Autorytet dzienny: Były szef systemu Windows wspomina Windows 8, 10 lat później

Autorytet dzienny: Były szef systemu Windows wspomina Windows 8, 10 lat później

🌅 Dzień dobry, dobrzy ludzie techniki. Zacząłem oglądać Andora w Disney Plus zaledwie wczoraj i spędziłem całą noc kończąc wszystkie osiem odcinków dostępnych na platformie streamingowej. Czy to nie najlepszy serial Gwiezdnych Wojen od dłuższego czasu? W każdym razie przejdźmy do pracy z wielkimi historycznymi historiami dnia.

Windows 8: dobra, zła i stracona szansa

Ekran startowy systemu Windows 8Pamiętasz, kiedy pojawił się Windows 8 z kafelkowym menu startowym? Byłem z tego powodu w obozie hejterów. Ale jak wskazuje Ars Technica, nie wszystkie były złe. W rzeczywistości system Windows 8 utorował drogę do dzisiejszej interakcji z tabletami. Oto kilka fragmentów wywiadu z publikacji przeprowadzonej z byłym szefem Windows, Stevenem Sinofskym, który opowiada o pochodzeniu i rozwoju Windows 8 — jednego z najbardziej dzielących systemów operacyjnych wszech czasów na komputery PC. Windows 8 był odpowiedzią Microsoftu na spadającą sprzedaż komputerów PC oraz wzrost liczby smartfonów i tabletów. Jego celem było stworzenie elastycznego systemu operacyjnego, który można by bezproblemowo skalować z urządzeń mobilnych na komputery stacjonarne. Sinofsky pracował nad systemem operacyjnym z innymi osobami, takimi jak Julie Larson-Green i Panos Panay, ówczesna szefowa zespołu Surface. W dramatycznej zmianie system Windows 8 zamienił tradycyjne menu startowe na ekran startowy z żywymi kafelkami. Doprowadziło to do silnego sprzeciwu ze strony użytkowników, a sprzedaż komputerów nadal spadała. W wywiadzie Sinofsky powiedział, że główną motywacją do zmiany interfejsu Windows 8 było to, że Windows dobiegł końca. „Gdyby była jakakolwiek nadzieja na zwiększenie wykorzystania komputerów, wynikałoby to z doświadczenia bardziej dopasowanego do smartfonów” – powiedział. „Chodziło o modernizację komputerów na PC” – dodał. Były szef systemu Windows powiedział, że firma chciała mieć interfejs podobny do systemu Windows Phone dla systemu Windows 8, aby „zachować rodzinną atmosferę”. Podobieństwo w języku graficznym obu platform było celowe. Co ciekawe, Sinofsky ujawnił, że sprzęt Microsoft Surface i Windows 8 zostały zaprojektowane równolegle. „Postrzegaliśmy Surface i Windows jako scenę dla Twoich aplikacji i treści”.

Zwycięstwa i porażki

Sinofsky przypomina, że ​​jednym z najważniejszych osiągnięć systemu Windows 8 było łączenie ze sobą aplikacji. „Pokazaliśmy programistom, jak udostępniać treści z jednej aplikacji do drugiej, jak przeszukiwać aplikacje lub jak przekraczać bezpieczne przestrzenie plików aplikacji i łączyć je w aplikacjach prawie bez kodu”. Przypisuje także systemowi operacyjnemu standaryzację funkcji, takich jak gesty przesuwania od krawędzi lub pisanie w celu uruchamiania programów. „Najmniej satysfakcjonującym aspektem systemu Windows 8 było to, że nie było prawdziwego systemu Windows 8.1 i 8.2. Jak każdy projekt Microsoftu.” Sinofsky żałuje, że Microsoft właśnie całkowicie wycofał się z pomysłu przekształcenia systemu Windows i gdyby się z nim utknął, przyszłość systemu Windows 8 byłaby inna. „Ostateczna ocena systemu Windows 8 prawdopodobnie mogła poświęcić więcej czasu, tak jak zrobiliśmy to w przypadku wszystkiego, co odniosło sukces w firmie Microsoft”. Sinofsky przyznaje, że zmiana, którą wprowadził Windows 8, sprawiła, że ​​wielu ludzi poczuło się niekomfortowo. „W szczególności firma Apple mówiła o tym, jak tablety są przyszłością komputerów”. Microsoft uważał, że „istniała konwergencja telefonów komórkowych, tabletów i laptopów i że jeden system operacyjny mógł je objąć i być optymalnym dla nich”.

Windows 8, 10 lat później

Sinofsky uważa, że ​​wizja Microsoftu dotycząca Windows 8 była zbyt wczesna. Mówi, że 90% obliczeń odbywa się teraz za pośrednictwem sieci aplikacji uruchamianych dotykiem, wypełniających ekran. Przeglądanie mobilne dominuje nad przeglądaniem na komputerze, a ogólny czas korzystania z urządzenia mobilnego znacznie wyprzedza komputer stacjonarny. Stworzyli Windows 8 z tą przyszłościową wizją, ale być może wyprzedzał swoje czasy. „W rezultacie system Windows nie posunął się do przodu i dziś zachowuje swoją bezpieczną pozycję – chociaż jest to kurczący się świat komputerów stacjonarnych, w którym Mac był znacznie bardziej zagrożony w 2022 roku niż w 2012 roku”. 📱 I chociaż Nothing wypuściło nowe słuchawki douszne, dało też trochę miłości swojemu smartfonowi. Nowa aktualizacja wprowadza ulepszenia aparatu i nie tylko do telefonu 1. (XDA Developers, Android Authority).

Czwartkowa rzecz

Disney może wkrótce zacząć wykorzystywać Twoją historię oglądania Disney Plus, aby wpływać na Twoje wrażenia w swoich parkach (za pośrednictwem The Verge). Brzmi dziwnie, ale najwyraźniej to sprawa dla Disneya.Strona główna Disney Plus 1
Dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek, przemawiał na wydarzeniu Tech Live The Wall Street Journal, mówiąc, że firma pracuje nad sposobem dostosowania Twojego doświadczenia do tego, jak wchodzisz w interakcję z jej fizyczną i cyfrową ofertą. „Jeśli korzystasz z Disney Plus, powinniśmy być świadomi tego, co się wydarzyło, czego doświadczyłeś, co ci się podobało, kiedy ostatnio odwiedziłeś park i na odwrót” – wyjaśnił. Chapek przytoczył jako przykład przejażdżkę Disneya Piraci z Karaibów, zauważając, że firma może w końcu śledzić, że wybrałeś się na przejażdżkę w jednym z jej parków, a następnie wykorzystać to do selekcji treści, które widzisz w Disney Plus. Disney pracuje obecnie nad sfinalizowaniem sposobu działania tego programu. Więc następnym razem, gdy odwiedzisz Disney World z dziećmi, przygotuj się na kilka niezbyt dorosłych sugestii na swoim koncie Disney Plus. A skoro już jesteśmy w temacie, oto nasze wybory najlepszych programów telewizyjnych i filmów, które możesz teraz oglądać w Disney Plus.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android