Asus ROG Phone 5: Telefon do gier poddany testom w Diablo Immortal

Asus ROG Phone 5: Telefon do gier poddany testom w Diablo Immortal

Wraz z ROG Phone 5s Asus dostarczył nam smartfon do gier, który poddałem testowi wytrzymałości w Diablo Immortal. Grając na smartfonie z opcjonalnym kontrolerem do gamepada zauważyłem wiele pozytywnych, ale też i kilka negatywnych cech tej „mobilnej konsoli”. Opowiem ci, o co chodziło w raporcie terenowym.

Po pierwsze: nie jest to klasyczny test, który obejmuje wszystkie aspekty Asus ROG Phone 5s. Skupiam się wyłącznie na możliwościach grania, które wyróżniają telefon na tle innych modeli. Poza tym grałem prawie wyłącznie w Diablo Immortal.

Asus ROG Phone 5s oferuje kilka specjalnych funkcji

Asus ROG Phone 5s nie jest najnowszym smartfonem na rynku, ale ma kilka specjalnych funkcji. Na przykład wyświetlacz 144 Hz, który sprawia, że ​​gry wyglądają jeszcze bardziej wciągająco. Szkoda, że ​​nie mogłem wykorzystać pełnego potencjału Diablo Immortal, ponieważ gra jest zablokowana na 60 Hz. W sumie Urzekł mnie wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,78 cala. Jest ostry, jasny i oferuje świetny wyświetlacz. Ale jest bardzo podatny na zabrudzenia. Nie wiem tego z mojego Pixela 6 Pro. Dla mnie wyświetlacz mógłby być jeszcze większy do grania.

ROG Phone 5s jest wyposażony w Snapdragon 888+, 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej być dostępnym. Masz więc dużo miejsca na gry. Szkoda, że ​​telefon Asusa do dziś działa pod kontrolą Androida 11. Biorąc pod uwagę, że Android 13 jest tuż za rogiem, to prawdziwy minus. Ale podoba mi się ta powierzchnia, bo do ustawień, które są szczególnie ważne w grach, można sięgnąć przesunięciem, ułatwiając np. zmianę jasności wyświetlacza.

Asus zmodyfikował oprogramowanie smartfona tak, aby wszystkie ważne ustawienia w grze były szybko dostępne. (Źródło obrazu: GIGA)

Żywotność baterii jest imponująca podczas grania

Bateria telefonu ROG Phone 5s mierzy 2x 3000 mAh, a więc 6000 mAh. W Diablo Immortal mam jeden Czas odtwarzania 4 godziny na najwyższych ustawieniach i stosunkowo wysokiej jasności osiągnięty. Gra jest dość ciemna, więc musiałem maksymalnie zwiększyć jasność w ogrodzie. Ale potem pasowało, aby móc grać. Żadna inna konsola mobilna nie może więcej. Więc Asus jest tutaj na pokładzie. Jeśli grasz w mieszkaniu o mniejszej jasności, osiągniesz nieco dłuższe czasy pracy.

Jeśli podłączysz opcjonalny kontroler gamepada, gniazdo USB-C jest zasłonięte, a Asus nie zainstalował drugiego połączenia na kontrolerze. Nie sądzę, że jest to bardzo przemyślane, jeśli po czterech godzinach trzeba całkowicie wyjąć telefon z uchwytu i podłączyć go do zasilania. Podczas gry powinna istnieć opcja ładowania zewnętrznego.

Asus oferuje wiele akcesoriów

Z Kontroler gamepada bardzo mnie przekonał. Sterowanie dotykowe w Diablo Immortal jest bardzo dobre, ale moje ręce zawsze są ciasne, gdy gram przez długi czas. Tak się nie dzieje z kontrolerem gamepada. Mogłem grać przez kilka godzin i w zasadzie nie miałem z tym żadnych wad – przynajmniej prawie. Po około dwóch do trzech godzinach grania zauważyłem, że niektóre przyciski na ramionach nie reagowały tak szybko, jak wcześniej. Ataki czasami nie były przeprowadzane. Jest to oczywiście denerwujące, jeśli chodzi o drobiazgi.

Ponadto denerwowało mnie to, że sterownik wyłącza się zbyt szybko. Nie udałoby mi się go uruchomić bez użycia przełącznika z połączeniem Bluetooth lub wyjęcia telefonu z uchwytu. W ten sposób zostało odcięte i przywrócone połączenie z portem USB-C. Dlaczego nie wystarczy nacisnąć przycisk na kontrolerze? Może to mechanizm bezpieczeństwa transportu.

Ogólnie rzecz biorąc, koncepcja z podłączanym kontrolerem gier przekonała mnie tak bardzo, że zamówiłem Razer Kishi do mojego telefonu komórkowego (sprawdź na Amazon). Chcę dalej grać w Diablo Immortal, gdy Asus ROG Phone 5s musi wrócić. Kontroler Asus można również podłączyć do smartfona lub tabletu przez Bluetooth. Możesz więc zmienić swoje urządzenie z Androidem w małą konsolę do gier. Smartfonów innych niż te od Asusa nie da się podłączyć, bo port USB nie jest pośrodku.

Czy smartfon do gier, taki jak Asus ROG Phone 5s, ma sens?

Asus ROG Phone 5s również wizualnie wygląda jak smartfon do gier. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeszcze do niedawna odmówiłbym, bo można też po prostu kupić kontroler do zwykłego smartfona. Asus ROG Phone 5s oferuje wartość dodaną podczas grania dzięki szybkiemu wyświetlaczowi, wysokiej wydajności, dużej baterii, dużej ilości pamięci i dostosowanemu oprogramowaniu. Jeśli więc grasz głównie mobilnie i lubisz używać kontrolera, to możesz używać smartfona do gier, takiego jak Asus ROG Phone 5s. W normalnej codzienności trzeba jednak żyć z wadami, takimi jak słabszy aparat.

Telefon Asus jest idealny do Diablo Immortal i szybko znalazłem się na poziomie 60. Kosztujący ponad 1000 euro (patrz Amazon) telefon komórkowy kosztuje też wielokrotnie więcej niż Nintendo Switch (patrz Amazon). A do Diablo nie potrzebujesz wysokiej wydajności. Myślę, że Samsung Galaxy A53 z kontrolerem Razer Kishi też by się nadawał. Ale to już nie jest smartfon do gier. W Asusie otrzymujesz akcesoria specjalnie zoptymalizowane pod kątem smartfona. Obejmuje to kontroler do gier lub wentylator. Tutaj wszystko pasuje i działa.

Kilka słów o Diablo Immortal

Po prawie każdym sukcesie w Diablo Immortal zostaniesz poproszony o zakup czegoś. Aby zwiększyć ciśnienie, jest oczywiście tylko jedna sztuka. (Źródło obrazu: GIGA)

Diablo Immortal jest słusznie krytykowane za kwestię Pay2Win. Osoby skłonne do hazardu zdecydowanie nie powinny grać w tę grę. W grze jest po prostu zbyt wiele pokus, aby „poprawić” wrażenia z gry małymi, a następnie dużymi kwotami. Diablo Immortal jako gra sama w sobie jest świetna, ale jest po prostu zrujnowana przez mikrotransakcje. Dostałem tylko mały Battle Pass za 4,99 euro, ponieważ wciąż miałem jedno euro doładowania w Sklepie Play. Ale nie wydam więcej i jako wielki fan serii gier Diablo mam nadzieję, że Diablo 4 nie będzie grą Pay2Win.

Jako zrzęda wolałbym grać przez setki godzin, aby i tak coś zdobyć, i postrzegać to jako dodatkowe wyzwanie w rywalizacji z graczami, którzy wydali setki dolarów w grze. Ale mam też świadomość, że oznacza to, że nigdy nie będę w stanie wykorzystać pełnego potencjału gry i nie będę w stanie nadążyć za graczami, którzy wydali dużo pieniędzy w przewidywalnej przyszłości. Ale to też mi nie przeszkadza, ponieważ jeśli różnica w stosunku do innych graczy jest zbyt duża, po prostu przestaję. Jak w wielu innych grach – jak wcześniej Lost Ark – nie żałuję, że wydałem kilkaset euro na grę, w którą już nie gram.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android