6 niezbędnych wskazówek dotyczących kupowania i sprzedawania kryptowalut

6 niezbędnych wskazówek dotyczących kupowania i sprzedawania kryptowalut

Redakcja 29 listopada 2022 r

Teraz, gdy Bitcoin trafia na pierwsze strony gazet i bije rekordy, ludzie z całego świata zastanawiają się, jak włączyć się do akcji. Jeśli śledzisz rynek kryptowalut od jakiegoś czasu, prawdopodobnie słyszałeś o Bitcoinie, Ethereum i reszcie gangu.

Źródło obrazu: Pexels

Ale być może zastanawiasz się, jak zacząć korzystać z walut cyfrowych. Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut, możesz być zaskoczony, jak wiele sposobów musisz je kupić. Zanim zdecydujesz się na zakup kryptowalut, powinieneś rozważyć kilka rzeczy.

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut to skomplikowany proces, w którym łatwo popełnić błędy. Ponieważ zawsze istnieje ryzyko utraty pieniędzy, musisz upewnić się, że kupujesz i sprzedajesz odpowiednią kryptowalutę we właściwym czasie.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać doświadczenie handlowe.

Porównaj i wybierz giełdę kryptowalut

Kryptowaluta jest formą waluty cyfrowej opartej na technologii blockchain. Istnieją dwa główne rodzaje kryptowalut: kryptowaluta (znana również jako wirtualna waluta) i altcoin. Możesz handlować kryptowalutami na giełdach kryptowalut, używać ich do kupowania towarów i usług i/lub trzymać kryptowaluty jako inwestycję.

Jeśli chcesz zacząć kupować lub sprzedawać kryptowaluty, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Istnieje wiele giełd kryptowalut, ale nie wszystkie oferują te same funkcje. Zazwyczaj im więcej funkcji oferuje giełda, tym więcej możesz z nią zrobić.

W świecie kryptowalut istnieją setki giełd. Ale nie wszystkie są takie same. W zależności od Twoich potrzeb, być może będziesz musiał przeszukać wiele z nich, zanim znajdziesz odpowiednią dla siebie giełdę.

Szukając najlepszych giełd kryptograficznych, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na przykład musisz wziąć pod uwagę opłaty, wolumen obrotu, reputację giełdy, dostępne pary handlowe i tak dalej. Być może będziesz musiał przejrzeć kilka giełd, zanim znajdziesz odpowiednią dla siebie.

Chroń swoje monety

Rynek kryptowalut jest rynkiem niestabilnym. W swoim krótkim czasie rynek kryptowalut był świadkiem astronomicznych zysków i katastrofalnych strat. Dla inwestujących w kryptowaluty największą obawą jest to, że ich monety zostaną zhakowane i skradzione.

Jest to uzasadniona obawa, którą inwestorzy powinni rozważyć. Rynek kryptowalut jest wciąż w powijakach i jest podatny na ataki hakerów na dużą skalę. Inwestorzy powinni podjąć niezbędne środki ostrożności w celu ochrony swoich inwestycji do czasu dojrzałości rynku.

Pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa inwestycji w kryptowaluty jest wybór portfela. Portfel kryptowalut jest jak prawdziwy portfel, z tą różnicą, że przechowuje waluty cyfrowe. Istnieją różne rodzaje portfeli kryptowalut i różne sposoby ich wykorzystania.

Niektóre portfele kryptowalut są bezpieczniejsze niż inne, w zależności od tego, co zamierzasz z nimi zrobić.

Utwórz plan handlowy

Tworzenie planu handlowego to świetny sposób, aby być na bieżąco i jak najlepiej wykorzystać handel. Kiedy planujesz swój trading, możesz oprzeć go na swoim życiu, zamiast pozwalać, by życie zaplanowało je za ciebie.

Pomaga również zmniejszyć stres związany z handlem. Powodem tego jest to, że będziesz handlować tylko w wyznaczonym ci czasie, co skraca czas, który spędzasz martwiąc się o rynek. Powinieneś tworzyć swój plan handlowy co tydzień. W ten sposób możesz mieć pewność, że maksymalnie wykorzystasz swój czas.

Istnieje wiele witryn handlujących kryptowalutami i narzędzi analitycznych, z których możesz skorzystać. Na przykład możesz handlować na wielu giełdach kryptowalut w tym samym czasie za pomocą Coinigy. Może to być również dobre miejsce, aby znaleźć pomocną społeczność i być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Wybierz swoje kryptowaluty do zainwestowania

Przed zainwestowaniem w jakąkolwiek nową klasę aktywów warto przeprowadzić rozeznanie w zakresie aktywów bazowych, które chcesz kupić. Kryptowaluty to wirtualne waluty oparte na technologii blockchain.

Istnieje wiele różnych kryptowalut, w które możesz inwestować, ale powinieneś upewnić się, że inwestujesz w aktywa, które mają rzeczywistą wartość.

Rynek kryptowalut przeżywa boom i wiele osób, firm i innych próbuje na nim zarobić. Krypto, jak się powszechnie nazywa, to cyfrowa waluta, która nie jest powiązana z jednym krajem. Jest zdecentralizowany i dlatego nie jest regulowany przez żaden rząd ani bank.

Istnieje wiele różnych rodzajów kryptowalut, ale najbardziej popularne to Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash. Tymi kryptowalutami można handlować na wielu różnych giełdach kryptowalut, a także na innych giełdach.

zarządzać ryzykiem

Nikt nie lubi tracić pieniędzy! Kupując, sprzedając lub handlując kryptowalutami, należy pamiętać, że wartość walut cyfrowych może zmienić się bardzo szybko, czasem w ciągu kilku minut. Zawsze dobrze jest trzymać pieniądze, którymi nie handlujesz aktywnie, w wirtualnym portfelu — miejscu, w którym Twoje zasoby cyfrowe są bezpieczne.

Jeśli chcesz przechowywać swoją kryptowalutę w internetowym portfelu cyfrowym, powinieneś upewnić się, że jest ona znana i zaufana oraz sprawdzić recenzje przed rejestracją. Twoje monety powinny być zawsze przechowywane w miejscu, w którym masz do nich łatwy dostęp. Kiedy masz awarię, nie chcesz się martwić o otrzymanie pieniędzy na czas.

dywersyfikować waluty

Istnieje wiele sposobów inwestowania w waluty cyfrowe, ale jeśli szukasz przyjaznego dla początkujących sposobu na zakup szeregu różnych kryptowalut, to wielowalutowa giełda kryptowalut, taka jak Qryptos, jest właściwym miejscem.

Qryptos oferuje podobną ofertę monet do Binance i Bitfinex, ale oferuje również dwie unikalne funkcje. Po pierwsze, oferuje handel marżą. Handel z depozytem zabezpieczającym pozwala pożyczyć pieniądze, aby kupić więcej monet w nadziei na szybki zysk. Po drugie, możesz kupować kryptowaluty w dolarach amerykańskich. Jest to jedna z nielicznych giełd, która na to pozwala.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android