działa? Wyjaśnienie nowego modelu ChatGPT

Calvin Wankhede / Android AuthorityChatGPT otrzymało wiele małych i przyrostowych aktualizacji od czasu swojej premiery, ale żadna nie może się równać z najnowszą: GPT-4. Wprowadza szereg ulepszeń pod maską do możliwości chatbota, a także obsługę wprowadzania obrazów. Do tego momentu ChatGPT opierał się na GPT-3.5, który sam w sobie jest pochodną modelu językowego OpenAI z 2020 roku. czym różni się GPT-4 i jak wpływa to na twoje wrażenia z ChatGPT? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, w tym, jak używać GPT-4 we własnych czatach.SZYBKA ODPOWIEDŹ
GPT 4 po raz pierwszy wprowadza obrazy do ChatGPT, umożliwiając przesyłanie podpowiedzi wizualnych, takich jak rysunek, wykres lub infografika. Jest też inteligentniejszy i bardziej kreatywny niż jego poprzednik. GPT-4 jest dostępny przez ChatGPT i Bing Chat, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest GPT-4?

ChatGPT — zdjęcie 9Edgar Cervantes / Android AuthorityJeśli nie znasz podstawowej technologii ChatGPT, oto krótkie wprowadzenie: GPT odnosi się do generatywnego, wstępnie wyszkolonego transformatora. Każde słowo w tym akronimie mówi trochę o technologiach uczenia maszynowego, które wykorzystano do stworzenia chatbota. Opiera się na przykład na architekturze Google Transformer i został wstępnie przeszkolony na dużym zbiorze danych próbek tekstu. Wreszcie, generatywny oznacza, że ​​może napisać zupełnie nowy tekst. GPT-4 to najnowszy model językowy OpenAI, który jest inteligentniejszy, bezpieczniejszy i dokładniejszy. Jak sama nazwa wskazuje, GPT-4 odnosi się do najnowszej wersji modelu językowego. Zastępuje GPT-3 i GPT-3.5, z których ten ostatni zasila ChatGPT od czasu jego premiery w listopadzie 2022 r. Od teraz będziesz mógł przełączyć się na opcjonalną Tryb GPT-4 w ChatGPT — więcej o tym, jak to zrobić, za chwilę.

GPT-4 vs GPT-3.5: Jaka jest różnica?

Demo osobowości GPT 4GPT-4 może przybierać różne osobowości. Według OpenAI, GPT-4 ulepsza GPT-3 w następujący sposób:

Zdolność i niezawodność: W symulowanym egzaminie wynik GPT-4 znalazł się wśród 10% najlepszych zdających, mimo że model nie przeszedł żadnego specjalnego szkolenia. W przypadku tego samego scenariusza GPT-3.5 znalazł się w dolnych 10%.
Wejścia obrazu: Możesz zaprezentować GPT-4 z obrazami, wykresami i infografikami zamiast wpisywać monit.
Większy rozmiar wejściowy: GPT-4 może obsłużyć 25 000 słów tekstu wejściowego, co oznacza, że ​​może analizować złożone tematy i odpowiadać na monity z szerszym kontekstem. To duży krok naprzód w stosunku do istniejącego limitu ChatGPT wynoszącego 4096 znaków, który obejmuje monit o wprowadzenie danych oraz odpowiedź chatbota.
Logiczne rozumowanie: OpenAI twierdzi, że GPT-4 zapewnia o 40% więcej rzeczowych odpowiedzi niż jego poprzednik. Co więcej, model jest mniej podatny na halucynacje (gdzie pewnie odpowiada fałszywymi lub fikcyjnymi informacjami).
Poprawiona kreatywność: GPT-4 może przybierać różne postacie i pozostać w swojej postaci. Na przykład może przewidzieć, że będzie piratem lub korepetytorem, z których ten ostatni jest pokazany na powyższym zrzucie ekranu. Na pierwszy rzut oka te zmiany mogą wydawać się niewielkie, ale wszystkie składają się na to, że GPT-4 jest niesamowicie potężny. Weźmy jako przykład większy rozmiar danych wejściowych. Możesz udostępnić GPT-4 link do dowolnej strony Wikipedii i na jego podstawie zadawać dodatkowe pytania. Jest to nieocenione w przypadku niszowych tematów, o których ChatGPT prawdopodobnie niewiele wie — wiemy, że ma ograniczone zrozumienie wielu koncepcji filozoficznych i naukowych.gpt 4 dłuższy demonstracyjny zrzut ekranu wprowadzania tekstuGPT-4 może akceptować łącza internetowe dzięki dłuższemu limicie wejściowemu. Możesz również dostarczyć mu dokumentację dla określonego języka programowania lub biblioteki i poprosić ChatGPT o napisanie fragmentów kodu. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Jak mogę używać GPT-4 w ChatGPT?

Zdjęcie stockowe subskrypcji ChatGPT PlusEdgar Cervantes / Android AuthorityGPT-4 jest dostępny i gotowy do użycia od razu, bez tworzenia listy oczekujących. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że potrzebujesz aktywnej subskrypcji ChatGPT Plus, która kosztuje 20 USD miesięcznie. Bez tego ostatniego możesz uzyskać dostęp tylko do starszego trybu ChatGPT lub GPT-3.5. Oto jak możesz przełączyć się na GPT-4, jeśli aktualnie korzystasz z darmowego abonamentu: Odwiedź ChatGPT i zaloguj się na swoje konto. W lewym dolnym rogu ekranu poszukaj pliku Ulepsz plan przycisk i kliknij na niego. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uaktualnić swoje konto. Po zasubskrybowaniu ChatGPT Plus uzyskasz dostęp do nowego menu rozwijanego na ekranie czatu. Rozwiń go i wybierz Model GPT-4. OpenAI twierdzi, że w przyszłości zaoferuje ograniczony dostęp do GPT-4 darmowym użytkownikom, ale może to potrwać kilka tygodni. W międzyczasie przewiń w dół do następnej sekcji, aby znaleźć potencjalne obejście. Dostęp do GPT-4 w ChatGPT kosztuje 20 USD miesięcznie, ale na razie istnieje darmowe obejście. Jeśli szukasz przewodnika, jak korzystać z funkcji wprowadzania obrazu GPT-4, będziesz musiał poczekać trochę dłużej. OpenAI współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w celu włączenia tej funkcji i nie zintegrował jej z ChatGPT, przynajmniej na razie. Pierwszy partner, Be My Eyes, wykorzystuje GPT-4 do pomocy osobom niedowidzącym poprzez konwersję obrazów na tekst.

GPT-4 za darmo: Czat Bing firmy Microsoft

Microsoft Bing w EdgeCalvin Wankhede / Android Authority Ponieważ GPT-4 jest wciąż nowy, prawdopodobnie wymaga więcej zasobów obliczeniowych w porównaniu ze starszymi modelami. To prawdopodobnie duży powód, dla którego OpenAI zablokował swoje użycie za płatną subskrypcją. Ale jeśli nie chcesz płacić za ChatGPT Plus lub chcesz najpierw wypróbować możliwości nowego modelu, masz szczęście. ChatGPT nie jest jedynym sposobem uzyskania do niego dostępu. Mniej więcej w czasie premiery GPT-4 Microsoft ogłosił, że jego chatbot Bing Chat AI potajemnie używał nowego modelu językowego. Microsoft Bing Chat używa GPT-4 pod maską i możesz go używać za darmo. Chociaż został mocno zmodyfikowany pod kątem potrzeb wyszukiwarki, nadal opiera się na tych samych podstawach, co tryb GPT-4 w ChatGPT. Sprawdź nasz przewodnik na temat Bing Chat vs ChatGPT, aby zrozumieć, czym różnią się te dwa chatboty w innych aspektach. Bing Chat i ChatGPT Plus mają godzinowe lub dzienne limity wykorzystania GPT-4, nawet jeśli płacisz za to drugie. Musisz po prostu poradzić sobie z tym limitem i uniknąć natknięcia się na prawdopodobnie największe obecnie ograniczenie GPT-4.

GPT-4 w aplikacjach: PowerPoint, Duolingo, Khan Academy i nie tylko

Aplikacja Duolingo na smartfonie Zdjęcie stockowe 1GPT-4 jest modelem multimodalnym, co oznacza, że ​​może przetwarzać więcej niż jeden rodzaj danych wejściowych. Dzięki temu idealnie nadaje się do wielu zastosowań, od edukacji po obsługę klienta. W tym celu zaczynamy dostrzegać technologię stosowaną w istniejących aplikacjach i usługach. Oto krótka lista integracji, o których obecnie wiemy:

MicrosoftOffice365: Wkrótce po wydaniu GPT-4 Microsoft ogłosił, że wkrótce zintegruje tę technologię ze swoim pakietem biurowym. Nowa funkcja, nazwana Copilot, utworzy całą prezentację PowerPoint z pojedynczym monitem tekstowym lub podsumuje długie dokumenty w programie Word. Warto zauważyć, że Microsoft oferuje również jedną z najlepszych alternatyw ChatGPT do kodowania w postaci GitHub Copilot.
Duolingo Max: Jeśli masz trudności z nauką nowego języka bez kogoś, z kim możesz ćwiczyć, Duolingo ma nowy plan subskrypcji, który może Ci pomóc. Wykorzystuje GPT-4 do symulacji rozmów z inną osobą, z pierwszym monitem opartym na aktualnych umiejętnościach językowych. Twoje odpowiedzi zostaną ocenione, a chatbot zasugeruje, jak je ulepszyć.
Naszywka: Procesor płatności Stripe opracował aż 14 prototypów opartych na GPT-4. Ma nadzieję, że wykorzysta model językowy do wspomagania rozwoju oprogramowania, analiz biznesowych i przetwarzania dużych ilości danych. Chociaż obecnie nic z tego nie jest dostępne dla użytkownika, Stripe współpracuje z OpenAI w celu obsługi płatności, abyśmy mogli zobaczyć głębszą integrację w przyszłości.
Khan academy: Edukacyjna witryna non-profit Khan Academy użyje GPT-4 w chatbocie o nazwie Khanmigo. Ale co to wnosi do stołu? W końcu ChatGPT może już pisać eseje. Zgodnie z postem na blogu, Khanmigo zapewni generowanie pomysłów na historie, zaoferuje trening słownictwa i stanie jako przeciwnik w debacie. Prawdopodobnie w nadchodzących tygodniach i miesiącach pojawi się o wiele więcej aplikacji GPT-4. Jednak okaże się, czy będą wymagać miesięcznego abonamentu. Oprócz czatu Bing firmy Microsoft wszystkie powyższe aplikacje oferują GPT-4 jako dodatek premium. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android