Amazon Echo Dot: porównanie pokoleń – która jest najlepsza?

Inteligentny głośnik Echo Dot jest oferowany w 3., 4. i nowej 5. generacji. Który najlepiej kupić? Pokazujemy różnice i dajemy rekomendacje zakupowe.

Amazon Echo Dot: 3 modele w skrócie

3. Generacja 4. GenerationGIGA-Tipp
5. generacjaRok wydania201820202022KształtKształt kołaKulastySferycznyWymiary43 × 99 × 99 mm100 × 100 × 89 mm100 mm × 100 mm × 89 mmCechy szczególneGniazdo jack (wyjście)Gniazdo Jack (wyjście)Czujnik temperaturyAktualna cena (Amazon)39,99 euro59,99 euro (obecnie bez wariantów54,99 euro dostępne)Z zegarem (obecnie niedostępne)Z zegarem za 69,99 euroEdycja dla dzieci za 69,99 euro

Którą Echo Dot najlepiej kupić?

Najlepsza technologia: Echo Dot 5

Umierać 5. Generation des Echo Dot został zaprezentowany w październiku 2022 roku i jest najbardziej zaawansowany technicznie. Oto ulepszenia w jakość dźwiękuale także z mikrofony (ważne dla poleceń głosowych Alexa) napłynęło do rozwoju.

Zintegrowany jest również nowy czujnik temperatury dla procedur opartych na temperaturze. Za rozsądną dopłatą, Wersja z zegarem najbardziej polecana Echo Dot. Matryca LED pokazuje czas, ale także inne przydatne informacje, takie jak tytuły utworów czy informacje o pogodzie. Z Echo Dot (5 gen.) usunięto gniazdo jack poprzedników.

W naszym filmie szczegółowo przedstawiamy piątą generację Echo Dot:

Inteligentny głośnik dla łowców okazji: Echo Dot 3

Jeśli chodzi o każde euro, to tak Echo Dot der 3. Generation (2018) Warte zobaczenia. Jest szczególnie tani w przypadku ofert poniżej 20 euro, ale normalna cena 49,99 euro nie jest już odpowiednia.

Odstaje jednak pod względem dźwięku, brakuje też czujnika temperatury. Ale ma wyjście audio 3,5 mm, dzięki czemu można go podłączyć do istniejącego systemu stereo i uczynić go „inteligentnym”. Muzyka uruchomiona na Echo Dot za pomocą polecenia głosowego Alexa będzie następnie odtwarzana na dużych głośnikach. Niezbędny kabel połączeniowy (jack-to-cinch) należy zakupić osobno.

Echo Dot od Amazon: odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy możesz dobrze słuchać muzyki z Echo Dots?

Tylko z ograniczeniami. Nawet jeśli Amazon mówi o lepszym dźwięku z każdą nową generacją – w tej klasie wielkości są fizyczne ograniczenia. Głęboki bas i poziomy koncertowe są nieosiągalne, podobnie jak ładna panorama stereo, jaką oferuje prawdziwy kompaktowy system (patrz porady dotyczące zakupów GIGA). Zamiast tego duże Echo Studio z portfolio Echo jest idealne do słuchania muzyki. Dwa z nich połączone jako para stereo grają bardzo dobrze i potrafią odtwarzać muzykę w całej okazałości. Z drugiej strony Echo Dots są bardziej dla wiadomości radiowe, Podcasty i zraszacze w tle muzycznym.

W naszych poradach dotyczących zakupu przedstawiamy inne głośniki sieciowe (niektóre ze sterowaniem głosowym):

Czy w zakresie dostawy znajduje się odpowiedni zasilacz?

Tak, wszystkie Echo Dots są dostarczane z zasilaczem (15 watów) do zasilania. Jednak Amazon używa Nie obecnie popularne USB-C, ale okrągłe gniazda dla wtyczka niskiego napięcia.

Jaki jest pobór mocy Echo Dots?

Echo Dots stale zużywają energię, nawet gdy nie gra muzyka. W końcu cyfrowa asystentka Alexa musi cały czas słuchać i zwracać uwagę na polecenia głosowe. Amazon określa zużycie energii dla Echo Dot (3. generacji). 1,4 i 2 waty na. Jest to rozsądna wartość, ale nie należy jej lekceważyć przy zwiększonych kosztach energii elektrycznej, a zwłaszcza w gospodarstwach domowych z kilkoma głośnikami Echo.

Czy wiele osób w gospodarstwie domowym może tworzyć profile?

W porządku:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android