AppGallery: pobierz i zainstaluj sklep Huawei App Store

AppGallery: pobierz i zainstaluj sklep Huawei App Store

Chiński producent Huawei od kilku lat nie ma już dostępu do usług Google. Z jednej strony oznacza to, że obecne smartfony Huawei muszą obyć się bez „Sklepu Google Play”, a z drugiej strony, że aplikacje Huawei takie jak „Zdrowie” nie są dostępne w sklepie z aplikacjami Google. Wszystkie aplikacje Huawei można znaleźć w AppGallery.

AppGallery umożliwia urządzeniom Huawei instalowanie nowych aplikacji, ale można je także pobrać na inne smartfony z systemem Android. Następnie będziesz mieć dostęp do aplikacji Huawei, takich jak „Zdrowie”, na smartfonach innych producentów, takich jak Samsung. Sklep z aplikacjami jest również dostępny w języku niemieckim. Nie ma jednak wersji AppGallery na urządzenia z systemem iOS.

AppGallery: zainstaluj Huawei App Store jako plik APK

Embargo oddzielające Huawei od usług Google obowiązuje od 2019 roku. Każdy, kto kupuje sprzęt chińskiego producenta, taki jak Freebuds czy Huawei Watch GT (w celu przetestowania Watch GT3), potrzebuje aplikacji Huawei do konfiguracji i zarządzania urządzeniami. W takim razie nie można pominąć AppGallery na smartfonach innych niż Huawei. Instalacja sklepu Huawei App Store jest szybka i łatwa:

Prawdopodobnie musisz najpierw zezwolić na instalację aplikacji z nieznanych źródeł w ustawieniach Androida. W zależności od producenta opcję można znaleźć na różne sposoby. Aby to zrobić, spójrz na sekcję „Bezpieczeństwo” w ustawieniach. Więcej na ten temat: Zainstaluj aplikację jako plik APK. Pozwala na to Instalacja nieznanych aplikacji.
Następnie kontroluj pobieranie dla Huawei AppGallery (do pobrania z Huawei). Upewnij się, że tylko plik instalacyjny pobieraj z wiarygodnych źródeł. Oszuści wielokrotnie oferują fałszywe aplikacje pod fałszywymi nazwami w celu dystrybucji oprogramowania szpiegującego, wirusów i innych złośliwych treści. Będziesz bezpieczny, jeśli pobierzesz aplikację Huawei bezpośrednio od producenta.
Wpisuje plik po pobraniu, aby rozpocząć instalację. Dostęp do niego można uzyskać za pośrednictwem menedżera plików. Potwierdza to możliwe komunikaty ostrzegawcze. Wskazują one na wyżej wymienione zagrożenia związane z aplikacjami z nieznanych źródeł. Huawei AppGallery to aplikacja ciesząca się dobrą reputacją i bezpieczna. Po zainstalowaniu aplikacji nadal musisz ją dodać wymagane uprawnienia Dawać.

Skonfiguruj AppGallery od Huawei na Samsung & Co

Następnie otwórz sklep z aplikacjami Huawei i wyszukuje żądane aplikacje. Jest to alternatywny sklep z aplikacjami, dlatego znajdziesz tu wiele przydatnych aplikacji. Na przykład wyszukaj „Huawei Health” i skonfiguruj aplikację zdrowotną, aby połączyć smartwatch Huawei ze smartfonem (do Huawei Health w AppGallery).

Uwaga: Aplikacja „Huawei Health” nie jest obecnie dostępna w sklepie Google Play. Jeśli znajdziesz tam odpowiednie wyniki, to tak Fałszywe aplikacjektóre są potencjalnie niebezpieczne i chcą na przykład szpiegować dane użytkownika.

Niektóre oficjalne aplikacje nie są dostępne w AppGallery. Obejmuje to WhatsApp. Można jednak skorzystać z tzw. „wyszukiwania płatków”. Jest to wyszukiwarka w sklepie z aplikacjami, która odsyła do oficjalnych witryn producentów, na których można znaleźć aplikację, której szukasz do pobrania. Huawei chce zapobiec rozpowszechnianiu w AppGallery fałszywych aplikacji o znanych nazwach. Jednak w AppGallery zawsze znajdują się złośliwe aplikacje. Dlatego zwracaj uwagę na to, co pobierasz, a jeśli nie masz pewności, unikaj pobierania. Więcej na ten temat: Trojany w Huawei App Store – brama dla złośliwego oprogramowania.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android