Apple Music Classical to wszystko, czym chciałem, żeby był Spotify

Apple Music Classical to wszystko, czym chciałem, żeby był Spotify

Dhruv Bhutani / Android Authority Wykonane przez Juliana Breama w 1957 roku wykonanie Tombeau Sur la Mort Weissa wywarło na mnie wrażenie na całe życie. Gdy miałem 10 lat, rozpaliło to moją pasję do muzyki i zainspirowało mnie do gry na gitarze. W latach młodości polubiłem Mahlera, śledziłem Filharmoników Wiedeńskich i wykopywałem każde wykonanie moich ulubionych części. Jak na ironię, nauczyło mnie to również, jak ważne mogą być metadane dla wspaniałych wrażeń podczas słuchania muzyki. Przez lata moje upodobania ewoluowały w kierunku diametralnie innego gatunku – metalu. Pomimo wszystkich różnic, te dwa gatunki mają wystarczające nakładanie się ideologii. Oba koncentrują się na biegłości technicznej, niuansach i emocjach. Obaj mają również problem z kuracją, a dokładniej z metadanymi. Trudno winić przeciętnego słuchacza za wrzucanie całego metalu do jednego wiadra z ciężką muzyką, skoro serwisy streamingowe traktują ten gatunek lekceważąco. Nawet dzisiaj serwisy streamingowe nie potrafią odróżnić black metalu z Göteborga, symfonicznego black metalu i, powiedzmy, ambientowego black metalu. Metadane są dostępne, usługi przesyłania strumieniowego odmawiają ich ujawnienia. Wszystko to oznacza, że ​​nawet najlepsze aplikacje do strumieniowego przesyłania muzyki mają nieodłączny problem z udostępnianiem danych i muzyki. Nowa klasyczna aplikacja Apple Music ma inne podejście do selekcji i prezentacji muzyki, co daje mi nadzieję, że istnieje lepszy sposób na strumieniowe przesyłanie muzyki. Spędziłem ostatni tydzień przesyłając strumieniowo wszystko, od kultowych neoklasycznych kompozycji Einaudiego po nawiedzone Celesta and Bells Mozarta i Simonettiego, i jestem przekonany, że Apple w końcu stworzył aplikację muzyczną, która może zadowolić zarówno muzycznych kujonów, jak i przeciętnego słuchacza. Oto dlaczego każda usługa strumieniowego przesyłania muzyki powinna czerpać inspirację z Apple Music Classical.

Która aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki ma najlepszy interfejs?

22 głosyApple Music32%Apple Music Classic9%Spotify41%YouTube Music9%Tidal9%Amazon Music0%

Metadane napędzają cyfrową muzykę

Spędziłem znaczną część moich nastoletnich lat, gromadząc pokaźną kolekcję muzyczną. Poświęciłem setki godzin na katalogowanie i dodawanie metadanych, aby nadać sens mojej pajęczyny kolekcji muzycznej. Obecnie moja biblioteka muzyczna znajduje się na osobnym, dedykowanym dysku NAS iw zależności od nastroju mogę w ciągu kilku sekund zagłębić się w dyskografię, znaleźć odpowiednie projekty poboczne lub utworzyć wybraną listę odtwarzania. Jednak wygoda przebija kategoryzację, a większość słuchanej przeze mnie muzyki odbywa się za pośrednictwem transmisji strumieniowej, mimo że doświadczenie jest do bani. I tu wkroczył Apple Music Classical.
Gatunek muzyki klasycznej Apple MusicLista baz gatunkówInstrumenty klasyczne Apple MusicLista oparta na instrumentach Szybkie dotknięcie i przesunięcie palcem w aplikacji Apple Music Classical ujawnia odświeżająco prosty interfejs dostosowany do słuchania muzyki klasycznej. Starannie zorganizowana siatka kategorii pokazuje gatunki, kompozytorów, okresy i nie tylko. Nigdy nie potrzeba więcej niż trzech dotknięć, aby przejść do listy wykonawców, nowych albumów i nie tylko w ramach tego konkretnego gatunku. To pokazuje szacunek dla już istniejących danych i oddaje moc odkrywania w ręce słuchacza. Jest to ostry kontrast z tym, jak większość aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki wolałaby słuchać list odtwarzania sklasyfikowanych według nastroju, redakcji lub połączenia obu. Apple Music Classical rozumie, że jego baza użytkowników wie, czego chce słuchać. Wolisz coś jeszcze bardziej dopracowanego? Przesuń w prawo do zakładki instrumentów; aplikacja pozwala zagłębić się w chwasty z gitarami, klawesynami, fortepianami i nie tylko. Jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą mieć intymność ze swoją muzyką.
Klasyczna biblioteka Apple MusicKarta biblioteki Apple MusicBiblioteka SpotifyKarta biblioteki Spotify Podoba mi się, że Apple Music Classical akceptuje fakt, że jej baza użytkowników może nie być żądna przygód i przedstawia kartę biblioteki przypominającą oldschoolowe odtwarzacze muzyki offline. Za ikoną biblioteki znajdują się wszystkie niezbędne elementy, takie jak albumy, wykonawcy, kompozytorzy i nie tylko. To tradycyjne, ale działa. W ciągu kilku godzin sporządziłem listę preferowanych kompozytorów, dzięki czemu słuchanie muzyki było dziecinnie proste. Porównaj to ze Spotify, gdzie znalezienie biblioteki artystów lub albumów z zakładkami nie jest najłatwiejszym doświadczeniem. Zamiast tego Spotify woli wyświetlać gigantyczne miniatury obserwowanych list odtwarzania. Co więcej, Spotify nadal nie może segregować albumów na żywo i kompilacji, wyrzucając je obok standardowego katalogu wydań artystów. Playlistowy model odkrywania nie jest zły, po prostu nie sprzyja zbliżeniu się z artystą. Nie chodzi o to, że model odkrywania oparty na listach odtwarzania jest z natury błędny. To świetny sposób, aby poczuć kulturowego ducha muzyki pop lub jeśli masz ochotę na metal w rytmie 180 uderzeń na minutę na siłowni. Niestety słuchanie oparte na listach odtwarzania powoduje, że słuchacze krążą w grupie podobnie brzmiącej muzyki. Jak często siadasz, zatrzymujesz się i stukasz w playlistę, aby odkryć artystę i zagłębić się w jego twórczość? Wydaje mi się, że model list odtwarzania jest całkowicie sprzeczny z jedną rzeczą, na której zależy melomanom, takim jak ja – poznaniem artysty.
Apple Music Artysta klasycznyApple Music Historia artysty klasycznegoTen sam szacunek dla gatunku rozciąga się na sposób, w jaki aplikacja Apple Music Classical wyświetla zdjęcia artystów, dzieła sztuki lub historię życia. Zamiast dodawać irytujące klipy wideo lub drastyczne grafiki, aplikacja została zaprojektowana od podstaw, aby szanować artystę i pozostać prostym nośnikiem muzyki. Podejście to nie jest oczywiście całkowicie nowe i można je uznać za rozszerzenie podobnie zaprojektowanej strony artysty w zwykłej aplikacji Apple Music. Jednak skupienie się na kuratorstwie zamiast na tworzeniu smaku dla najszerszej publiczności jest wymowne.

Apple Music Classical zachęca do interakcji z muzyką

Karta Informacje w Apple Music ClassicalDhruv Bhutani / Android AuthorityW całej aplikacji Apple Music Classical kładzie się również duży nacisk na spójność. Jednym z moich ulubionych aspektów jest zakładka informacyjna pod aktualnie odtwarzaną stroną. Oddzielna strona pozwala zagłębić się w szczegóły, takie jak kompozytor, numer katalogowy i wytwórnia płytowa. Stukanie w nie ujawnia dalsze prace artysty lub kompozytora. Teraz nie wszystkie z tych kart są odpowiednie dla innych gatunków muzycznych, ale wiele z nich tak. Zastanawia mnie, że w większości innych aplikacji do przesyłania strumieniowego nie mogę uzyskać dostępu do tych niezbędnych danych ani wiele z nimi zrobić. Jeśli nic więcej, może zachęcić mnie do spędzenia więcej czasu w aplikacji i odkrywania na przykład większej ilości muzyki kompozytora — byłoby to korzystne zarówno dla platformy, jak i dla słuchacza. Z drugiej strony Spotify pozwoli Ci zobaczyć piosenkę kredytów, ale nie oferuje możliwości kliknięcia w celu odkrycia innych dzieł danej osoby. Podobnie zwykła aplikacja Apple Music w ogóle nie pozwala zobaczyć napisów do utworów i nie ma karty informacyjnej, w przeciwieństwie do swojego klasycznego odpowiednika.Informacje o kredytach SpotifySpotifyInformacje o kredytach TidalTidalW rzeczywistości najlepszym przykładem popularnej usługi strumieniowego przesyłania muzyki oferującej podobny dostęp do metadanych jest Tidal. Od dawna jestem subskrybentem Tidal i spędziłem zbyt dużo czasu na debatowaniu, która platforma wygra w starciu Spotify z Tidal. To powiedziawszy, platforma była doskonałym przykładem wyświetlania kredytów artystów. Pozwala dotykać poszczególnych współpracowników i odtwarzać całą muzykę, którą stworzyli lub skomponowali. Biorąc pod uwagę, że większość usług strumieniowego przesyłania muzyki pobiera pliki audio z tego samego repozytorium, Apple Music Classical i Tidal pokazują, że ujawnienie tych danych jest możliwe. Problemem jest brak chęci. Te funkcje muszą być stawkami stołowymi, a nie miłymi do posiadania. Debata na temat zrównoważenia metadanych z dostępnym interfejsem sięga znacznie głębiej. Dziś moja osobista historia słuchania jest ukrywana jak tajemnica zastrzeżona, przez co nie można zobaczyć, ile razy zapętliłem najnowszy singiel Metalliki. Nie chodzi o to, że platformy nie prowadzą dziennika tych danych. Każdego roku Spotify Rewind prezentuje pokaz slajdów z tymi samymi danymi, który można udostępniać. Pozwolenie mi zobaczyć te informacje i zbudować z nich listy odtwarzania byłoby logicznym następnym krokiem. Tyle że nikt nie był zainteresowany ujawnieniem tych danych.

Żadna aplikacja do przesyłania strumieniowego nie jest idealna, ale Apple Music Classical jest coraz bliżej

Klasyczne playlisty Apple MusicDhruv Bhutani / Android Authority Mimo wszystkich swoich zwycięstw aplikacja Apple Music Classical również nie jest idealna. Dla początkujących badaczy muzyki klasycznej podział według gatunku lub kompozytora może być onieśmielający, a usługa przesyłania strumieniowego z definicji powinna mieć na celu szerszy zasięg. Jasne, ma już kilka świetnych list odtwarzania, ale odkrywanie może być problemem dla kogoś, kto nie zna tego gatunku. Założę się jednak, że jest to problem związany z muzyką klasyczną, a nie kategoryzacją. Apple Music Classical to wyraźny przykład aplikacji stworzonej przez ludzi, którym naprawdę zależy na muzyce. Jest to aplikacja, która ufa Tobie, słuchaczowi muzyki, aby poznać Twój nastrój, poznać niuanse poszczególnych utworów lub ruchów i zanurzyć się w pracach artysty. To także świetny punkt wyjścia do równoważenia odkrywania z kuracją. Apple Music Classical ma pełne szacunku podejście do słuchacza, a zrównoważenie tego lepszym odkrywaniem jest najlepszym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że Apple czerpie wskazówki z aplikacji Classical i wprowadza niektóre poprawki i funkcje interfejsu do standardowej aplikacji Apple Music. W tej chwili aplikacja Muzyka może wydawać się chaotyczna. Nigdy nie słuchałem ani jednego utworu z Bollywood w Apple Music, ale moja strona przeglądania jest pełna rekomendacji dotyczących najnowszych wydawnictw. To nie ma sensu. Podobnie, nadchodząca integracja TikTok Spotify stoi w obliczu szczegółowego słuchania muzyki. Nie, Spotify, nie zależy mi na religijnej muzyce ani najnowszej playliście Happy Tamil Music. Apple Music Classical jest dowodem na to, że lepsze wrażenia podczas słuchania muzyki mogą współistnieć z chaosem rekomendacji strumieniowych. Ale czy jakakolwiek inna służba wyciągnie z tego wnioski? Oto pytanie za milion dolarów. Ile kosztuje usługa Apple Music Classical? Usługa Apple Music Classical jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich subskrybentów usługi Apple Music. Subskrypcje Apple Music zaczynają się od 10,99 USD miesięcznie dla osób fizycznych, a subskrypcję rodzinną można wykupić za 16,99 USD miesięcznie. Czy Apple Music Classical zapewnia bezstratny dźwięk? Tak, Apple Music Classical obsługuje bezstratne przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości oraz dźwięk przestrzenny. Czy usługa Apple Music Classical jest dostępna na Androida? W chwili premiery usługa Apple Music Classical jest dostępna wyłącznie na telefonie iPhone. Apple planuje jednak uruchomić aplikację na Androida. Czy możesz pobierać muzykę na Apple Music Classical? Nie, Apple Music Classical wymaga stałego dostępu do Internetu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android