Wszystkie serie Disney Plus Star Wars uszeregowane od najgorszego do najlepszego

Wszystkie serie Disney Plus Star Wars uszeregowane od najgorszego do najlepszego

Trudno uwierzyć, że prawie wszystko, co nakręcono w związku z Gwiezdnymi Wojnami, można teraz oglądać na Disney Plus za stosunkowo niską miesięczną opłatą. Oprócz wszystkich filmów możesz także obejrzeć mnóstwo programów telewizyjnych Star Wars. Postanowiliśmy zaoferować listę serii Gwiezdne Wojny, uszeregowaną od najgorszej do najlepszej. Prawda jest taka, że ​​wszystkie te programy mają pewną miarę jakości, ale który z nich jest naprawdę najlepszy? Krótkie słowo na temat tej listy: zdecydowaliśmy się ominąć animowane programy dla dzieci, takie jak Droidy czy Ewoki, które powstały w latach 80. na tej liście, ponieważ po prostu nie są warte niczyjego czasu. Dotyczy to również filmów telewizyjnych The Ewok Adventure oraz wszystkich programów i programów specjalnych Lego Star Wars. Jeśli chcesz sprawdzić programy Gwiezdnych Wojen na tej liście lub prawie wszystko związane z Gwiezdnymi Wojnami, możesz zarejestrować się w Disney Plus, klikając poniższy link:
Logo Disney Plus.Disney PlusDisney Plus oferuje tysiące odcinków telewizyjnych i filmów z całej biblioteki Disneya, w tym programy i filmy Pixar, Star Wars i Marvel, a także ekskluzywne seriale i filmy.

Ranking seriali Disney Plus Star Wars

Uwaga redaktora: Będziemy aktualizować te rankingi w miarę dodawania nowych serii Gwiezdnych Wojen do Disney Plus.

11. Opór

opórTen serial animowany, który po raz pierwszy zadebiutował na Disney XD kilka lat temu, tak naprawdę nie spodobał się fanom serii. Chociaż jest to zdecydowanie dobrze wykonany program, wybór bardziej celowego stylu animacji nie pasował do stylu ustawionego w poprzednich programach, takich jak Wojny klonów czy Rebelianci. Akcja rozgrywa się, przynajmniej na początku, przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy. Serial opowiada o pilocie z Nowej Republiki, który zostaje zwerbowany przez Ruch Oporu. Jego misją jest udanie się do Colossus, miejsca, w którym przebywają wszyscy najlepsi piloci galaktyki. Został poproszony o sprawdzenie, czy może ustalić, czy któryś z ludzi na Colossus jest częścią rozwijającego się i złego ruchu Najwyższego Porządku. To solidna przesłanka dla serialu, ale przez większą część jego trwania nie była tak pilna jak Wojny klonów.

10. Opowieści Jedi

opowieści o jediTa seria sześciu krótkich filmów animowanych utrzymana jest w stylu serialu Wojny klonów. Spodenki skupiają się na dwóch bardzo różnych Jedi. Jedna fabuła podąża za Ahsoką Tano przez jej wczesne życie, kiedy była Jedi i jej życie po wydarzeniach z trylogii filmowej prequel. Druga fabuła dotyczy hrabiego Dooku. Najpierw widzimy go jako Jedi, ale potem widzimy, co się stało, co mogło skierować go na Ciemną Stronę. Ogólnie rzecz biorąc, seria szortów jest dobrze wykonana, a fani Wojen klonów powinni je sprawdzić. Powodem, dla którego jest tak nisko na naszej liście rankingowej serii Star Wars, jest to, że wolelibyśmy, aby te krótkie filmy krótkometrażowe zamieniły się w pełne odcinki. W tej chwili wydają się być materiałem wypełniającym.

9. Wojny klonów

wojny klonówZanim Lucasfilm opracował oparty na CGI serial The Clone Wars, był inny serial animowany 2D, którego akcja toczy się podczas prequelowej trylogii, która nazywała się właśnie Clone Wars (bez „The” w tytule). Został stworzony dla The Cartoon Network przez Genndy’ego Tartakovsky’ego, który wcześniej stworzył uznane programy, takie jak Laboratorium Dextera i Samuraj Jack. To właśnie ten ostatni pokaz Clone Wars najbardziej przypomina stylem graficznym. Podczas gdy fabuła serialu jest obecnie uważana za niekanoniczną w uniwersum Gwiezdnych Wojen, jest tu kilka świetnych odcinków do sprawdzenia, w tym kilka bitew między Jedi a złym generałem Grievousem. Disney Plus zebrał wszystkie krótkie odcinki w dwie sekcje, które trwają ponad godzinę.

8. Rebelianci

Rebelianci Gwiezdnych WojenAkcja serialu animowanego rozgrywa się długo po wydarzeniach z prequelowej trylogii, gdy mała grupa rebeliantów próbuje przeciwstawić się Imperium Galaktycznemu. Chociaż historie są w dużej mierze oddzielone od tych z serialu The Clone Wars, pojawiają się w nim niektóre postacie z tej serii, teraz znacznie starsze niż to, co widzieliśmy wcześniej. Fabuła jest solidna, ale czegoś brakuje tej serii w porównaniu z Wojnami klonów. Warto obejrzeć, ale zachowaj niskie oczekiwania.

7. Zła partia

złe gwiezdne wojnyTa seria jest bezpośrednią kontynuacją Wojen klonów. Podąża za grupą żołnierzy-klonów z mutacjami genetycznymi, którym udało się uciec przed wpływem implantów kontroli umysłu 66 Zakonu Imperatora. Teraz pracują jako najemnicy i podejmują różne prace, z których niektóre stawiają ich bezpośrednio na ścieżce nowo utworzonego Imperium Galaktycznego. Jeśli lubisz akcję sci-fi w militarnym stylu, ta seria powinna ci się spodobać. Teraz jest tylko jeden sezon, ale drugi pojawi się w Disney Plus w styczniu 2023 r.

6. Wizje

Wizje Gwiezdnych Wojen na Disney PlusTo prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy program na naszej liście rankingowej serii Star Wars. To seria animowanych krótkich tematów, które zostały stworzone przez jedne z najlepszych studiów anime w Japonii. Seria Gwiezdnych Wojen ma pewne wyraźne japońskie korzenie filmowe, więc wspaniale jest zobaczyć wszechświat tymi różnymi oczami. Style animacji są bardzo zróżnicowane, podobnie jak historie, które są osadzone w różnych czasach w uniwersum Gwiezdnych Wojen lub, w przypadku jednego krótkiego tematu, osadzone w alternatywnej linii czasu. Możesz teraz obejrzeć siedem filmów krótkometrażowych, a drugi sezon z animacjami z różnych studiów na całym świecie zaplanowano na początek 2023 roku.

5. Obi-Wana Kenobiego

Ratunek dla Obi-Wana Kenobiego odcinek 3Chociaż ten program Gwiezdnych wojen jest zdecydowanie warty obejrzenia, jest to nadal najbardziej rozczarowujący z programów akcji na żywo na tej liście rankingowej serii Gwiezdnych wojen. Z drugiej strony, ma doskonałą oprawę wizualną i wartość produkcyjną, i wspaniale jest widzieć Ewana McGregora z powrotem w roli tytułowej, tak jak to zrobił w trylogii filmowej będącej prequelem. Uwielbialiśmy też po raz pierwszy oglądać Inkwizytorów polujących na Jedi w akcji na żywo. Główny wątek fabularny polega na tym, że Kenobi próbuje uratować młodą księżniczkę Leię przed Inkwizytorami i Imperium. W środkowych odcinkach serial trochę się zacina. Ponadto, podczas gdy Kenobi i Darth Vader walczą w ostatnim odcinku, ich walki mieczem świetlnym i Mocą nie miały takiego uderzenia, jakie powinny mieć. Jednak serial nadal warto obejrzeć i być może pewnego dnia doczekamy się drugiego sezonu.

4. Księga Boby Fetta

książka Boba Fetta 3Wydaje się, że jedyny sezon tego serialu został stworzony, aby Pedro Pascal, gwiazda The Mandalorian, trochę odpocząć po zakończeniu drugiego sezonu tego programu. Zamiast tego otrzymujemy jedną z najpopularniejszych postaci pobocznych Gwiezdnych Wojen występującą we własnej serii. Pierwsza część serialu toczy się między przejęciem przez Bobę Fetta głównej organizacji przestępczej na Tatooine a spojrzeniem wstecz na to, jak udało mu się uciec z Jamy Sarlacca w Powrocie Jedi i jego bezpośrednimi przygodami po tym. Rozpoczęcie zajmuje trochę czasu, ale gdy sam Mandalorianin pojawi się w kilku ostatnich odcinkach, serial znajduje swoje podstawy.

3. Wojny klonów

wojny klonów gwiezdne wojnyNa długo przed premierą kontynuacji trylogii Gwiezdnych Wojen fani serii sprawili, że ten serial animowany stał się wielkim hitem. Łatwo zrozumieć, dlaczego. Rozszerzenie okresu Wojen Klonów w prequelowej trylogii było doskonałym sposobem na wprowadzenie nowych postaci, uzyskanie wglądu w znane postacie oraz posiadanie wielu konfliktów i świetnych historii. Animacja również poprawiała się z sezonu na sezon, a ostatni siódmy sezon, stworzony wyłącznie dla Disney Plus, zawiera jedne z najlepszych i najbardziej emocjonalnych historii, jakie kiedykolwiek stworzono dla Gwiezdnych Wojen. Ma również duży wpływ i zwrotnice w większości programów na żywo z tej listy rankingowej serii Star Wars. Jeśli nigdy go nie widziałeś, obejrzyj teraz.

2. Mandalorianin

mandeloriański disney plusKiedy ten program został po raz pierwszy ogłoszony w ramach ogólnej premiery Disney Plus, fani byli podekscytowani perspektywą kosmicznego westernu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Kiedy faktycznie zadebiutował w listopadzie 2019 roku, nikt nie spodziewał się, że wyróżniającą się postacią będzie „Baby Yoda” Grogu. Pierwszy sezon uderzył we wszystkie cylindry, gdy widzieliśmy, jak Grogu i Mandalorianin przeżywają serię przygód. Drugi sezon nie był tak dobry, ale w drugiej połowie było lepiej, dzięki debiutowi na żywo Asoki i spiskowi porwania Grogu przez resztki Imperium. Nie możemy się doczekać sezonu 3 w 2023 roku.

1. Andora

Cassian Andor (Diego Luna) w Star: Wars AndorPierwszy sezon tego programu to nie tylko najlepszy jak dotąd serial telewizyjny Star Wars, ale może to być także jeden z najlepszych projektów aktorskich Star Wars w historii. Jednym z powodów jest to, że ten program wydaje się znacznie bardziej niezawodny w porównaniu z innymi seriami z Rycerzami Jedi z ich mocami i mieczami świetlnymi. Nie ma tu mistycznych wojowników, którzy mogliby ocalić galaktykę. Są tylko ludzie (ludzie i kosmici) bez specjalnych mocy, którzy próbują obalić to ogromne i złe Imperium. Surowość serialu jest widoczna w stylu wizualnym i efektach, a występy Diego Luny jako Cassiana Andora, Stellana Skarsgårda jako członka Rebel Alliance Luthena Raela i innych podnoszą ten materiał. Drugi 12-odcinkowy sezon nie może nadejść wystarczająco szybko.

Nadchodzące pokazy Gwiezdnych Wojen

Oprócz nowych sezonów The Mandalorian, Andor, Star Wars: Visions i The Bad Batch, w najbliższej przyszłości na Disney Plus pojawi się kilka innych seriali Star Wars:

Aśoka — Program o Jedi po raz pierwszy widziany w serialu animowanym Wojny klonów. Rosario Dawson zagra tytułową rolę, powracając do swojej roli z drugiego sezonu The Mandalorian.
Akolita — Niewiele wiadomo o tej serii, która zostanie osadzona 100 lat przed wydarzeniami z prequelowej trylogii filmowej i będzie śledziła losy kilku Rycerzy Jedi, którzy przyglądają się dziwnym wydarzeniom.
Kadra — Ta seria, osadzona na mandaloriańskiej osi czasu, została opisana jako opowieść o dojrzewaniu. Czterech nastolatków będzie głównymi bohaterami, obok innej dorosłej postaci, którą zagra Jude Law. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android