Brak ulepszeń aparatu to moje największe rozczarowanie w przypadku Galaxy S24 i S24 Plus

Brak ulepszeń aparatu to moje największe rozczarowanie w przypadku Galaxy S24 i S24 Plus

Robert Triggs / Android AuthorityGalaxy S24 Nowa seria Samsungów Galaxy S24 to trochę dziwna kaczka; wizytówka zarówno innowacyjności firmy Samsung, jak i niedawnego samozadowolenia. Z jednej strony Galaxy AI i siedem lat aktualizacji zmieniają sposób, w jaki myślimy o oprogramowaniu smartfonów. I odwrotnie, konstrukcja i podzespoły wewnętrzne Galaxy S24 praktycznie nie zmieniły się w porównaniu z serią Galaxy S23, a nawet S22. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w dziale aparatów. Samsungi Galaxy S24 i Galaxy S24 Plus mają dokładnie ten sam sprzęt aparatu, co nie tylko serie inne niż Ultra Galaxy S23, ale także Galaxy S22 i S22 Plus (poza niewielkim ulepszeniem do selfie). Trzy generacje, żadnych znaczących zmian w rzekomo najlepszej w swojej klasie serii flagowców i pin-upach na smartfony z Androidem. Galaxy S24 / S24 PlusGalaxy S23 / S23 PlusGalaxy S22 / S22 PlusGłówne
Galaxy S24/S24 Plus50MP
f/1,8, 1,0 µm, 24 mm
Czujnik 1/1,56 cala
OIS, Dual Pixel PDAF
Galaxy S23/S23 Plus50MP
f/1,8, 1,0 µm, 24 mm
Czujnik 1/1,56 cala
OIS, Dual Pixel PDAF
Galaxy S22/S22 Plus50 MP
f/1,8, 1,0 µm, 24 mm
Czujnik 1/1,56 cala
OIS, Dual Pixel PDAF
Ultraszeroki
Galaxy S24/S24 Plus12 MP
f/2,2, 1,4 µm, 13 mm
Czujnik 1/2,55 cala
Galaxy S23/S23 Plus12 MP
f/2,2, 1,4 µm, 13 mm
Czujnik 1/2,55 cala
Galaxy S22/S22 Plus12 MP
f/2,2, 1,4 µm, 13 mm
Czujnik 1/2,55 cala
Teleobiektyw
Galaxy S24/S24 Plus10 MP
3-krotny zoom optyczny
f/2,4, 1,0 μm, 70 mm
Czujnik 1/3,94 cala
OIS, Dual Pixel PDAF
Galaxy S23/S23 Plus10 MP
3-krotny zoom optyczny
f/2,4, 1,0 μm, 70 mm
Czujnik 1/3,94 cala
OIS, Dual Pixel PDAF
Galaxy S22/S22 Plus10 MP
3-krotny zoom optyczny
f/2,4, 1,0 μm, 70 mm
Czujnik 1/3,94 cala
OIS, Dual Pixel PDAF
Selfie
Galaxy S24/S24 Plus12 MP
f/2,2, 26 mm, podwójny piksel PDAF
Galaxy S23/S23 Plus12 MP
f/2,2, 26 mm, podwójny piksel PDAF
Galaxy S22/S22 Plus10MP
f/2,2, 26 mm, podwójny piksel PDAF
Nie oznacza to ogólnego opłakiwania jakości obrazu, jaki otrzymasz na Galaxy S24 i S24 Plus. Dobry aparat nie staje się nagle zły tylko dlatego, że pojawia się coś nowszego i najnowsze oprogramowanie Samsunga nieco popchnęło igłę. Jeśli jednak porównasz telefony z telefonami konkurencji i rozważysz, co kupić, aparaty Samsunga, które stoją w miejscu, mają trudności z przebiciem się. W końcu fotografia odgrywa ogromną rolę w atrakcyjności współczesnego smartfona i szczególnie boli mnie to, że najnowsza seria Galaxy nie robi nic więcej, aby się wyróżnić. Brak zmian jest być może bardziej usprawiedliwiony w przypadku Galaxy S24 za 800 dolarów, który wciąż może pochwalić się teleobiektywem z 3-krotnym zoomem, jakiego nie znajdziesz u rywali o podobnej cenie, takich jak Apple iPhone 15 i Google Pixel 8. Chociaż nie zaszkodzi przedłużyć ten wyprzedzenie. Jednak Galaxy S24 Plus za 1000 dolarów musi konkurować z potężnym Pixelem 8 Pro, Xiaomi 14 Pro, iPhonem 15 Pro i kilkoma innymi, które ciężko pracowały nad innowacjami w dziale aparatów. Dzięki większym czujnikom, najnowocześniejszym retuszom AI i zaawansowanym technologiom zoomu rywale ci są w większości bardziej konkurencyjni w stosunku do Samsunga Ultra niż Plus, a jednocześnie kosztują mniej. Chociaż granice wypychania premium S24 Ultra są świetne, tańsze modele również zasługują na własne innowacje i ulepszenia — zwłaszcza w przypadku linii Ultra, która została podwyższona.Samsung Galaxy S24 vs Google Pixel 8 vs Apple iPhone 15Robert Triggs / Android Authority Moim prawdziwym problemem z S24 i S24 Plus jest to, że są bardzo kompetentni, ale daleko im do doskonałości. Nie trzeba wiele, aby wyeliminować niespójności i sprawić, że te kamery będą o wiele lepsze. Czasami można odnieść wrażenie, że seria jest po prostu lenistwem, które powstrzymuje serię przed osiągnięciem wyższego poziomu. Weźmy pod uwagę problemy z ruchem, które podkreśliliśmy w naszej recenzji Samsunga Galaxy S24 Ultra i S24 Plus, wynikające ze zbyt długiego czasu otwarcia migawki, aby zebrać więcej światło. Światło jest ważne, ale nie kosztem ostrości, zwłaszcza gdy niewiele innych telefonów ma problemy w tym samym stopniu. Rywale tacy jak iPhone 15 Pro i Pixel 8 Pro nadal korzystają z większych czujników głównych, co być może jest kluczem. Jednak problem z S24 Ultra sugeruje, że jest to w równym stopniu problem z oprogramowaniem. Galaxy S24 pozostaje bardziej wszechstronny od konkurentów, ale S24 Plus ustępuje rynkowym innowatorom. Podobnie tryb nocny telefonu jest naprawdę potężny, ale spróbuj szybko zrobić zdjęcie przy słabym oświetleniu, a rezultaty będą znacznie bardziej zróżnicowane. Szczególnie w przypadku poruszających się obiektów. Kompromis między szumem a rozmyciem nadal wydaje się bardzo realny, a szczerze mówiąc mały teleobiektyw 1/3,94 cala z 3-krotnym zoomem naprawdę nie radzi sobie szczególnie dobrze w słabym świetle. Nawet skromna aktualizacja do tego samego teleobiektywu 1/3,52 cala, co w modelu Ultra, byłaby czymś.
Próbka aparatu Samsung Galaxy S24 na przystanku autobusowym, kadrowanie 3xGalaxy S24 – 3-krotny zoom, kadrowanie 100%.Przykładowy przystanek autobusowy aparatu Google Pixel 8 Pro, przycięcie 3xPixel 8 Pro – 3-krotny zoom, 100% kadrowaniaPróbka aparatu Samsung Galaxy S24 w dolinie, 5-krotne przycięcieGalaxy S24 – 5-krotny zoom, 100% kadruPrzykładowa dolina aparatu Google Pixel 8 Pro, 5-krotne przycięciePixel 8 Pro – 5-krotny zoom, 100% kadrowania Skoro mowa o aparatach z zoomem, Galaxy S24 i S24 Plus oferują ograniczone możliwości powiększania. W porównaniu z aparatem 5x w Pixelu 8 Pro nie ma wątpliwości, że telefon Google'a robi lepsze zdjęcia z dużej odległości. Wiele moich próbek Samsunga okazało się bagnistym bałaganem. Ale nawet przy powiększeniu 3x, gdzie spodziewalibyśmy się, że zwycięży zoom optyczny S24, różnica nie jest taka, jak w dzień i w dzień. Innowacyjna technologia fuzji obrazu zastosowana w Pixelu robi różnicę, zapewniając ogólnie większą elastyczność telefonu. W porównaniu z najlepszymi w branży jasne jest, że linia Galaxy może zrobić więcej, aby się wyróżnić. Jednak nie tylko brak ulepszeń dalekiego zasięgu powstrzymuje tę serię. Na przykład selfie przez większość czasu wyglądają świetnie, a Galaxy S24 jest właściwie jednym z lepszych flagowców pod względem ekspozycji i kontroli HDR. Jednak zbyt wiele portretów, które zrobiłem, zmieniało odcienie skóry w odcienie czerwieni, które uwydatniały skazy, których po prostu nie widać na innych telefonach. Nadal nie mogę się zgodzić z nadmiernym poleganiem przez firmę Samsung na intensywnym przetwarzaniu kolorów i ostrości, które nadaje niektórym obrazom, zwłaszcza portrety, kreskówkowy pop. W porównaniu z bardziej efektownymi profilami marek takich jak OPPO i Sony, nauka o kolorze Samsunga wygląda na zatrzymaną w ostatniej dekadzie.
Portretowe selfie Samsunga Galaxy S24Selfie z Galaxy S24OPPO Znajdź portretowe selfie X7 UltraZnajdź selfie X7 UltraSzczegóły portretu Samsunga Galaxy S24Przycięcie portretowe Galaxy S24OPPO Znajdź szczegóły portretu X6 ProZnajdź kadrowanie portretowe X6 Pro Podobnie, zdjęcia portretowe i chybione. Samsung korzysta z 3-krotnego teleobiektywu do domyślnych portretów, aby w pełni wykorzystać pochlebną ogniskową 70 mm, ale mały czujnik ponownie ma trudności z wydobyciem wysokiego poziomu szczegółów w czymkolwiek innym niż idealne oświetlenie. Możesz wrócić do 1x lub 2x, aby uzyskać nieco lepszy poziom hałasu, ale wtedy fotografujesz mniej atrakcyjnym obiektywem 24 mm. Konsekwencja znów jest piętą achillesową Galaxy S24 i sprawia, że ​​telefon wygląda na znacznie odbiegający od rynkowych innowatorów.

Czego bym oczekiwał od aparatów w Galaxy S25

Samsung Galaxy S24 z powrotem na drewnianym biurkuRobert Triggs / Android Authority Nie spodziewam się absolutnie nowatorskiej konfiguracji aparatu w tańszych modelach Samsunga, więc nie wstrzymuję się z rewolucją w technologii aparatów w przyszłorocznych Galaxy S25 i S25 Plus. Jednakże zmniejszenie luki w stosunku do Ultra jest koniecznością, jeśli szersza seria Galaxy S ma zachować reputację fotograficznego potentata. Na miejscu Samsunga dokonałbym przeglądu aparatów ultraszerokokątnych i zoomów. Większe czujniki byłyby najlepszym miejscem na początek, nawet jeśli oznaczałoby to nieznacznie większe nierówności aparatu w tych telefonach. Find X6 Pro i Find X7 Ultra firmy OPPO to przepis na sukces, wykorzystujący podobnie duże czujniki i specyfikacje w całej gamie kamer, zapewniając znacznie większą spójność jakości obrazu we wszystkich obiektywach. Zmniejszenie luki w stosunku do Ultra jest koniecznością, jeśli szersza seria Galaxy S ma zachować reputację fotograficznej potęgi. Galaxy S24 nie potrzebuje trzech czy czterech gigantycznych czujników, jak w tych superdrogich telefonach. Zaledwie trzy czujniki większe niż 1/2 cala wystarczą na dobry początek, zapewniając lepszą równowagę między szczegółami, możliwościami rejestrowania przy słabym oświetleniu i rejestrowaniem kolorów za pomocą potrójnego układu kamer. Fotografowanie z bardzo dużej odległości nadal nie jest tutaj konieczne; średni zoom i skupienie się na ogniskowych portretowych są w porządku w tym przedziale cenowym. Jednak Samsung mógłby wykazać się większymi pomysłami na sprzęt i oprogramowanie, aby osiągnąć lepsze wyniki. Kadry z czujnika o wysokiej rozdzielczości (takie jak Google Super Res Zoom) zapewniają przyzwoicie wyglądający bezstratny zoom na podstawie współczynników zoomu optycznego. Samsung mógłby zastosować podobne techniki w celu uzyskania bezstratnego zoomu 2x, 3x i 6x, po prostu wymieniając swój teleobiektyw z 3x na czujnik o wyższej rozdzielczości. Niestety, wczesne plotki sugerują, że matryca aparatów w Galaxy S25 może pozostać taka sama, jak od czasów serii S22. Mogę mieć tylko nadzieję, że się mylą. Zobacz cenę na AmazonSamsunga Galaxy S24Samsung Galaxy S24 Siedmioletnie zobowiązanie do aktualizacji
Schludne funkcje AI
Solidna żywotność baterii
Zobacz cenę na AmazonSamsunga Galaxy S24 PlusSamsung Galaxy S24 PlusJasny, ostry wyświetlacz 1440p
Doskonałe zaangażowanie w aktualizację
Przydatne funkcje Galaxy AI
Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android