Co to jest aplikacja Google Home i jak z niej korzystać

Co to jest aplikacja Google Home i jak z niej korzystać

Edgar Cervantes / Android AuthorityAplikacja Google Home to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do zarządzania inteligentnym domem. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność inteligentnych urządzeń domowych i rozpowszechnienie Google w tej przestrzeni, aplikacja jest coraz częściej jednym z głównych centrów kontrolowania wszystkich aspektów domowych technologii.Ale czym jest aplikacja Google Home, jak działa i co może robisz z tym? Odpowiedzieliśmy na wszystkie te pytania w tym przydatnym przewodniku.

Co to jest aplikacja Google Home i jak działa?

Zdjęcie stockowe aplikacji Google Home 9Edgar Cervantes / Android AuthorityAplikacja Google Home to centrum sterowania wszystkimi inteligentnymi urządzeniami domowymi. Początkowo była to aplikacja służąca wyłącznie do obsługi inteligentnych urządzeń domowych firmy Google, takich jak Google Home lub Google Nest Hub, ale ewoluowała w celu zintegrowania dowolnego kompatybilnego inteligentnego urządzenia domowego, zarówno marki Google, jak i innych firm.
Zobacz też: Najlepsze inteligentne urządzenia domowe, jakie możesz kupić. Pomyśl o tym jak o aktywowanej dotykiem wersji Asystenta Google, ponieważ oddaje każde zintegrowane urządzenie inteligentnego domu pod Twoją kontrolę. Rzeczywiście, to i asystent głosowy mogą być używane zamiennie. Każde urządzenie, które oferuje zgodność z Asystentem Google, może być również kontrolowane przez Google Home.Gdy masz już aplikację Google Home, możesz jej używać do konfigurowania inteligentnych urządzeń domowych i łączenia ich z siecią Wi-Fi. Możesz także zintegrować inne kompatybilne urządzenia i sterować tym wszystkim za pośrednictwem Google Home, tworząc jeden płynny ekosystem inteligentnego domu.

Co możesz zrobić z aplikacją Google Home?

Aplikacja GH na Pixel WatchRita El Khoury / Android Authority Istnieją dziesiątki rodzajów urządzeń, którymi można sterować za pomocą aplikacji, a każde z nich ma szereg funkcji, które można wykonywać zdalnie. Daje to setki działań, które możesz wykonać za pomocą aplikacji. Wymienianie tych funkcji byłoby nieskończone, ale podsumowaliśmy funkcje aplikacji, które możesz poznać.

Funkcje aplikacji Google Home

Oto podsumowanie ogólnych funkcji oferowanych przez aplikację Google Home:

Skonfiguruj urządzenia Google — Od Google Nest Mini do routera Google Nest Wi-Fi, Google Home to aplikacja, której używasz do ich konfigurowania podczas pierwszej konfiguracji.
Kontroluj kompatybilne urządzenia i zarządzaj nimi — Tysiące inteligentnych urządzeń domowych wielu marek jest kompatybilnych z Asystentem Google. Aplikacja Google Home może wykryć, jakiego typu są to urządzenia, i umożliwia sterowanie nimi w aplikacji lub za pomocą głosu. Popularne czynności obejmują regulację termostatu, wykonywanie połączeń, zmianę muzyki i wiele innych.
Szybkie działania — Ułatwiają sterowanie urządzeniami za pomocą skrótów w aplikacji. Może to być link do transmisji z kamery lub dostęp do inteligentnego termostatu. Możesz także ustawić procedury dla wielu urządzeń, takie jak włączenie kilku świateł o zaplanowanej godzinie wieczorem.
Urządzenia grupowe — Twoje urządzenia można podzielić na grupy. Może to być połączony zestaw głośników lub każde inteligentne urządzenie w jednym pomieszczeniu.
Alerty i powiadomienia — Aplikacja ma kanał powiadomień o ważnych działaniach urządzenia i przypomnieniach.
Dostosuj ustawienia — Znajdź i zarządzaj ustawieniami wszystkich swoich urządzeń, usług i domowników.

Nowe funkcje

Oprócz zwykłych funkcji powyżej, aplikacja Google Home została niedawno zaktualizowana i zawiera kilka nowych dodatków. Możesz już wyświetlić podgląd tej wersji aplikacji z tymi nowymi funkcjami, z których niektóre to:

Przestrzenie — Szybko przeglądaj i steruj grupami podobnych urządzeń, takimi jak kompatybilne światła, kamery i termostaty.
Miniodtwarzacz multimedialny — Bądź lepiej przygotowany do dostosowywania ustawień odtwarzania wideo w domu, przeglądając zawartość ekranu za pośrednictwem aplikacji.
Automatyzacja — Wyjdź poza rutynę i zbuduj własną automatyzację, na przykład jedno urządzenie inteligentnego domu wykrywające ruch i wyzwalające aktywację innych urządzeń. Aplikacja Google Home jest dostępna na telefonie lub tablecie, tak jak każda inna aplikacja. Ostatnio stało się to również opcją w Pixel Watch i innych urządzeniach do noszenia z Wear OS 3.

Jak skonfigurować i używać aplikacji Google Home

Zdjęcie stockowe aplikacji Google Home 7Edgar Cervantes / Android AuthorityPonownie przewodnik dotyczący korzystania z każdego kompatybilnego urządzenia za pośrednictwem aplikacji Google Home byłby nieskończony. Ale te proste kroki pomogą Ci skonfigurować i przygotować się do uwolnienia pełnego potencjału inteligentnego domu. Aby rozpocząć, potrzebujesz aplikacji Google Home, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Prawdopodobnie jest już na Twoim urządzeniu z Androidem, ale w każdym razie możesz ją pobrać ze Sklepu Play lub App Store. Otwórz aplikację, a zobaczysz ekran główny. Stuknij w Zaczynaj w prawym dolnym rogu. Na następnym ekranie wybierz konto e-mail, które chcesz powiązać z aplikacją. Zostaniesz przeniesiony z powrotem do ekranu głównego z opcją usługi łącza powiązany z wybranym kontem e-mail. Może to być na przykład Twoje konto Netflix lub Spotify. Aby skonfigurować nowy dom, najszybszym sposobem jest dotknięcie Zaczynaj opcja, która będzie teraz znajdować się na środku ekranu głównego. Zostaniesz poproszony o podanie adresu, chociaż możesz pominąć ten krok, jeśli chcesz. Następnie zostaniesz poproszony o skonfigurowanie urządzenia, co możesz zrobić w tym momencie lub w dowolnym momencie później. Możesz albo wybrać Nowe urządzenie , aby dodać urządzenie, lub możesz połączyć jedno z istniejących urządzeń, które zostały już wcześniej zidentyfikowane w aplikacji. Podczas dodawania nowego urządzenia zostaniesz poproszony o zezwolenie aplikacji na wykrywanie pobliskich urządzeń Bluetooth i łączenie się z nimi. Zrób to i postępuj zgodnie z kolejnymi monitami, aby zlokalizować i dodać wybrane urządzenie lub urządzenia. Podczas dodawania urządzeń zobaczysz ich nagromadzenie na ekranie głównym, na którym powinna być teraz wyświetlana nazwa Twojego domu. Aby dodać więcej urządzeń, utworzyć grupy głośników, zarządzać swoimi usługami i nie tylko, wszystkie potrzebne opcje znajdziesz w Dodaj i zarządzaj menu. Dostęp do tego uzyskuje się, dotykając ikony symbol + w lewym górnym rogu ekranu głównego. Po połączeniu konta, utworzeniu domu i dodaniu urządzeń wszystko gotowe. Możliwości stąd są ograniczone jedynie funkcjonalnością Twoich urządzeń.
Czytaj dalej: Polecenia Asystenta Google, które musisz znać Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android