Bilet 9 euro: ADAC ujawnia, co należy zrobić w przypadku odwołania lub opóźnienia

Bilet 9 euro: ADAC ujawnia, co należy zrobić w przypadku odwołania lub opóźnienia

Bilet 9 euro stał się prawdziwym wyzwaniem dla niemieckiego transportu lokalnego i regionalnego. Pełne pociągi i więcej toczy się na szynach, więc nie jest zaskoczeniem, że na kołach zębatych znajdzie się odrobina piasku. W przypadku DB and Co. zwykle znajduje to odzwierciedlenie w opóźnieniach lub nawet odwołaniach pociągów. ADAC ujawnia, co powinni wiedzieć właściciele biletu za 9 euro.

Każdy, kto podróżuje z biletem 9 euro lub w ciągu trzech miesięcy, w których jest ważny, zna obawy związane z przepełnionymi pociągami. Prawdą jest, że Deutsche Bahn i spółka przetrwały lato z wyjątkowo dużą liczbą pasażerów, lepiej niż niektórzy zakładali. Ale zawsze zdarzają się incydenty, które mogą prowadzić do opóźnień i awarii połączenia.

Wada biletu 9 euro: Jeśli się spóźnisz, nie dostaniesz żadnych pieniędzy

Eksperci prawni ADAC ujawniają, co możesz zrobić, jeśli rzeczywiście się to stanie w filmie (powyżej). Już na początku gorzkie rozczarowanie dla posiadaczy biletu za 9 euro: Nie musisz liczyć na zwrot kosztów podróży, kiedy pociąg się spóźnia.

Zwykle masz prawo do 25% ceny biletu za opóźnienie wynoszące 60 minut lub więcej, a za opóźnienie wynoszące co najmniej 2 godziny możesz poprosić o połowę zwrotu. Problem: w przypadku biletów czasowych, takich jak bilet za 9 euro, Deutsche Bahn ogranicza możliwe zwroty do 25 procent. W tym samym czasie tylko Zwroty wypłacane od wartości 4 euro lub więcej. Każdy, kto korzysta z biletu 9 euro i jest dotknięty opóźnieniami, spada poniżej tzw. drobnego limitu i nic nie dostaje.

Ale masz to przysługuje prawo do jednego noclegu w hotelu, jeśli utkniesz w tym samym dniu z powodu opóźnienia wynoszącego 60 minut lub więcej. Jeśli dojdzie do najgorszego, DB i spółka będą musiały zwrócić ci koszty. Jeśli pociąg zepsuje się po drodze z powodu usterki, Ty również musisz być przetransportowany.

Z taksówki należy korzystać tylko w rzadkich przypadkach, ponieważ ograniczenia prawne, w ramach których koleje muszą ponosić koszty, są bardzo napięte. Lepiej nie oczekiwać, że to zadziała. Jest też jeden Górna granica 80 euro. Jeśli potrzebujesz dłuższej podróży, musisz ponieść koszty.

Zmiana w przypadku opóźnienia: IC i ICE są tabu

Z biletem 9 euro nie ma połączenia kolejowego. W rzeczywistości masz prawo do skorzystania z innego połączenia, jeśli spóźnisz się więcej niż 20 minut. Nawet przesiadka do droższego pociągu zwykle nie stanowi wtedy problemu. Jednak bilet za 9 euro oferuje tak dużą zniżkę w porównaniu z normalną taryfą, że ty z DB nie możesz po prostu przesiąść się na pociągi dalekobieżne Móc.

Pomimo biletu za 9 euro: w ten sposób zostajesz oszustem taryfowym

Szczególnie ważne: każdy, kto korzysta z biletu 9 euro, musi być w stanie się zidentyfikować. Ponieważ bilety są spersonalizowane, inspektorzy mogą sprawdzić, czy informacje w Twoim dowodzie i bilecie pasują do siebie. Dotyczy to również korzystania z biletu cyfrowego w telefonie komórkowym. Jeśli nie masz identyfikatora lub bateria smartfona jest rozładowana, musisz liczyć się z tym, że nie będziesz w stanie kontynuować – a to też może być drogie.

Każdy, kto zna i posłucha tych wskazówek ADAC, jest dobrze przygotowany na ostatnie tygodnie biletu za 9 euro – nawet jeśli znów się zapełni.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android