5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

Andrew Grush / Android AuthorityWitamy w 510. wydaniu Android Apps Weekly. Po raz kolejny przedstawiamy najnowsze wiadomości i aplikacje z poprzedniego tygodnia. Zacznijmy od najważniejszych nagłówków z zeszłego tygodnia, które w tegotygodniowej aktualizacji są w dużej mierze zdominowane przez Google: najnowsza aktualizacja oprogramowania Fitbit przywraca passę kroków w iOS, jednocześnie udostępniając tę ​​funkcję użytkownikom Androida po raz pierwszy. Co to są smugi kroków? Krótko mówiąc, motywuje Cię do utrzymania dobrej passy tak długo, jak to możliwe. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych zmianach Fitbit. Nowa analiza kodu rzuciła światło na nadchodzącą funkcję Wiadomości Google: wyciszanie nagrań głosowych. Może to być bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, w których hałas otoczenia jest bardzo głośny, na przykład w kawiarni. YouTube niedawno zaczął w dużym stopniu wykorzystywać sztuczną inteligencję i zaczął od udostępnienia różnych funkcji testowych sztucznej inteligencji wybranym subskrybentom Premium. Obejmuje to nowy chatbot konwersacyjny AI, podsumowania sekcji komentarzy AI i wiele więcej. Kilka dni później Google ujawniło także kolejny nowy eksperyment AI YouTube o nazwie Dream Track. Ta funkcja umożliwia wpisanie pomysłu, a następnie wybranie artystów z karuzeli w celu stworzenia 30-sekundowej krótkiej ścieżki dźwiękowej wykorzystującej głos artysty. Wśród biorących udział artystów znajdują się Demi Lovato, John Legend, T-Pain i Charlie Puth. Kolejne nurkowanie w kodzie związanym z Google! Podobno Google Play zawiera kod wskazujący nową funkcję o nazwie Cubes. Jest to funkcja WIP, która pomaga w odkrywaniu treści z różnych kategorii, w tym tego, co czytać, w co grać, czego słuchać i nie tylko. Google po raz pierwszy ogłosił plany dotyczące Photo Stack na początku tego roku, ale teraz niektórzy użytkownicy zaczęli udostępniać nowy kanał zdjęć Google Stack. Nowy interfejs jest znacznie czystszy i łatwiejszy w użyciu, co czyni go mile widzianą zmianą. Firma Google rozpoczęła także wdrażanie funkcji odkrywania profili w Wiadomościach Google. Krótko mówiąc, ta funkcja umożliwia utworzenie profilu zawierającego Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie, dzięki czemu osoby znające Twój numer telefonu lub adres e-mail mogą Cię rozpoznać w produktach Google.

Android Apps Weekly: nowe aplikacje i gry tygodnia

Szukasz nowych aplikacji i gier na Androida, które zajmą Cię? Poniżej przyjrzymy się niektórym z naszych ulubionych sugestii na ten tydzień. W tym tygodniu mamy cztery gry i jedną propozycję aplikacji.
aplikacja z listą kontrolną bateriiSądząc po nazwie, możesz pomyśleć, że jest to jakiś chwytliwy sposób oszczędzania baterii Androida, jaki wszyscy głupio instalowaliśmy na naszych urządzeniach w dawnych czasach Androida. Zamiast tego jest to w rzeczywistości przydatne narzędzie opracowane przez właściciela Google Pixel Watch 2, który uważał, że kilkoma poprawkami można znacznie poprawić żywotność baterii. Ta aplikacja zasadniczo pomaga szybko włączyć lub wyłączyć określone ustawienia, aby wydłużyć czas pracy baterii na urządzeniu z Wear OS. Chociaż trzeba za to zapłacić, aplikacja nie kosztuje nawet pełnego dolara, więc jest to dość łatwy zakup pod wpływem impulsu, który może mieć ogromne znaczenie dla użytkowników Wear OS.

Cyberbunt

Cena: Bezpłatnie przy zakupach w aplikacji Cyber ​​Rebellion to turowa cyberpunkowa gra RPG na arenie z solidną grafiką, unikalnymi projektami postaci i mocną muzyką. Świetnie się przy tym bawiłem podczas mojej krótkiej rozgrywki, ale odkryłem, że fabuła jest dość ogólna, jak to tylko możliwe, z kilkoma armiami przygotowującymi się do wzajemnej walki. Interfejs jest również nieco niezgrabny, chociaż zacząłem się do niego dostosowywać w miarę szybko. Warto również zauważyć, że chociaż działał bez problemu na moim Pixelu 7, wypróbowałem go na starzejącym się Pixelu 4a mojego syna i stwierdziłem, że na starszym sprzęcie może działać dość wolno podczas przerywników filmowych i innych sytuacji, w których dzieje się wiele naraz. Mimo to powinno być odtwarzane na większości urządzeń, ale na starszych telefonach może działać nieco mniej płynnie. Refind Self nie jest typową grą, gdyż jest to ukryty w przebraniu test osobowości. Twoim celem jest podejmowanie decyzji w grze w oparciu o to, jak sam byś sobie z nimi poradził. Następnie gra podejmuje i analizuje Twoją decyzję, ostatecznie tworząc dla Ciebie profil osobowości. Nie ma znaczenia tylko to, jakich wyborów dokonujesz, ale nawet to, dokąd się udasz jako pierwszy i z ludźmi, z którymi zdecydujesz się porozmawiać. Może to brzmieć jak proste, jednorazowe doświadczenie, ale gra jest znacznie głębsza, niż mogłoby się wydawać, i zapewnia przyzwoitą liczbę powtórzeń. W końcu możesz celowo zareagować w sposób, którego nie zrobiłbyś za pierwszym razem, aby zobaczyć, co to mówi o tym typie osobowości. Grałem w tę grę pierwotnie na Steamie jakiś czas temu, ale teraz jest ona dostępna po raz pierwszy na Androida. Zachowuje takie same wrażenia jak poprzednio, tylko dzięki wbudowanym elementom sterującym zoptymalizowanym pod kątem urządzeń mobilnych.

Wojny ofertowe 3

Cena: Bezpłatna przy zakupach w aplikacji Trzecia gra z serii, Bid Wars 3, przenosi Cię w życie Wojen Magazynowych, umożliwiając licytowanie na aukcjach magazynowych w celu osiągnięcia ogromnych zysków. Możesz sprzedawać w lombardach i nie tylko. To fajna gra, chociaż czułem, że jest wiele menu i podmenu, z którymi trzeba się zmierzyć, aby dostać się do akcji. Czasami mam wrażenie, że gry mobilne są o wiele bardziej złożone, niż powinny, zwłaszcza gdy chcesz od razu wskoczyć do akcji. Mimo to jest to fajna gra, którą można wypróbować za darmo, chociaż są reklamy i zakupy w aplikacji.

Gwiazda Hade’a: Ciemna Mgławica

Cena: Bezpłatna przy zakupach w aplikacji Hade’s Star: Dark Nebula to w zasadzie mobilna wersja strategicznej gry wieloosobowej 4X, która nie przypomina głębi gry 4X na konsolę lub komputer PC, takiej jak Stellaris. Drzewa badań i inne tryby postępu nie są tak dopracowane, jak mogłyby być. Walki są bardzo uproszczone. Dodano kilka minigier, które sprawiają, że gra jest nieco głębsza, ale ogólnie jest to znacznie płytsze doświadczenie. Z drugiej strony, podobnie jest z większością gier mobilnych w porównaniu z tym, co można znaleźć na komputerze PC lub konsoli. Zostało to zaprojektowane tak, aby można było w nie grać „w locie” i pod tym względem sprawdza się całkiem nieźle. Grafika jest dobra i świetnie się bawiłem, ale nie widzę siebie angażującego się w stugodzinne kampanie w taki sposób, w jaki to robiłem w przeszłości w grach takich jak Civilization, Europa Universalis czy Stellaris. Mimo to może to być niezły pożeracz czasu dla fanów 4X, pod warunkiem, że kontrolują swoje oczekiwania.

Profesjonalna wskazówka tygodnia

Począwszy od 510. edycji Android Weekly, wprowadzamy nową sekcję Pro Tip of the Week. Chociaż może to nie pojawiać się w każdym dodatku, od czasu do czasu podzielimy się z Tobą wskazówką lub sugestią, która naszym zdaniem może przynieść korzyści naszym czytelnikom. Może to obejmować rekomendacje mało znanych aplikacji, które nie są nowe, poradniki dotyczące pojawiających się problemów lub wszelkie porady, które naszym zdaniem mogą Ci pomóc.

Po co płacić za aplikacje premium, skoro można je dostać za darmo?

Logo Nagrody za ankiety Google na smartfonie obok pieniędzy Zdjęcie stockowe 2Edgar Cervantes / Android Authority W tym tygodniu wskazówka dotyczy aplikacji premium. Ciągle przekazuję tę prostą radę przyjaciołom i rodzinie, więc pomyślałem, że podzielę się nią z naszymi czytelnikami: Zdobądź nagrody za ankiety Google. Ta aplikacja sporadycznie wysyła Ci proste ankiety dotyczące takich tematów, jak Twoje preferencje dotyczące przeglądania Internetu, miejsca, w których się znajdujesz odwiedziłem z telefonem i nie tylko. Pozwala nawet udostępnić rachunki z miejsc, w których zrobiłeś zakupy, zadać kilka pytań i nagrodzić Cię. Tak, w zasadzie sprzedajesz swoje informacje i opinie, ale Google już to monitoruje. Równie dobrze mógłby przynajmniej na tym zyskać. Możesz łatwo zarobić wystarczająco dużo, aby zapłacić za kilka aplikacji premium miesięcznie, a nawet możesz za to zapłacić za Dysk Google One. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android