Apple zmienia sposób, w jaki Android wpływa na iMessage, ale nie w sposób, w jaki chcesz

Apple zmienia sposób, w jaki Android wpływa na iMessage, ale nie w sposób, w jaki chcesz

Robert Triggs / Android AuthorityTL;DR iMessage będzie obsługiwał użytkowników Androida w czatach grupowych nieco inaczej w iOS 17. Niestety, wrażenia będą lepsze dla użytkowników iPhone’a, a nie użytkowników Androida. Możliwe, że Apple ma więcej zmian w przyszłych wydaniach beta iOS 17. W Stanach Zjednoczonych iMessage to wielka sprawa. Zamiast używać WhatsApp lub dowolnej z niezliczonych innych międzyplatformowych aplikacji do przesyłania wiadomości, użytkownicy iPhone’a z USA są uzależnieni od iMessage. Stwarza to ogromne problemy dla użytkowników Androida, których „zielone bąbelki” pojawiają się i rujnują czaty grupowe oraz psują funkcje iMessage. Google przeszedł do ofensywy z tym problemem w ciągu ostatnich dwóch lat. Najpierw zaczął bezpośrednio wzywać Apple, błagając firmę o przyjęcie wieloplatformowego standardu wiadomości tekstowych o nazwie RCS. Potem zaczął grać nieco brudniej, zmieniając niektóre funkcje w ulicę jednokierunkową. Na przykład użytkownicy Androida mogą teraz reagować na teksty iMessage za pomocą emotikonów, ale użytkownik iPhone’a nie zobaczy tego poprawnie. Tymczasem, jeśli użytkownik iPhone’a zareaguje na wiadomość z Androida za pomocą emotikonu, na Androidzie wszystko jest w porządku. Teraz, z iOS 17, wygląda na to, że Apple również zaczyna grać nieczysto (za pośrednictwem XDA-Developers). W pierwszej wersji beta systemu iOS 17 wprowadzono kilka zmian, które działają dla użytkowników iPhone’a w ramach czatu grupowego iMessage. Jednak te funkcje nie są przenoszone na stronę Androida — przynajmniej jeszcze nie. Innymi słowy, Apple ciężko pracuje, aby ułatwić swoim użytkownikom interoperacyjność iMessage i Androida, podobnie jak Google radzi sobie z własną aplikacją Wiadomości. Niezależnie od tego, oto zmiany, które do tej pory zaobserwowano.

Zmiany w iOS 17: iMessage i Android

Edycja tekstu: Wcześniej, gdy użytkownik Androida wchodził na czat grupowy iMessage, użytkownicy iPhone’a nie mieli już możliwości edytowania tekstów. W pierwszej becie iOS 17 użytkownicy iPhone’a mogą ponownie edytować teksty w czatach grupowych. Jednak użytkownicy Androida nie mogą edytować tekstów i, co szalone, nie będą mogli zobaczyć zmian wprowadzanych przez użytkowników iPhone’a. Spodziewamy się, że to zachowanie zmieni się w późniejszych wersjach beta, ponieważ byłoby to bardzo mylące, gdyby niektórzy członkowie czatu nie widzieli tego, co widzą inni. Z drugiej strony, być może taki jest zamiar Apple.
Odpowiedzi w wątku: Gdy użytkownik Androida uczestniczy w czacie grupowym, użytkownicy iPhone’a mogą odpowiadać na wiadomości w wątku. Jednak podobnie jak w przypadku edycji tekstu, użytkownik Androida nie zobaczy tych wiadomości jako wątku. Zamiast tego wiadomości będą przychodzić stałym strumieniem, co utrudnia użytkownikowi Androida rozeznanie, która wiadomość gdzie należy. Po raz kolejny spowoduje to wiele zamieszania wśród użytkowników Androida na czacie.
Jakość obrazu i wideo: W systemie iOS 16, jeśli użytkownik iPhone’a wyśle ​​obraz lub wideo do czatu grupowego z udziałem użytkownika Androida, wszyscy uczestnicy czatu zobaczą to samo, co użytkownik Androida: mocno skompresowany plik, który w zależności od jakości oryginału może zostać ledwo zrozumiałe. W iOS 17 jest to nieco naprawione dla użytkowników iPhone’a. Teraz obrazy pozostają nieskompresowane dla użytkowników iPhone’a, a filmy są nieco kompresowane. Użytkownicy Androida nie widzą żadnych zmian. Innymi słowy, użytkownicy iPhone’a na czacie będą się dobrze bawić z udostępnianymi obrazami i filmami, podczas gdy użytkownicy Androida nadal będą mieli naprawdę zły czas. Po raz kolejny możliwe jest, że Apple zmieni te zachowania w przyszłych wersjach beta iOS 17. Jednak intencja jest tutaj dość jasna: aby czaty grupowe iMessage były lepsze dla użytkowników iPhone’a i takie same lub gorsze dla użytkowników Androida. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android