Ale nie tak eko: To jest naprawdę ważne dla Niemców przy zakupie telefonu komórkowego

Ale nie tak eko: To jest naprawdę ważne dla Niemców przy zakupie telefonu komórkowego

Każdy paragon to karta do głosowania: Możesz także podejmować przyjazne dla klimatu decyzje zakupowe w zakresie elektroniki użytkowej. Ale jak pokazują nowe wyniki badań, my w Niemczech jesteśmy poniżej średniej światowej.

W Niemczech mniej niż połowa zwraca uwagę na zrównoważoną konsumpcję

Na terenie gminy działają różne firmy Produkcja elektroniki użytkowej szanuje środowisko: Na przykład w dziedzinie smartfonów istnieje marka Fairphone, która postawiła sobie za zadanie produkcję telefonów komórkowych w jak najbardziej rzetelny sposób (aby przetestować Fairphone 4). Jednak giganci z branży elektronicznej, tacy jak Samsung i Apple, również wykorzystują swoje produkty do zwracania coraz większej uwagi na problemy środowiskowe.

Instytut badań rynku YouGov ma taki Badanie w kontekście bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju elektroniki użytkowej przeprowadzone w 18 krajach (źródło: YouGov). Na pierwszy plan wysuwały się różne aspekty związane z zachowaniami zakupowymi respondentów, w tym to, czy proekologiczna praca poszczególnych marek elektroniki ma wpływ na decyzję zakupową. 52 procent ankietowanych na całym świecie zgadza się z tym stwierdzeniem w Niemczech, na poziomie 48 procent, mniej niż połowa na zrównoważony rozwój Zwróć uwagę Z drugiej strony w Indiach i Meksyku jest to po 73 procent.

W Niemczech przeciwstawne stwierdzenia dotyczące zakupu elektroniki są dość zrównoważone. W Meksyku i Indiach nacisk kładzie się bardziej na zrównoważony rozwój, podczas gdy w Singapurze rolę odgrywają marka, funkcje i model (źródło zdjęcia: YouGov)

Z drugiej strony pojawiło się pytanie, czy marka, funkcje i model są bardziej istotne, co poparło 50 procent uczestników na całym świecie. To stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe 44 procent niemieckich uczestników Do. Tak więc obie strony są mniej więcej w równowadze – podobnie jak w Chinach, Australii i Wielkiej Brytanii – ale każda kłamie poniżej średniej światowej.

Nawiasem mówiąc, stoją na całym świecie Smartfony z 32 proc. na pierwszym miejscu przy zakupie elektroniki, a następnie laptopy (17 proc.) i telewizory (15 proc.). Konsole do gier i inteligentne urządzenia fitness zajmują po 7 procent najniższych miejsc. Ale co respondenci robią z urządzeniami, gdy już ich nie potrzebują? Według YouGov większość używanych urządzeń zbiera kurz w szufladach w domu. Ale przekazywanie go rodzinie i przyjaciołom jest również bardzo popularne (36 procent), a następnie sprzedaż (28 procent) i recykling (26 procent). Ponieważ w starych urządzeniach wiele metale i materiały które można ponownie wykorzystać do nowych technologii (słowo kluczowe: gospodarka o obiegu zamkniętym), recykling jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań w czasach niedoborów surowców.

Jeśli firmy prowadzą kampanie na rzecz większej świadomości ekologicznej, szybko pojawiają się oskarżenia o greenwashing. Ale co to właściwie oznacza?

Zrównoważony rozwój i ochrona danych staną się w przyszłości bardziej istotne

W badaniu intensywnie zajmowano się również konkretnymi kryteriami zakupu. Globalnie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy z 64 procent ceny najważniejszy powód zakupu, a następnie specjalne funkcje (48 procent) i łatwość obsługi (43 procent). Z kolei prywatność i ochrona danych znajdują się na ósmym miejscu z wynikiem 20 proc., następnie kolor (20 proc.) Zrównoważony rozwój z zaledwie 14 procentami.

Ale badanie określiło również, w jaki sposób różne aspekty będą klasyfikowane w przyszłości: podczas gdy cena, łatwość obsługi i funkcje specjalne wciąż podbijają podium, wynika to z na czwartym miejscu znajduje się ochrona danych, a następnie zrównoważony rozwój na piątym miejscu. Z punktu widzenia kupującego świadome wykorzystanie technologii – czy to w kierunku przyjazności dla środowiska, czy ochrony danych – będzie przyciągać większą uwagę.

Chcesz przeczytać więcej o zrównoważonym rozwoju? W takim razie mamy dla Ciebie odpowiednie artykuły:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android