Co potrafią aplikacje skanera?

Co potrafią aplikacje skanera?

Od redakcji 22 marca 2022 r.

Źródło obrazu: Pexels

Prędzej czy później wszyscy znajdziemy się w sytuacji, w której skaner przyniesie nam korzyści. Prawie żadne zgłoszenie do urzędów czy innych instytucji nie jest dziś możliwe bez skanowania dokumentów. Takie możliwości zwykle nie zdarzają się nam tak często, że bezwzględnie musielibyśmy zainwestować w urządzenie skanujące. W tym celu istnieją praktyczne innowacje dla smartfona. Aplikacje skanera powinny umożliwiać nam odczytywanie dokumentów, kodów QR i kodów kreskowych oraz zdjęć lub archiwizowanie ich z jakością porównywalną do skanerów. Czy to naprawdę działa?

Aplikacje skanują przez aparat

Myli się każdy, kto myśli, że skanowanie smartfonem to nic innego jak zrobienie zdjęcia. W rzeczywistości aplikacje oferują szereg funkcji, które są bardziej zgodne z funkcjami tradycyjnych skanerów. Korzystasz z funkcji zdjęć za pomocą aparatu w telefonie komórkowym, ale następnie przygotuj zrobione w ten sposób „zdjęcia”.

Czym aplikacje skanera różnią się od skanerów?

Aplikacje skanera na iOS i Androida uzyskują dostęp do aparatu telefonu komórkowego i rejestrują dokument do zeskanowania. Jest on automatycznie wyostrzany, kolory są dostosowywane, a kontrasty zmieniane, dzięki czemu tekst jest czytelny. Wielu pozwala ta automatyczna regulacja również ustawić ręcznie. Dobre aplikacje skanujące rejestrują tekst tak szczegółowo, że można go następnie odczytać w czytniku PDF rozpoznawany jako tekst cyfrowyzaznaczone i skopiowane.

Jak dotąd funkcje aplikacji odpowiadają funkcjom drukarki. Oprócz tego wiele aplikacji do skanowania również zarządza automatycznie rozpoznaje sekcje obrazu i usuwa zbędne obszary ze zdjęcia. Rozpoznany tekst i powiązany dokument są automatycznie prostowane i dopasowywane do wymaganego formatu, na przykład A4. Elementy zakłócające, takie jak odbicia, można wykryć i usunąć.

Powstałe dokumenty są przechowywane na smartfonie lub przechowywane w chmurze. W przypadku elementów takich jak automatyczne rozpoznawanie tekstu aplikacje zawsze muszą być porównywane ze skanerami Podłączony do internetu być. W zamian za to, w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak odczytywanie QR lub kody kreskowe.

Co można skanować za pomocą aplikacji na smartfony?

Zasadniczo możliwości nie są ograniczone. Wszystko, co można sfotografować, można również zeskanować. To, jak dobry jest wynik, zależy od motywu. W rzeczywistości aplikacje są przeznaczone do trzech rzeczy: skanowanie kodów, dokumentów czy zdjęć.

Do odczytywania kodów kreskowych lub kodów QR możemy używać telefonów komórkowych wyposażonych w skanery kodów kreskowych. Są one automatycznie rozpoznawane przez aplikację, po czym pokazuje nam jakie informacje są przechowywane w kodzie, lub na którą stronę kod chce, abyśmy weszli.

Dokumenty w formacie PDF lub JPEG

Dzięki rozpoznawaniu tekstu aplikacje idealnie nadają się do skanowania dokumentów i digitalizacji ich zawartości. Wynikowe skany można zapisać w różnych formatach plików, w zależności od preferencji. W formie JPEG nie są zbyt elastyczne jako obraz. Skany PDF mogą być często używane do: skopiować i edytować zawarty w nim tekst.

Digitalizacja zdjęć

Dzięki aplikacji do skanowania możemy digitalizować zdjęcia. Nie robimy tylko prostego zdjęcia. Aplikacja zapewnia że obraz jest ostry oraz błędy, takie jak odbicia, nieestetyczne kolory, brak jasności i kontrastu oraz krzywe perspektywy Poprawianie.

Wniosek – Czy aplikacje do skanowania telefonów komórkowych mogą zastąpić skaner płaski?

Nie ma wątpliwości, że aplikacje na telefony komórkowe nie radzą sobie ze skanami w wysokiej rozdzielczości do 600 dpi. Ale normalni konsumenci rzadko ich potrzebują. I tu pojawia się wielka zaleta wariantu smartfona. Dzięki nim skaner mamy cały czas pod ręką i możemy z łatwością digitalizować dokumenty itp. w podróży. Wprowadzone poprawki i funkcje, takie jak rozpoznawanie tekstu, dają wynik całkiem odpowiedni do codziennego użytku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android