Apple Watch Series 8: Wszystko, co do tej pory wiemy (aktualizacja: 11 sierpnia)

Apple Watch Series 8: Wszystko, co do tej pory wiemy (aktualizacja: 11 sierpnia)

Jimmy Westenberg / Android AuthorityAktualizacja: 11 sierpnia 2022 r. (17:04 ET): Zaktualizowaliśmy nasze centrum plotek Apple Watch Series 8 o nowe aktualizacje dotyczące potencjalnego czujnika temperatury urządzenia. Możesz sprawdzić te nowe szczegóły w naszej sekcji funkcji i specyfikacji.Oryginalny artykuł: 15 maja 2022 (14:00 ET): Formuła Apple nie pozostawia wiele miejsca na nieszablonowe myślenie. Każda nowa generacja zegarka Apple Watch wygląda, kosztuje i działa zasadniczo tak samo jak rok wcześniej. Jednak firma konsekwentnie wprowadza duże i małe ulepszenia, i przewidujemy, że seria 8 będzie prawie taka sama. Od rzekomego trybu niskiego zużycia energii po prawdopodobnie wytrzymały model, w nadchodzących miesiącach będzie wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Rzućmy okiem na wszystko, co do tej pory wiemy o Apple Watch Series 8, i zapoznajmy się z niektórymi funkcjami, które mamy nadzieję zobaczyć.

Czy będzie Apple Watch Series 8?

Apple Watch Series 7 na nadgarstku użytkownika wyświetla tarczę zegarka Modular Duo.Jimmy Westenberg / Android AuthorityNowy zegarek Apple pojawia się każdego roku jak w zegarku, więc można bezpiecznie założyć, że Apple Watch Series 8 będzie już w drodze w 2022 roku. Już teraz krążą mnóstwo plotek na temat nowego urządzenia. Nowa generacja prawdopodobnie zastąpi Apple Watch Series 7 pod względem dostępności na szeroką skalę, szczególnie od samego Apple.

Kiedy będzie data premiery Apple Watch Series 8?

Apple Watch Series 6 i Series 7 spoczywają na stole obok siebie.Jimmy Westenberg / Android AuthorityNa razie nie mamy oficjalnej daty premiery Apple Watch Series 8. Opierając się na datach premiery poprzednich zegarków Apple, spodziewamy się, że urządzenie spadnie tej jesieni. Obecne flagowe urządzenie, Apple Watch Series 7, zostało wprowadzone na rynek 15 października 2021 r. Seria 6 została uruchomiona 18 września 2020 r. Najprawdopodobniej zegarek pojawi się we wrześniu, podobnie jak większość poprzednich generacji Apple. Apple Watch Series 7 przełamał tę formę dopiero po wielu opóźnieniach, a także bezprecedensowym roku z powodu pandemii COVID-19.
Nasz werdykt: Recenzja Apple Watch Series 7 | Recenzja Apple Watch Series 6

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał Apple Watch Series 8?

Urządzenie do noszenia Apple spoczywa bokiem na stole, podkreślając jego cyfrową koronę.Jimmy Westenberg / Android Authority Na początek prawdopodobnie fani Apple Watch mogą spodziewać się trzech modeli zamiast dwóch. Podobno wraz z Apple Watch Series 8 zadebiutuje nowa „wytrzymała wersja skierowana do entuzjastów sportów ekstremalnych”.

Projekt

Jeśli chodzi o projekt, najnowsze spekulacje sugerują, że urządzenie będzie odzwierciedlać wygląd Apple Watch Series 7 przy minimalnych zmianach. Jeśli tak jest, mamy nadzieję, że niewiele zmian zewnętrznych oznacza po prostu, że będzie wiele rzeczy do skupienia naszej uwagi w środku. Zawsze jest jednak możliwe, że Apple wprowadzi dodatkowe kolory i wzory opasek. Co jest warte, 26 czerwca Mark Gurman z Bloomberga twierdził, że nowy model SE zachowa ten sam rozmiar ekranu, co poprzednie urządzenie SE.

Cechy

Użytkownik trzyma urządzenie Apple do noszenia ekranem w dół, pokazując czujnik tętna urządzenia.Jimmy Westenberg / Android AuthorityWedług Gurmana kupujący powinni spodziewać się pojawienia się różnych funkcji oprogramowania w linii Apple Watch, z których niektóre zostaną wprowadzone na rynek z urządzeniem Series 8. Należą do nich nowy tryb niskiego zużycia energii, który będzie działał z aplikacjami i innymi funkcjami, zamiast wyświetlać tylko tarczę zegara. Ponadto łączność satelitarna w pewnych sytuacjach może być również nieuchronna. Podobno Apple będzie używać satelitów do wysyłania krótkich wiadomości i ostrzeżeń o sytuacjach awaryjnych w obszarach bez łączności komórkowej. Te ulepszenia, jak mówi Gurman, stanowią dodatek do wykrywania obciążenia migotaniem przedsionków w celu pomiaru częstotliwości występowania migotania przedsionków, a także nowych treningów i oglądać twarze. Tymczasem w aplikacji iPhone Health zostaną wprowadzone ulepszenia związane ze śledzeniem snu, zdrowiem kobiet i zarządzaniem lekami. Pozostając przy oprogramowaniu, seria 8 będzie oferować treningi multisportowe, aby płynnie przełączać się między sportami, a także nowe doświadczenia treningowe, wskaźniki i widoki treningów z systemem watchOS 9.
Nie przegap: Najlepsze smartwatche, które możesz kupić Kolejna krążąca plotka mówi, że seria 8 może przynieść zupełnie nową funkcję bezpieczeństwa na nadgarstkach użytkowników. Według Wall Street Journal, oprócz Fall Detection, Apple ma nadzieję dodać wykrywanie wypadków samochodowych do urządzenia. Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne specyfikacje, dziennikarz Bloomberg twierdzi, że chip Series 8 będzie taki sam, jak chip wewnątrz Series 7 Na szczęście oczekuje się, że nowy model SE otrzyma ten sam układ, co seria 8, co byłoby ulepszeniem układu S5 używanego w oryginalnym modelu SE.

Temperatura ciała

Jedną z najbardziej spójnych plotek dotyczących Apple Watch Series 8 jest możliwe wprowadzenie czujnika temperatury ciała. To narzędzie ostrzegałoby użytkowników, jeśli ich temperatura rejestruje się jako wyższa niż normalnie. Jeśli znajdzie się na Apple Watch Series 8, może sprawić, że urządzenie będzie szczególnie przydatne dla kobiet monitorujących swoją płodność. 10 sierpnia MacRumors poinformował o nowo przyznanym patencie Apple zatytułowanym „Wykrywanie gradientu temperatury w urządzeniach elektronicznych”. Opisuje różne możliwe kształty, jakie mogą przybrać czujnik temperatury i sonda różnicowa, a także opisuje sposób działania czujnika. Najbardziej wymowne jest to, że Apple Watch znajduje się z przodu i na środku ilustracji patentu.

Jaka będzie cena Apple Watch Series 8?

Użytkownik nosi zegarek Apple Watch Series 7 z tarczą Contour.Jimmy Westenberg / Android AuthorityContourContourConsistency była kluczowa dla Apple i dotyczy to również cen. Spodziewamy się, że seria 8 pojawi się w cenie 399 USD za mniejszą wersję 41 mm i 429 USD za model 45 mm. Są to ceny, które Apple ustalił dla Serii 7 w 2021 roku.


Apple Watch Series 8: Co chcemy zobaczyć

Apple Watch jest prawdopodobnie najpopularniejszym urządzeniem do noszenia na rynku, ale to nie znaczy, że jest bezbłędny. Poniżej znajduje się szereg ulepszeń, które chcielibyśmy zobaczyć w kolejnym modelu firmy.

Dłuższa żywotność baterii

Apple Watch Series 7 spoczywa na stole podczas ładowania.Jimmy Westenberg / Android Authority Prawdopodobnie pokonujemy tu martwego konia, ale żywotność baterii w urządzeniach do noszenia Apple pozostawia wiele do życzenia. Od kilku pokoleń obserwujemy stałą ofertę 18 godzin między ładowaniami. Pogłoski, że bateria Serii 7 wytrzyma dłużej między ładowaniami, nie spełniły się, więc wracamy do trzymania kciuków. Możliwe, że dzięki ulepszonemu procesorowi seria 8 może przełamać schemat.

Dodatkowe śledzenie zdrowia

Jak wspomniano powyżej, krążą plotki o czujniku temperatury ciała, ale istnieją pewne obawy co do jego żywotności. Wiadomo, że Apple wstrzymuje funkcje, dopóki nie będą mogły zostać zaimplementowane z dokładnością, co może się okazać w przypadku tego czujnika. Mamy nadzieję, że nie. Niezawodne monitorowanie temperatury ciała przyniosłoby ogromne korzyści użytkownikom Apple Watch, od śledzenia chorób po płodność. Śledziliśmy również pogłoski związane z możliwym śledzeniem glukozy i monitorowaniem ciśnienia krwi. Te narzędzia do śledzenia zdrowia wydają się tym razem znacznie mniej prawdopodobne, ale zachowamy je na naszej liście życzeń dla przyszłych pokoleń.

Ulepszone śledzenie snu

Aplikacja Apple Health na iPhone'a 11 wyświetla dane śledzenia snu użytkownika.Jimmy Westenberg / Android Authority W związku z tym obecne zegarki Apple nie sprawdzają się w śledzeniu snu w porównaniu z konkurentami, takimi jak Garmin i Fitbit. Cieszyliśmy się, że Apple dodał możliwość pomiaru częstości oddechów w watchOS 8. Jednak chociaż te dane mogą pomóc użytkownikom w wykrywaniu objawów bezdechu sennego, nie są one zatwierdzone do użytku medycznego. Mamy nadzieję, że Apple wzmocni swoją ofertę nocną o więcej metryk i spostrzeżeń. Oczywiście sprowadza nas to z powrotem do obecnie ograniczonej żywotności baterii. Ulepszenia na tej arenie sprawią, że śledzenie snu będzie jeszcze bardziej przydatne w Apple Watch Series 8.
Zobacz też: Najlepsze urządzenia do śledzenia snu, które możesz kupićTo wszystko, co chcemy zobaczyć w Apple Watch Series 8. Na jakie funkcje najbardziej liczysz? Koniecznie zagłosuj w naszej ankiecie poniżej.

Jakie ulepszenia chciałbyś zobaczyć najbardziej w Apple Watch Series 8?

364 głosyWytrzymały model24%Dłuższa żywotność baterii51%Monitorowanie temperatury ciała 12%Ulepszone śledzenie snu9%Inne (daj nam znać w komentarzach!)5%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android