5 rzeczy, które chcemy zobaczyć od Sony Xperia w 2023 roku

5 rzeczy, które chcemy zobaczyć od Sony Xperia w 2023 roku

Robert Triggs / Android Authority2022 może przejść do historii jako rok udoskonalania smartfonów lub stagnacji, jeśli wolisz, ale to opis, który stosujemy do telefonów Sony Xperia od dobrych kilku pokoleń. Mimo to, linia premium Sony była dobrze oceniana przez cały rok, przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt. Xperia 1 IV służyła rynkowi ultra-premium dzięki wyborowi najnowszych i najlepszych funkcji fotograficznych i wideo firmy Sony, podczas gdy Xperia 5 IV z powodzeniem destylowała tę formułę do bardziej popularnego flagowego przedziału cenowego. W międzyczasie Xperia 10 IV grała na bardziej przystępnym końcu rynku, choć w bardzo niezrównoważony sposób. Ale niezależnie od tego, ile dopracował Sony, te telefony wciąż mogłyby zostać wzmocnione. Niestety, większość naszej listy życzeń przypomina zeszłoroczną. Oto, co chcielibyśmy zobaczyć w ofercie Sony Xperia w 2023 roku.

Lepszy stosunek jakości do ceny

Sony Xperia 5 IV kontra Google Pixel 7 w rękuRobert Triggs / Android Authority Cena wywoławcza Xperia 1 IV w wysokości 1600 USD była, szczerze mówiąc, oburzająca, a nawet europejskie punkty wejścia w wysokości 1299 GBP / 1399 EUR były trudną do przełknięcia pigułką. Podczas gdy telefon radzi sobie bardzo dobrze, ładowanie pieniędzy Samsunga Galaxy Z Fold 4 za klasyczną płytę nie będzie zwycięzcą w książkach wielu ludzi, zwłaszcza gdy telefon zmieniał się tak nieznacznie z roku na rok. Ta podwyżka ceny o 300 USD wymaga ostrego cofania, chyba że Sony może w cudowny sposób uzasadnić to jakąś niesamowitą nową technologią. Xperia 5 IV za 999 USD osiągnęła lepszą równowagę, ale wiązało się to z kompromisem w zakresie zestawu kamer, nowymi, ale powolnymi możliwościami ładowania bezprzewodowego i słabym zobowiązanie do aktualizacji, które nadal podkopuje jego propozycję wartości. Myśleliśmy nawet, że podstawowa Xperia 10 IV była przeceniona za to, co oferowała w porównaniu z konkurencją. Sony robi świetne telefony, ale wycenia je z uwagi na większość ludzi. Oczywiście linia Xperia ma pewien urok. Monolityczna konstrukcja, wierne mocowanie do gniazda słuchawkowego 3,5 mm i najnowocześniejsze funkcje fotograficzne nadal są atrakcyjne. To powiedziawszy, Sony musi opanować swoją strategię cenową, aby stać się bardziej opłacalnym wyborem poza małym rynkiem entuzjastów. Telefony Xperia naprawdę powinny cieszyć się o wiele większą liczbą konsumentów.

Konkurencyjna obietnica aktualizacji

Aktualizacja systemu Sony Xperia zakończona na wyświetlaczuRobert Triggs / Android Authority W zeszłym roku skrzywiliśmy się i życzyliśmy sobie ulepszeń. Zobowiązanie Sony do aktualizacji dwóch systemów operacyjnych i trzech lat aktualizacji zabezpieczeń to utrzymujące się uderzenie na liście kontrolnej Xperii, zwłaszcza biorąc pod uwagę drogie metki, o których wspominaliśmy wcześniej. Ale nie tylko cena sprawia, że ​​sprzeciwiamy się brakowi zaangażowania Sony. Oprogramowanie linii Xperia jest stosunkowo proste. Nawet Google Material You nie spełnia wymagań. Innymi słowy, nie ma zbyt wielu dodatkowych funkcji systemu operacyjnego, które uniemożliwiają Sony szybkie wprowadzanie aktualizacji w przyszłości. Jest to bardziej kwestia faktycznego zaangażowania zasobów, aby to zrobić. Zobowiązanie Sony do aktualizacji jest dalekie od liderów rynku. Trzy aktualizacje systemu operacyjnego to coraz częściej absolutne minimum we flagowej przestrzeni, przy czym najlepsi w branży aktualizacji regularnie oferują cztery lata wsparcia i do pięciu lat poprawek bezpieczeństwa. Wymachiwanie ekologicznymi certyfikatami, takimi jak mniej plastikowych opakowań i rezygnacja z ładowarki, niewiele znaczy, gdy Twoje flagowe produkty nie są trwałe.

Jeszcze więcej innowacji w aparacie

Sony Xperia kontra lustrzanka cyfrowaRobert Triggs / Android AuthoritySony oferuje absolutnie doskonały sprzęt fotograficzny w swoich flagowych telefonach, od Eye AF i 4K HDR we wszystkich obiektywach po nowatorski aparat zmiennoogniskowy zmiennoogniskowy w modelu Xperia 1 IV. Więcej innowacji w tym duchu z pewnością pomogłoby serii nadal się wyróżniać, niezależnie od tego, czy jest to wprowadzenie zmiennej przysłony, czy dedykowanych obiektywów portretowych, aby wypełnić lukę w stosunku do rynku bezlusterkowców. Powrót do 1-calowego czujnika Xperia Pro-I może sprawić, że dla interesującego punktu porównania z innymi flagowymi telefonami z aparatem. Choć wciąż nie jest to powszechne, marki coraz chętniej eksperymentują z bardzo dużym czujnikiem głównym. Chociaż prawdopodobnie byłoby sprawiedliwe, gdyby Sony nieco złagodziło możliwości fotograficzne w stosunku do eleganckiego wyglądu i zapewnienia równości funkcji we wszystkich obiektywach. W poprzednich latach chcieliśmy również bardziej intuicyjnego oprogramowania do zdjęć i wideo, a ten sposób myślenia wciąż ma pewne zalety także. Aby być uczciwym, Sony nadal poprawia się w tym zakresie, integrując i ulepszając tryb portretu selfie w 5 IV (ale nadal nie w 1 IV) i ogólnie udostępniając najczęstsze funkcje w aplikacji Photo. Jednak brak typowych funkcji mobilnych, takich jak tryb nocny i oprogramowanie wideo bokeh, pozostawia otwarte drzwi dla konkurencyjnych telefonów, które mogą wypełnić jako łatwiejsze w użyciu narzędzia kreatywne. Gdzieś musi być dobry środek, a Xperia powinna to mieć.

Więcej możliwości dostosowania projektu

Sony Xperia 5 IV kontra Apple iPhone 14 stojącyRobert Triggs / Android Authority W tym momencie świat prawdopodobnie się skończy, zanim Sony zmieni wygląd swojej Xperii. Ale choć często domagamy się czegoś nowego, czarny monolit jest kultową częścią projektu serii i pozostaje znakomity zarówno do oglądania, jak i do trzymania w dłoni. Ale czerń jest nudna; Sony może dodać nowe życie do stylu vintage za pomocą odrobiny koloru. Marki marki z fioletowymi i zielonymi kolorami wyglądały wysublimowanie, ale zbyt często są wyłączne dla regionu i czasu. Więcej kolorów zawsze byłoby mile widziane, ale po co na tym poprzestać? Tył z wegańskiej skóry wyglądałby niesamowicie i zapewniałby jeszcze jedną zaletę w porównaniu z rywalami. Czego bym nie zrobił dla wegańskiej skórzanej Xperii. Skoro już przy tym jesteśmy, motywy Material You powinny prawdopodobnie pojawić się w ofercie w przyszłej aktualizacji. Dostosowanie telefonu do własnych potrzeb to podstawowa część korzystania z Androida i obszar, w którym Sony mogłoby zrobić to lepiej.

Oficjalne gry PlayStation

Obrazy PlayStation 5 PS5 obok kontrolerów 2Dhruv Bhutani / Android Authority Najnowsze telefony Xperia firmy Sony starają się przyciągnąć zatłoczony rynek gier dzięki wbudowanej obsłudze bezpośredniego przesyłania strumieniowego do popularnych platform gier, takich jak Twitch. Tymczasem Game Enhancer oferuje wyższą wydajność, pamięć RAM, dźwięk, powiadomienia i inne elementy sterujące. Jednak Sony nadal nie powiązało w znaczący sposób swojej marki gier PlayStation ze swoimi telefonami Xperia. Tak, jest wbudowana obsługa kontrolera DualSense, aplikacja PlayStation do zarządzania kontami, a nawet PS Remote Play do grania. Ale ten ostatni jest źródłem danych i nie zawsze jest niezawodny poza domem. Chcemy bezproblemowego grania w gry w podróży. Obsługa przesyłania strumieniowego w chmurze PlayStation Plus byłaby doskonałym miejscem na początek, zapewniając przyzwoity katalog klasyków na urządzenia mobilne bez potrzeby irytujących emulatorów (nawet jeśli musisz kupić topową subskrypcja warstwowa). Nie wspominając już o grach w chmurze na urządzeniach mobilnych, które sprawiłyby, że platforma byłaby na równi z Xbox Game Pass Ultimate. Wspaniale byłoby również zobaczyć starsze tytuły obsługiwane bezpośrednio na telefonach Xperia do grania w trybie offline. Istnieje wybór klasycznych gier PSP i Vita, które idealnie nadadzą się do grania w podróży. Niech tak się stanie, Sony.


Mówisz nam: Co chcesz zobaczyć od Sony w 2023 roku?

Prawdopodobnie dodałbym do listy wyświetlacz o zmiennej częstotliwości odświeżania, a także szybsze ładowanie, ale to było pięć najważniejszych ulepszeń, które chcemy zobaczyć w smartfonach Sony Xperia w 2023 roku. Daj nam znać, które naprawdę chcesz zobaczyć w przyszłym roku głosując w naszej ankiecie poniżej.

Co najbardziej chcielibyście zobaczyć w Sony Xperia w 2023 roku?

78 głosów Główne ceny29%Długoterminowe aktualizacje41%Innowacyjne aparaty10%Więcej kolorów / nowy projekt6%Gry na PlayStation6%Inne (zobacz komentarze)6% Czy coś pominęliśmy na liście? Daj nam znać, co chciałbyś zobaczyć w ofercie Sony Xperia 2023 w komentarzach poniżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android