3 najlepsze alternatywy dla Bitcoina

3 najlepsze alternatywy dla Bitcoina

Od redakcji 23 marca 2022 r.

Jeśli interesują Cię kryptowaluty, prawdopodobnie słyszałeś o Bitcoinie. Nie bez powodu Bitcoin jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Była to jedna z pierwszych i najbardziej akceptowanych kryptowalut na świecie. Bitcoin jest popularny ze względu na ogromne marże zysku: jego wartość wzrosła 100-krotnie od 2013 roku.

Ale dzisiaj istnieje znacznie więcej różnych kryptowalut. Być może zastanawiasz się, dlaczego warto inwestować w jakąkolwiek kryptowalutę inną niż bitcoin. Odpowiedź jest prosta: niektóre kryptowaluty oferują większe bezpieczeństwo i anonimowość, potencjalnie wyższe marże zysku, szybsze transakcje i inne korzyści.

Źródło obrazu: Pexels

Jakie są dobre alternatywy dla Bitcoina?

W tym artykule przyjrzymy się trzem dobrym alternatywom dla Bitcoina. Wybraliśmy te alternatywy z myślą o różnych funkcjach i celach. W ten sposób stworzyliśmy listę, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Oto trzy alternatywy, o których będziemy mówić:

Gotówka Bitcoin: alternatywa dla miłośników bitcoinów, którzy chcą szybszych transakcji

Waluta: Alternatywa, która koncentruje się na bezpieczeństwie i prywatności

Eter: najpopularniejsza alternatywa dla Bitcoina

Poniżej możesz przeczytać, dlaczego wybraliśmy te monety i do czego mogą służyć.

Bitcoin Cash: szybka i skalowalna alternatywa dla Bitcoina

Zacznijmy od kryptowaluty, która nosi prawie taką samą nazwę jak Bitcoin: Bitcoin Cash. Ta alternatywa została stworzona jako projekt przez (byłego) górnika bitcoin i informatyka, który był niezadowolony z szybkości transakcji bitcoin, a tym samym z długoterminowego potencjału bitcoina. W stylu tak zwanego „hard forka” (radykalna zmiana protokołu sieciowego Bitcoin) stworzyli Bitcoin Cash.

Największą zaletą Bitcoin Cash jest szybkość, z jaką transakcje mogą być zatwierdzane i realizowane. Kolejną zaletą Bitcoin Cash jest to, że może obsłużyć więcej transakcji na sekundę, co oznacza, że ​​ma potencjał wzrostu bez powodowania problemów z szybkością.

Monero: alternatywa ukierunkowana na prywatność

Jeśli cenisz sobie prywatność, Monero jest zdecydowanie warte rozważenia. Monero korzysta ze specjalnej technologii, która zapewnia, że ​​nadawca, odbiorca i ilość przesyłanej kryptowaluty pozostają ukryte.

Aby połączyć się z siecią Monero, a tym samym móc kupować, sprzedawać i wydawać Monero, użytkownicy potrzebują tak zwanego portfela Monero. Istnieją różne portfele Monero dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych. Możesz je znaleźć na stronie Monero.

Największą zaletą Monero jest podejście do prywatności. Oczywiście istnieje więcej kryptowalut skoncentrowanych na prywatności, ale to, co czyni Monero tak wyjątkowym, to to, że prywatność jest „zawsze włączona”, a użytkownicy nie mogą jej narażać.

Eter: popularna i szybka alternatywa

Ether jest obok Bitcoina najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Jednak rynek ether jest tylko jedną dziesiątą wielkości bitcoina. Ale niech te liczby Cię nie zniechęcają. Jako kryptowaluta ether ma wiele fajnych cech i oferuje wiele wspaniałych korzyści.

Ether to waluta używana w coraz bardziej popularnym Ethereum. Jest to sieć aplikacji, usług finansowych, gier, mediów cyfrowych itp. Ethereum jest przedstawiany jako rodzaj sieci finansowej dostępnej dla każdego, kto ma połączenie z Internetem. Centralnym punktem tej sieci jest moneta Ether. W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest również wydobycie Ethereum. Jak widać, rynek kryptowalut jest szybki, złożony i zróżnicowany i zazwyczaj pozostawia niewiele miejsca na błędy. Dlatego zalecamy wszystkim korzystanie z takich narzędzi jak Bitcoin Profit, abyś miał pewność, że Twoje transakcje są prawidłowe i opłacalne. Ale chodźmy dalej. Główną zaletą Ethereum (sieci, w której Ether jest ważnym elementem) jest zasada „inteligentnych kontraktów”. Oznacza to, że nie jest potrzebny pośrednik, aby zapewnić, że transakcja zostanie przeprowadzona uczciwie i zgodnie z warunkami obu stron. Zamiast tego warunki transakcji zawarte są w jednym kodzie, a transakcja jest wykonywana niezależnie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android