Być może produkty do ładowania bezprzewodowego pojawią się w tym roku (aktualizacja: zmieniony harmonogram)

Być może produkty do ładowania bezprzewodowego pojawią się w tym roku (aktualizacja: zmieniony harmonogram)

TL; DR Firma o nazwie WiCharge współpracuje z firmą Belkin nad wprowadzeniem produktów do bezprzewodowego ładowania w całym pomieszczeniu. WiCharge twierdził, że dwa produkty zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku. Belkin kwestionuje ramy czasowe, poddając w wątpliwość przyszły harmonogram wydań. Technologia wykorzystuje wiązki podczerwieni do „przesyłania” energii bezpośrednio do urządzenia z węzła zasilania w innym miejscu w pomieszczeniu.

Zaktualizowano, 28 kwietnia 2022 r. (godz. 17:10 czasu wschodniego): Firma Belkin zakwestionowała twierdzenie, że jej partnerstwo z WiCharge dostarczy w 2022 r. bezprzewodowe urządzenia do ładowania w całym pomieszczeniu. Izraelska firma WiCharge może być w gorącej wodzie ze swoim nowym partnerem Belkin, po tym jak obiecała w tym roku produkty do ładowania w całym pomieszczeniu. Współzałożyciel firmy posunął się nawet do tego, że powiedział TechCrunch, że Belkin był „super agresywny na osi czasu”. Najwyraźniej Belkin nie do końca zgadza się z tymi twierdzeniami, mówiąc Ars Technica, że ​​choć wierzy w przyszłość technologii, zaangażowała się tylko w „badania i rozwój niektórych koncepcji produktów, więc jest za wcześnie, aby komentować czas opłacalności produkty konsumenckie”.


Artykuł oryginalny, 27 kwietnia 2022 (godz. 11:55 ET): Ładowanie bezprzewodowe jest świetne. Jednak czy to naprawdę „bezprzewodowe”? Nadal musisz mieć podłączony podkładkę ładującą lub stację dokującą, a wszystko, co ładujesz, musi tam być. Naprawdę, wszystko, co robi, to zapobieganie konieczności fizycznego podłączania urządzenia do kabla, ale nadal jesteś na uwięzi. Firma o nazwie WiCharge jest zdeterminowana, aby to zmienić. Dzisiaj firma ogłosiła (poprzez TechCrunch), że w 2022 r. dostarczy konsumentom co najmniej dwa produkty do bezprzewodowego ładowania w całym pomieszczeniu. W tym celu firma współpracuje z popularnym producentem akcesoriów Belkin.
Zobacz też: Najlepsze bezprzewodowe ładowarki, jakie możesz dostać Teraz, nie licz na to, że pozwoli Ci to chodzić po domu z telefonem w kieszeni podczas ładowania. To zdecydowanie nie jest to, co się dzieje. Zamiast tego pozwoli to całkowicie odłączyć urządzenie o niskim poborze mocy od ładowarki. Ale ponieważ technologia wykorzystuje wiązki podczerwieni (IR) do dostarczania energii bezpośrednio do urządzenia, będzie ono musiało być w jednym miejscu i bezpośrednio „widoczne” dla ładowarki. bezprzewodowe ładowanie pokoju, na które możemy liczyć. Jest to jednak duży krok w kierunku futurystycznego pomysłu na ładowanie urządzeń bez względu na to, gdzie się znajdują w domu.

Bezprzewodowe ładowanie w całym pokoju w 2022 r.: czego się spodziewać

WiCharge i Belkin nie powiedzieliby, co jest w drodze z tą nową technologią. Wszystkie firmy powiedziałyby, że w 2022 r. pojawią się dwa produkty na poziomie konsumenckim, które będą się ładować bez konieczności posiadania kabla w pobliżu. Więc co to może być? Jeden z przykładów podanych przez WiCharge na temat tej technologii? mógłby work to szczoteczka do zębów na baterie. Prawdopodobnie używasz szczoteczki do zębów przez około pięć minut każdego dnia, a przez resztę czasu po prostu leży ona na ładowarce. Technologia WiCharge może być tutaj bardzo pomocna, dostarczając bardzo niskie ilości mocy (mówimy poniżej 1 W) do szczoteczki do zębów za pomocą podczerwieni. Dzięki temu szczoteczka do zębów nie będzie potrzebowała stacji dokującej, a nawet nie będzie znajdować się w pobliżu gniazdka, usuwając plątaninę kabli w łazience. To tylko jeden przykład, ale możesz zobaczyć, jak ta technologia może znaleźć zastosowanie w innych domowych produktach. Piloty, inteligentne rolety, inteligentne dzwonki do drzwi i inne inteligentne urządzenia domowe mogą przez cały dzień pobierać niewielkie ilości energii, przygotowując się na krótkie chwile, w których faktycznie ich używasz. Prawdopodobnie wkrótce dowiemy się, jakie produkty mogą być w drodze . Tak czy inaczej, ładowanie urządzenia za pomocą kabla – a nawet bezprzewodowego podkładki ładującej – wkrótce przejdzie do przeszłości. 2022 będzie pierwszym rokiem, w którym konsumenci będą mogli korzystać z bezprzewodowego ładowania w całym pokoju. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android