5 rzeczy, które chcemy zobaczyć od Xiaomi w 2023 roku

5 rzeczy, które chcemy zobaczyć od Xiaomi w 2023 roku

Bogdan Petrovan / Android Authority Niekoniecznie dlatego, że Xiaomi nie miało wyróżniających się telefonów. Redmi Note 11 jest obecnie prawdopodobnie najlepszym telefonem poniżej 300 USD na rynku, podczas gdy (niestety) tylko w Chinach Xiaomi 12S Ultra ma ogromny jednocalowy główny czujnik aparatu. Dostaliśmy również jeden z lepszych telefonów do gier w tym roku w Poco F4 GT, podczas gdy standardowy Poco F4 był dobrze zaokrąglonym średniej klasy. W każdym razie chińska marka ma wiele miejsca na ulepszenia w 2023 roku. Od oprogramowania i flagowca telefony do cen i nie tylko, oto, co chcemy zobaczyć od Xiaomi w 2023 roku.

Bardziej konkurencyjne cenowo flagowce

Panele przednie Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12Eric Zeman / Android AuthorityXiaomi słynęło z oferowania przystępnych cenowo flagowych telefonów głównych, z modelem Mi 9 z 2019 r. w cenie 450 euro (wówczas ~ 506 dolarów). Galaxy S10e, który został wprowadzony na rynek w tym samym roku, kosztował 749 USD. Szybko do 2022 r. Standardowy Xiaomi 12 sprzedawany był w sprzedaży detalicznej za 749 USD w momencie premiery, podczas gdy Galaxy S22 zaczynał się od 799 USD, a Google Pixel 7 był dostępny od 599 USD. Jasne, masz szybsze ładowanie przewodowe i lepszy ekran, wybierając Xiaomi. Ale telefony Google i Samsung oferowały dłuższą obietnicę aktualizacji i wodoodporność. Telefon Samsunga również przewyższył Xiaomi 12, oferując teleobiektyw. Naprawdę chcielibyśmy, aby Xiaomi oferowało bardziej konkurencyjne cenowo flagowe telefony w 2023 roku. Najwyraźniej nie oferuje już najlepszego zwrotu z każdej zainwestowanej złotówki w przestrzeni flagowej.

Składane na rynkach światowych

xiaomi mix krotnie 2 1Wcześniej wzywaliśmy Xiaomi do udostępnienia składanych telefonów poza Chinami. Niestety, nasze prośby nie zostały wysłuchane, ponieważ Mix Fold 2 był ograniczony do Chin po premierze w sierpniu 2022 r. Xiaomi nadal nie wypuściło żadnych składanych telefonów poza Chinami, pozostawiając Samsunga na rynku. Xiaomi nie była jedyną marką smartfonów winną ograniczenia wprowadzania składanych telefonów do Chin, ale wciąż jest to niesamowicie rozczarowujące. Dla większości Samsung i Motorola są faktycznie jedynymi opłacalnymi składanymi urządzeniami na światowych rynkach. Trzymamy kciuki, aby Mix Fold 3 trafił na światowe rynki, kiedy nieuchronnie pojawi się na rynku w 2023 roku. Ale nie mamy wielkich nadziei na rozszerzoną premierę chyba że krajowi rywale Xiaomi też pójdą na świat.

Lepsza, szersza polityka aktualizacji

Ekran Redmi Note 11 Pro na zewnątrzHadlee Simons / Android Authority Wciąż jest jednak wiele do zrobienia. Po pierwsze, chcielibyśmy, aby firma rozszerzyła tę politykę aktualizacji również na średniozaawansowanych graczy. Samsung jest pod tym względem złotym standardem, ponieważ nawet najnowsze telefony z serii Galaxy A50 otrzymują przedłużoną gwarancję aktualizacji. Innym sposobem, w jaki Xiaomi może poprawić sytuację, jest podniesienie stawki aktualizacji dla swoich flagowych telefonów. Samsung jest tutaj również liderem, wprowadzając cztery aktualizacje systemu operacyjnego i pięć lat poprawek bezpieczeństwa do swoich wysokiej klasy telefonów.

Usprawnij portfolio produktów

Redmi Note 11 Pro i Poco X4 ProHadlee Simons / Android AuthorityXiaomi nie jest obca rozdętemu portfolio produktów, ponieważ firma często oferuje urządzenia specyficzne dla regionu, telefony z rebadged i telefony, które nie różnią się między sobą. Nic nie mówi o „rozdętym portfolio produktów” tak, jak posiadanie kilkunastu telefonów z serii Redmi Note 11. Jednak Xiaomi osiągnęło nowe minima w 2022 roku, wprowadzając na rynek kilkanaście telefonów z serii Redmi Note 11, oferując wiele urządzeń o zmienionej nazwie, a nawet oferując oryginalne i rebadowane modele na tym samym rynku (patrz Poco X4 Pro/Redmi Note 11 Pro 5G). Niektóre z tych decyzji mogą mieć uzasadnione powody (np. niektóre marki podrzędne są bardziej rozpoznawalne na określonych rynkach), ale to wyrzucone na brzeg tusze wieloryba w portfolio muszą zostać przycięte w 2023 r. W końcu mniejsze portfolio oznacza, że ​​firma może bardziej adekwatnie skoncentrować się na aktualizacjach oprogramowania.

Bardziej globalna, oryginalna skórka Androida

Redmi Note 11 Pro 5G o ekranie telefonuHadlee Simons / Android AuthorityNajwiększym problemem, jaki mieliśmy ze skórą MIUI Xiaomi w ciągu ostatnich kilku lat, była niespójność w zakresie dopracowania. Wygląda na to, że sytuacja się poprawia, chociaż Poco X4 Pro był trochę bałaganem podczas premiery. Jest jeszcze jeden poważny problem, który mamy ze skórą Androida Xiaomi.
Związane z: Wszystko, co musisz wiedzieć o MIUIMIUI, wciąż wydaje się mocno zainspirowany przez iOS pod względem wyglądu i stylu, szczególnie jeśli chodzi o widżety i domyślne ikony aplikacji. Pułapki podobne do Apple obejmują również niektóre funkcje, takie jak domyślny brak szuflady aplikacji i dodanie Centrum sterowania. Konkurencyjne skórki, takie jak Samsung One UI i Oppo Color OS, pokazują, że można mieć odrębną tożsamość wizualną bez kopiowania iOS. Dlatego zdecydowanie chcielibyśmy, aby MIUI podążyło w ślady MIUI na światowych rynkach ze zróżnicowanymi wrażeniami wizualnymi i pewnymi zmianami funkcjonalnymi (np. domyślne włączenie szuflady aplikacji i porzucenie Centrum sterowania).


To tyle w naszej liście! Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś zobaczyć od Xiaomi w 2023 roku? Daj nam znać w sekcji komentarzy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android