Aplikacja Lensa AI — wszystko, co musisz wiedzieć

Aplikacja Lensa AI — wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli spojrzysz na Apple App Store lub Google Play Store, aplikacje do edycji obrazu to tuzin. Nowe, które trafiają na rynek, zawsze twierdzą, że są lepsze od innych, z funkcjami, które często powodują, że głośno ziewasz. Ale teraz przechodzimy przez etap, w którym sztuczna inteligencja prowadzi program. Niezależnie od tego, czy piszesz eseje, ulepszasz aparat w smartfonie, czy kontrolujesz roboty Terminator przez Skynet, sztuczna inteligencja wydaje się być smakiem roku. Najnowszy nazywa się Lensa AI, co już budzi pewne kontrowersje. Przeanalizujmy marketingową przemowę i zobaczmy, czy Lensa jest warta używania i płacenia za nią.


Co to jest sztuczna inteligencja Lensy?

Strona główna Lensa AILensa AI to aplikacja na Androida i iPhone’a, która poprawia Twoje zdjęcia na różne sposoby. Obejmuje to usuwanie obiektów ze zdjęcia, poprawianie skaz, rozmycie tła i przepuszczanie obrazu przez różne filtry. Jak dotąd oferują one prawie to, co oferują inne aplikacje do edycji obrazu, z wyjątkiem tego, że oczywiście twierdzą, że robią rzeczy o wiele lepiej.Beat Sync Lensa AIJedną z interesujących funkcji jest jednak coś, co nazywa się Beat Sync. Po przesłaniu filmu i wybraniu utworu ze swojej bazy danych Lensa AI użyje swojego algorytmu do zsynchronizowania muzyki z Twoim filmem. Więc jeśli poruszasz się szybko, skręcasz i obracasz itp., rytmy muzyki będą zsynchronizowane z twoimi ruchami. Nie wiadomo jednak, czy muzyka jest wolna od opłat licencyjnych, więc przesyłanie tych filmów do miejsc takich jak YouTube może być ryzykowne, gdzie możesz otrzymać ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich. Prywatne dzielenie się z przyjaciółmi i rodziną byłoby jednak w porządku i całkiem zabawne.


Dlaczego Lensa AI zyskuje na popularności?

Aplikacja aparatu Apple iPhone 14 ProRyan Haines / Android AuthorityLensa AI zyskała na popularności dzięki funkcji Magic Avatars, z której korzystają celebryci w mediach społecznościowych. Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz innego Magicznego Awatara. Wszyscy uwielbiają rekomendacje celebrytów, więc jest to głównie przypadek, w którym wszyscy wskakują na modę. Whoopi Goldberg w The View twierdzi, że użytkownicy robią sobie efektowne awatary w Magic Avatars, a następnie udają się do swojego chirurga plastycznego, prosząc o zrobienie ich tak, jak na zdjęciu. Aby przyznać uznanie tam, gdzie należy się uznanie, sztuczna inteligencja Lensa robi wiele rzeczy naprawdę dobrze. Ich funkcja Magic Avatars może wymagać dużo pracy, aby poprawić przedstawienie kobiet, ale inne funkcje edycji obrazu są całkiem dobre. Jednak niektóre osoby mogą być zniechęcone przez powtarzającą się cenę subskrypcji. Jednorazowa opłata byłaby o wiele przyjemniejsza.


Czym są magiczne awatary i jak są generowane?

Magiczne awatary to funkcja, którą firma mocno promuje, ale jest to również funkcja, która przynosi im najbardziej negatywną prasę i największy cios ze strony użytkowników. Ta funkcja robi zwykłe zdjęcie i zamienia je w coś, co firma nazywa „oszałamiającym awatarem”. To chyba jeden ze sposobów na opisanie tego.
magiczne awatary 1magiczne awatary 2
Musiałem się jednak roześmiać, kiedy w sekcji „Przykłady złych zdjęć” powiedzieli, że jednym przykładem złego zdjęcia były „monotonne zdjęcia”. Kto ma decydować, co jest monotonne, a co nie? Monotonia jednej osoby jest ekscytacją innej osoby. Czy mam rację? Po wybraniu płci i stylów (oraz opłaceniu awatarów) będziesz musiał poczekać około 10 minut na ich wygenerowanie. Możesz jednak poprosić o powiadomienie, gdy skończą, więc nie musisz czekać i wpatrywać się w ekran. To miły akcent, ponieważ możesz bawić się innymi częściami aplikacji, podczas gdy twoje awatary są tworzone w tle. Jednak w moim przypadku wyniki były szokujące. W żadnym wypadku nie uważam się za supermodelkę. Ale z drugiej strony nie uważam też, że wyglądam źle. Widząc niektóre z tych obrazów, zacząłem się zastanawiać, czy sztuczna inteligencja zobaczyła moje zdjęcie i przepaliła bezpiecznik. Dzięki temu wyglądam jak przywódca kultu, złoczyńca Jamesa Bonda, Salvador Dali lub Ben Affleck. Przynajmniej przypisuje mi więcej włosów niż faktycznie mam.

Czy aplikacja Lensa AI jest darmowa?

członkostwo lensa aipłatne magiczne awatary
Aplikację Lensa AI można pobrać bezpłatnie i możesz skorzystać z 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej, aby przetestować różne rzeczy. Ale potem impreza się kończy i musisz zapłacić, aby kontynuować. Zdecydowanie najtańszą opcją jest płacenie rocznie. 31,99 USD rocznie w porównaniu do 7,99 USD miesięcznie. Jednak bardzo bezczelnie Lensa AI dodaje dodatkowe 2 USD do rocznej ceny, jeśli zdecydujesz się zaakceptować 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Bez okresu próbnego zamiast tego naliczana byłaby opłata w wysokości 29,99 USD rocznie. Oprócz ceny subskrypcji pobierana jest również opłata za magiczne awatary. Zaczyna się od 3,49 USD i wzrasta do 6,99 USD — nawet podczas bezpłatnego okresu próbnego, kiedy wszystko powinno być bezpłatne. Jak widać jednak z moich słabych magicznych awatarów we wcześniejszej części artykułu, można dyskutować, czy warto byłoby wydać te pieniądze.


Czy Lensa AI jest bezpieczna dla dzieci?

Megan Fox na instagramieSzczerze mówiąc, nie jest to odpowiednie dla dzieci, a kiedy przesyłasz zdjęcia do Magicznych awatarów, musisz potwierdzić, że masz co najmniej 18 lat. Wiele kobiet jest oburzonych hiperseksualnymi zdjęciami z powiększonymi piersiami, wydętymi ustami i ogólnie niewłaściwą pozą. Obrazy te mogą z łatwością przedostać się do sieci społecznościowych i zostać całkowicie wyrwane z kontekstu przez rodzinę, przyjaciół i (potencjalnych) pracodawców. Jednym z wybitnych przykładów jest aktorka Megan Fox, która skarżyła się na swoim koncie na Instagramie. Powyższe zdjęcie zostało przez nas przycięte, ale jeśli klikniesz na oryginalny post, zobaczysz pełny obraz (NSFW). Łatwo się domyślić, o co jest zła. Olivia Snow z Wired Magazine również napisała świetny artykuł o tym, jak przesłała kilka swoich zdjęć z dzieciństwa, a sztuczna inteligencja Lensy przekształciła je w niewiele więcej niż pornografię dziecięcą. Próbowałem odtworzyć ten problem za pomocą zdjęcia koleżanki (za jej zgodą) i nic złego się nie stało. Próbowałem też przesyłać swoje zdjęcia i dotykać Płeć żeńska opcję, gdy zostaniesz zapytany o moją płeć. Ponownie nic negatywnego się nie wydarzyło. Więc musi się to dziać tylko z określonym segmentem użytkowników, w zależności od typów przesyłanych przez nich obrazów. Mimo to jest to dość niepokojące i firma powinna się tym zająć.


Jak korzystać z aplikacji Lensa

Z aplikacji Lensa AI można korzystać na dwa sposoby — przesłać zdjęcie lub przesłać film. Zdjęcia to ich chleb powszedni, z większością dostępnych funkcji edycji. Ale przyjrzymy się obu.

Zdjęcia

Po przesłaniu zdjęcia zobaczysz wiele opcji edycji. Zasadniczo to, co nazywam „efektem Cosmo” (za magazynem). Możesz wyeliminować wszelkie nieestetyczne skazy, brodawki, trzecie oko, podwójny podbródek, worki pod oczami, całą masę. Możesz nawet nadać sobie większe oczy, mniejszy nos, mniejsze policzki i pełniejsze usta. Sztuczna inteligencja Lensy również zasugeruje ci filtry. Oczywiście wszystko, co zmienisz, można natychmiast cofnąć za pomocą przycisku cofania lub opcji resetowania. Może to było tylko zdjęcie, które wybrałem, ale Lensa nie wydawała się zmieniać aż tak bardzo w mojej twarzy . Może po prostu nie możesz zmienić doskonałości. Oprócz edytowania osoby na zdjęciu, możesz także zmieniać inne rzeczy na zdjęciu. Na przykład możesz usuwać obiekty, przesuwając po nich palcem. Możesz rozmyć tło lub całkowicie je usunąć. Istnieje wiele filtrów typu Instagram, które nie różnią się zbytnio od tych, które oferuje Instagram. Na koniec możesz dodać kolorowe obramowania, które byłyby dobre dla obrazów, które zamierzasz dodać do mediów społecznościowych.

Pokonaj filmy z synchronizacją

Jest też strona wideo i jest to część, która najbardziej mi się podobała. Po przesłaniu filmu możesz dodać różne filtry i efekty, aby zmienić kolor i styl wideo. Przekształciłem wideo z mojej świątecznej wioski w chwiejny czarno-biały film w stylu lat 30. Następnie możesz wybrać muzykę, którą chcesz dodać do filmu. Pamiętaj jednak, że oryginalny dźwięk nie zostanie usunięty. Muzyka zostanie po prostu nałożona na oryginalny dźwięk. Ponadto, powtarzam, muzyka może nie być bezpłatna, więc bądź ostrożny przy publikowaniu swoich dzieł online. Nie chcesz żadnych skarg dotyczących naruszenia praw autorskich. Ale to zdecydowanie najlepsza część sztucznej inteligencji Lensa. Korzystając z tego, zrobiłem kilka naprawdę świetnych filmów.


Werdykt

Lensa AI to obiecująca aplikacja, która naprawdę dobrze wykonuje swoją pracę. Ale pobiera dużo pieniędzy za funkcje, które robią również inne tańsze aplikacje. Są też problemy z magicznymi awatarami, które omówiliśmy powyżej. Naszą sugestią byłoby wypróbowanie go w bezpłatnej wersji próbnej i zobaczenie, co myślisz. Ale najprawdopodobniej wielu użytkowników będzie się wahać przed otwarciem swoich portfeli na rzeczy, które inne aplikacje mogą zrobić taniej lub za darmo.


Często zadawane pytania

Czy Lensa AI to legalna, zaufana firma? Lensa AI to produkt. Amerykańska firma, która go produkuje i jest jego właścicielem, nazywa się Prisma AI. Ma ocenę A + od Better Business Bureau. W 2016 roku zdobyli także nagrody Google i Apple’s App of the Year. Możesz wyciągnąć z tego własne wnioski, ale wszystko wygląda całkiem nieźle. W jaki sposób Lensa AI zarabia? Lensa AI zarabia, pobierając roczne i miesięczne subskrypcje. Dlaczego Lensa AI jest tak kontrowersyjna? Wzbudziła kontrowersje ze względu na funkcję Magic Avatar, która przyciąga twierdzenia o „hiperseksualizowaniu” kobiecych zdjęć poprzez powiększanie piersi i nadawanie obiektowi „zmysłowego wyglądu”. Są one również generowane na nagich zdjęciach, pomimo oryginalnego zdjęcia przedstawiającego osobę w ubraniu. Kobiety rasy innej niż kaukaska również skarżyły się, że ich skóra została „wybielona” przez Magicznego Awatara. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android