Acer Chromebook Spin 714: kolejny krok w profesjonalnych Chromebookach

Acer Chromebook Spin 714: kolejny krok w profesjonalnych Chromebookach

Eric Zeman / Android AuthorityAcer Chromebook Spin 714 to jeden z wielu produktów ogłoszonych przez firmę podczas wydarzenia „[email protected]”. Ten konwertowalny Chromebook jest skierowany wprost do miłośników technologii, którzy pragną maszyny, która zarówno ciężko pracuje, jak i ostro gra. Dzięki 14-calowemu ekranowi, najnowszym procesorom Intel 12. generacji i wysokiej jakości funkcjom wideorozmów może z łatwością pokonać podział pracy i domu. Dowiedz się, jaka jest ta maszyna, w naszej wczesnej wersji zapoznawczej Acer Chromebook Spin 714.

Wybierz swoją moc

Prawy profil Acer Chromebook Spin 714Eric Zeman / Android AuthorityAcer nie określił dokładnej kombinacji możliwych konfiguracji, w których Chromebook Spin 714 będzie dostępny, ale większość podstaw będzie standardowo dostępna we wszystkich modelach. Pierwszą i najbardziej oczywistą opcją, jaką będziesz mieć, jest wyświetlacz. Dostępne są dwa. Oba są 14-calowymi ekranami LCD IPS o proporcjach 16:10, 100% sRGB i wielodotykowym. Podstawową różnicą jest rozdzielczość, jedna to 1920 x 1200 (WUXGA), a druga to 2560 x 1600 (WQXGA).
Związane z: Najlepsze Chromebooki, jakie możesz zdobyćNastępna jest lista procesorów. Dostępne są cztery opcje, ale różnice są subtelne. Wszystkie cztery to układy Intela 12. generacji z jednym Core i5 (1235U) i trzema Core i7 (1215U, 1265U, 1260P). Otrzymujesz 8 GB lub 16 GB pamięci RAM LPDDR4x i 256 GB lub 512 GB pamięci masowej PCIe NVMe SSD 4. generacji. Karta graficzna Intel Iris X obsługuje szereg konfiguracji.Wszystko inne będzie współdzielone między modelami, bez względu na wybrany ekran lub procesor. Acer Chromebook Spin 714 jest wyposażony w baterię litowo-jonową 56 Wh, która może pracować przez 10 godzin. Jest wyposażony w Wi-Fi 6E, dzięki czemu sprawdzi się w przyszłych sieciach bezprzewodowych. Otrzymasz dwa skierowane w górę głośniki stereo z DTS Audio, dwa mikrofony, wbudowany Asystent Google i certyfikat MIL-STD 810H zapewniający wytrzymałość klasy wojskowej. Dostępny jest opcjonalny czytnik linii papilarnych. Miłośnicy rysika będą zachwyceni, gdy dowiedzą się, że Spin 714 ma aktywny rysik Acer USI garażowany w obudowie i natywnie współpracuje z ekranem dotykowym Chromebooka.
Acer Chromebook Spin 714 lewe portyPrawe porty Acer Chromebook Spin 714
Jeśli chodzi o porty, po lewej masz złącze USB-C, HDMI i słuchawki/mikrofon, a po prawej parę USB-C i USB-A. Czy te specyfikacje są niezbędne? Firma Acer pożyczyła nam wczesną wersję Chromebooka Spin 714. Oto nasze pierwsze wrażenia na temat możliwości tego Chromebooka.

Jakie to jest?

Logo Acer Chromebook Spin 714Eric Zeman / Android AuthorityAcer wysłał to, co zakładamy, będzie podstawową konfiguracją Spin 714. Zawiera ekran o standardowej rozdzielczości, procesor Core i5, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Ponieważ jest to jednostka przedprodukcyjna, nie możemy komentować ostatecznej wydajności procesora lub żywotności baterii ani w inny sposób porównywać urządzenia. To powiedziawszy, możemy wyrazić swoją opinię na temat tego, czego potencjalni nabywcy powinni oczekiwać od Chromebooka.Spin 714 to sprzęt o wyglądzie użytkowym. Ma dwukolorowe wykończenie ze średnioszarą górną połową i jaśniejszą szarą dolną połową. Acer zdecydował się na ziarnistą blachę aluminiową, aby chronić górę i tworzywa sztuczne, aby utworzyć główną ramę z aluminiowym podwoziem. Boczne krawędzie są nieco ostre, a rogi spiczaste. Spin 714 waży dużo przy 1,4 kg (3,09 funta). Wymiary są zgodne z innymi 14-calowymi maszynami o wymiarach 312,16 x 224 x 18,05 mm, choć nie nazwałbym tego eleganckim. Wygląda na ciężką, poważną maszynę, której można by się spodziewać, biorąc pod uwagę wytrzymałą ocenę MIL-STD-810H. Nie pozwolono nam przetestować urządzenia, ale możesz być pewien, że poradzi sobie z poważnymi nadużyciami.
Zobacz też: Najlepsze niedrogie Chromebooki do zdobyciaGórna powierzchnia Chromebooka Acer Spin 714Eric Zeman / Android Authority 14-calowy wyświetlacz LCD prezentuje się bardzo dobrze. Ma błyszczące wykończenie, które jest nieco odblaskowe, ale nie przesadnie. Kąty widzenia są stałe, o ile nie łapiesz odbicia. Balans kolorów był na miejscu. Nie dostaniesz super czarnego atramentu, który może wytworzyć OLED, ale wyświetlacz był więcej niż wystarczający do reprodukcji kolorów do czynności takich jak oglądanie filmów z YouTube i Netflix. Na tak dużym ekranie zdecydowanie chcę więcej pikseli niż rozdzielczość WUXGA zapewnia, chociaż wyższy współczynnik proporcji 16:10 pomaga zapewnić przestrzeń dla produktywności. Ramki wcale nie są złe, a funkcja multitouch działała dobrze. Ekran jest chroniony przez nieokreśloną wersję szkła Corning Gorilla Glass. W sumie jest to solidny punkt wyjścia. Na szczęście w modelu WQXGA dostępnych jest sporo więcej pikseli.Wyświetlacz Acer Chromebook Spin 714Eric Zeman / Android Authority Wyższy współczynnik proporcji ekranu 16:10 naprawdę pomaga, jeśli chodzi o zapewnienie miejsca dla produktywności. Acer Chromebook Spin 714 ma typowy układ zawiasów, który umożliwia obracanie wyświetlacza o 360 stopni. Podczas otwierania pokrywy i ustawiania jej pod żądanym kątem pojawia się duży opór. Z pewnością będzie mocno trzymał. Standardowe konfiguracje laptopa, namiotu, prezentacji i tabletu są łatwo dostępne, gdy obracasz pokrywę. Zauważyłem, że rysik schowany pod spodem głównego decka jest nieco trudniejszy do odzyskania, gdy Spin 714 jest używany jako tablet.Klawiatura Acer Chromebook Spin 714Eric Zeman / Android Authority Nie byłem zachwycony klawiaturą. Acer wybrał odpowiedni rozmiar dla klawiszy i dobrze je rozmieścił. Podróż i informacje zwrotne były nieco chwiejne w niektórych częściach klawiatury, co na razie przypiszemy do przedprodukcyjnego charakteru testowanej jednostki ewaluacyjnej. Spin 714 ma typową serię klawiszy dla urządzenia z Chrome OS, w tym wiersz funkcji pełen skrótów do wielozadaniowości, robienia zrzutów ekranu i kontrolowania multimediów. Główne rekwizyty do podświetlenia — to obowiązkowa funkcja w mojej książce. Gładzik mógłby być nieco większy, ale przynajmniej jest pokryty szkłem Gorilla Glass i stwierdziłem, że jest bardzo responsywny i szybki w dotyku.
Lewy profil klawiatury Acer Chromebook Spin 714Prawy profil klawiatury Acer Chromebook Spin 714Głośniki stereo mogą być dostrojone przez DTS, ale nie zrobiły zbyt wielkiego wrażenia. Muzyka przepychana przez głośniki wydawała się płaska i pozbawiona głębi. Możesz podkręcić głośność dość wysoko, chociaż głośniki mają tendencję do zniekształcania przy najwyższym ustawieniu. Kilka filmów, które obejrzałem, zdecydowanie rzuciło wyzwanie dynamice głośników. I odwrotnie, podwójne mikrofony działały dobrze w niektórych testowych rozmowach wideo. Skoro o tym mowa, kamera wideo Full HD była świetna. Co więcej, ma fizyczną migawkę, którą można przesuwać, aby zapewnić prywatność. Ma wyraźną czerwoną kropkę, która informuje, kiedy kamera jest zakryta. Kamera internetowa Full HD świetnie sprawdza się w przypadku rozmów wideo, a ochrona prywatności to dodatkowa funkcja bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o wydajność, nie wolno nam było przeprowadzać testów porównawczych ani innych testów na naszym egzemplarzu przedprodukcyjnym. To powiedziawszy, nasza jednostka testowa działała dobrze podczas tego, co nazwalibyśmy regularnym użytkowaniem, takim jak przeglądanie Internetu, uruchamianie aplikacji multimedialnych, w tym YouTube i Spotify, oraz praca za pośrednictwem Dokumentów lub Arkuszy Google. Urządzenie działało w wersji deweloperskiej systemu operacyjnego Chrome, więc nie możemy wysuwać żadnych prawdziwych twierdzeń co do oczekiwanej wydajności. Jedną z głównych korzyści, na które możemy zwrócić uwagę, jest to, że Spin 714 jest częścią programu Intel Evo vPro, który wymaga urządzeń o wysokiej wydajności, natychmiastowym rozruchu i długim czasie pracy na baterii. To sprawia, że ​​Spin 714 jest bardziej kuszącym wyborem dla mobilnych profesjonalistów, którzy potrzebują urządzenia, które pozostaje lekkie na nogach przez cały okres użytkowania.
Sprawdzić: Najlepszy Chromebook Acer dla Twojego budżetuOsłona prywatności Acer Chromebook Spin 714Eric Zeman / Android Authority Żywotność baterii wynosi 10 godzin. Chociaż nie mogliśmy przetestować tego twierdzenia, powinno być wystarczająco dobre dla większości użytkowników, mimo że brakuje mu najlepiej działających maszyn, które przetrwają 12 lub 13 godzin. Dołączona ładowarka zapewnia cztery godziny pracy na baterii po 30 minutach ładowania.

Acer Chromebook Spin 714: wczesny werdykt

Tryb namiotu Acer Chromebook Spin 714Eric Zeman / Android AuthorityAcer wciąż ustala cenę i dostępność Spin 714, ale mówi nam, że cena modelu Core i5, który testowaliśmy, z 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci i rozdzielczością WUXGA, będzie kosztować około 750 USD/879 EUR. Modele Core i7 z wyświetlaczem o wyższej rozdzielczości z pewnością będą kosztować więcej. Dostępność jest planowana na sierpień, zarówno w Ameryce Północnej, jak i w regionie EMEA. W tej cenie Acer Chromebook Spin 714 ma poważną konkurencję. Na przykład możesz spojrzeć na Samsung Galaxy Chromebook 2 (679 USD). Chociaż ma rok, jest mniej kosztowny niż Spin 714 i ma wiele takich samych funkcji. Lenovo Chromebook Flex 5i (539 USD) to kolejna opcja. Jest znacznie tańszy i mniej wytrzymały, ale ma ten sam konwertowalny kształt. Dopóki nie będziemy mogli w pełni przetestować Acer Chromebook Spin 714, możemy tylko powiedzieć, że nasze pierwsze wrażenia są pozytywne. Ma odpowiednią kombinację specyfikacji, wyglądu i elastyczności, aby być dobrym Chromebookiem do domu lub biura.
Nie przegap: Najlepsze oferty na Chromebooki Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android