Amazon Prime zbyteczny? Obliczyliśmy, kiedy opłaca się subskrypcja

Amazon wprowadził nową, wysoką cenę za członkostwo Prime. Dodatkowe koszty dają wielu klientom wybór: zostać czy zrezygnować? Wszystko zależy od tego, do czego faktycznie używasz swojej subskrypcji Prime.

Dla klientów Amazon Prime obowiązuje ogromna dopłata: zamiast 7,99 euro grupa amerykańska pobiera teraz 8,99 euro miesięcznie za członkostwo. z Roczna cena wzrosła jeszcze bardziej, z 69 euro do 89,90 euro. O domniemanej przyczynie można myśleć, co się chce. Pewne jest, że gwałtowna eksplozja cen powoduje, że wielu klientów zastanawia się: czy naprawdę potrzebujesz tego abonamentu?

Nowe ceny dla Amazon Prime: Dla kogo oferta jest nadal opłacalna

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź dla siebie, nie unikniesz dokładnej autoanalizy: Czy regularnie oglądasz seriale i filmy Prime Video? Czy istnieją treści, które trzeba mieć, a których nie ma konkurencja w transmisji strumieniowej? Jeśli odpowiedziałeś „nie”, tak naprawdę pozostało tylko jedno pytanie: Jak często zamawiasz z Amazon?

Pierwotnie Prime w ogóle nie dotyczył przesyłania strumieniowego. Na początku skupiono się na darmowej dostawie. Więc jeśli nie patrzysz na nic na Amazon, czas wrócić do podstaw! Mamy raz przeliczone:

z Standardowa cena za wszelkiego rodzaju dostawy Amazon wynosi 3,99 euro na zamówienie do domu. Za dostawę do punktu odbioru płacisz 2,99 euro.
produkty medialne (np. gry wideo), artykuły i odzież marki własnej Amazon są dostępne za 2,99 lub 1,99 euro.
Ceny dotyczą tylko dostaw poniżej wartości 29 euro, powyżej której nie ma kosztów wysyłki. Wypróbuj Amazon Prime za darmo przez 30 dni

Zakładając, że zamawiasz standardowe produkty, które są sprzedawane bezpośrednio przez Amazon i razem kosztują mniej niż 29 euro, musisz obliczyć w skali roku złóż kilka zamówień, aby subskrypcja Prime była dla Ciebie opłacalna. Pakiet 23. przekracza tylko koszty związane z subskrypcją. Otrzymasz wówczas łącznie 91,77 euro kosztów wysyłki po 3,99 euro za przesyłkę.

Istnieje jednak wiele alternatyw, aby nie wydawać tych pieniędzy – nawet bez członkostwa Prime. Możesz po prostu obejść się bez Amazon i robić zakupy lokalnie. Jeśli chcesz kontynuować zamawianie w Amazon, możesz po prostu zrobić kilka Zbieraj przedmioty i zamawiaj tylko wtedy, gdy możesz zebrać towary o wartości przekraczającej 29 euro. Ponadto istnieją produkty, w przypadku których Amazon nie pobiera żadnych kosztów wysyłki. Ty też możesz się do nich ograniczyć.

Nie masz pewności, czy Amazon Prime Video to właściwy wybór do przesyłania strumieniowego? Nasze porównanie pomaga:

Prime Video staje się prawdziwą usługą przesyłania strumieniowego

Wniosek: jeśli nie chcesz korzystać z Prime Video, Amazon Prime jest dla Ciebie praktycznie tabu w przyszłości. Potencjalni klienci tak naprawdę muszą skorzystać z jednej z dodatkowych ofert, które są zawarte w Prime. W przeciwnym razie subskrypcja praktycznie nie jest tego warta. Tylko oszczędność na kosztach wysyłki nie jest już argumentem zakupu. praktyczna zasada: Jeśli zamawiasz z Amazon rzadziej niż dwa razy w miesiącu, nie potrzebujesz Prime.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android