HTTP 403 Zabroniony: Napraw i pomiń błąd („Nie masz uprawnień dostępu”)

HTTP 403 Zabroniony: Napraw i pomiń błąd („Nie masz uprawnień dostępu”)

Błąd HTTP „403 Forbidden” czasami pojawia się w przeglądarce internetowej i uniemożliwia dostęp do witryny. Ale co oznacza ten błąd? Co to są kody stanu HTTP i jak ominąć błąd 403 Forbidden? GIGA daje Ci rozwiązania.

Kodowi stanu towarzyszy wyjaśnienie, takie jak „Nie masz uprawnień dostępu do tego zasobu”. Jeśli zostanie wyświetlony ten kod błędu, nie masz uprawnień do otwierania odwiedzanej witryny. Wyjaśniamy, co oznacza błąd 403 i jak go naprawić.

403 Forbidden: Odmowa dostępu – co to oznacza?

Wszystkie błędy HTTP zaczynające się od 4 są tak zwanymi błędami klienta, co oznacza, że przyczyna jest Twoja i możesz coś zrobić, aby rozwiązać problem. Wraz z błędem HTTP 403 otrzymasz również komunikat Forbidden – czasami z dodatkiem „nginx” (co wtedy odnosi się do oprogramowania serwera) . Oznacza to, że wyraźnie zabrania się wyświetlania żądanego adresu .

Może to mieć różne przyczyny, ale wszystkie mają wyzwalacz:

Operator serwera skonfigurował go tak, że nie masz dostępu do tego adresu.

Poniżej omówimy te przyczyny i pokażemy rozwiązania, które naprawią błąd 403 Forbidden.

HTTP 403 Forbidden: omijaj przyczyny i błędy

Jak już wspomniano, błąd HTTP 403 można prześledzić z różnych przyczyn. W niektórych przypadkach problem można rozwiązać stosunkowo łatwo. Błąd 403 zawsze ma coś wspólnego ze specjalnymi zakazami, które administrator serwera zapisał do pliku o nazwie .htaccess. Tam może na przykład blokować określone przeglądarki, a nawet ich wersje, blokować zakresy adresów IP i odrzucać każdego, kto pochodzi z określonego linku.

Przykłady:

Operator serwera może określić, że np. nikt z przeglądarką Safari lub z zakresu IP 181.200.*.* nie ma dostępu do strony. Może też zablokować wszystkich użytkowników Telekomu lub każdego, kto wejdzie przez wyszukiwarkę Google. Możesz coś z tym zrobić tylko wtedy, gdy znasz powód zakazu i możesz go obejść.

Częstym powodem błędu 403 jest tak zwane „ Przeglądanie katalogów ”. Nazywa się to próbą wywołania katalogu serwera bezpośrednio bez pliku indeksu w celu wyświetlenia całej zawartości. Na przykład, jeśli wiesz, że wszystkie obrazy znajdują się w katalogu https://domainadresse/bilder i chcesz je wyświetlić, operator może temu zapobiec.

Błąd HTTP 403 zawsze oznacza, że operator serwera ustawił zestaw zakazów, które naruszają którąkolwiek z Twoich właściwości (przeglądarka, adres IP, kraj pochodzenia) lub działania (lista katalogów). Niektóre z nich można ominąć, inne nie.

Oto kilka wskazówek, jak uniknąć błędu 403:

Ponieważ zwykle nie znasz jasnej przyczyny, musisz wypróbować różne rozwiązania.

Możliwa przyczyna Rozwiązanie Blokowanie adresu IP lub dostawcy Wypróbuj VPN lub wywołaj adres z sieci komórkowej zamiast z komputera. Blokada przeglądarki (agent użytkownika) Po prostu spróbuj uzyskać dostęp do strony za pomocą innej przeglądarki. Blokowanie odsyłaczy W tym przypadku administrator zablokował dostęp, który prowadzi do niego z określonej strony – na przykład ze specjalnych forów internetowych. Po prostu skopiuj adres strony do schowka, a następnie wywołaj go bezpośrednio w przeglądarce. Przeglądanie katalogów Zapobiega to przeglądaniu katalogu. Możesz wtedy kontynuować wywoływanie plików, których unikalny adres URL znasz, ale nie możesz mieć na liście całej zawartości katalogu. Nie możesz aktywnie ominąć tej blokady.

Możliwe błędy serwera, które mogą prowadzić do BŁĘDU 403

Gdy pojawia się błąd 403, często dzieje się tak dlatego, że operator jest zbanowany, ale nie zawsze tak jest. Czasami występuje błędna konfiguracja lub na przykład problemy z jego CMS. Następnie możesz spróbować się z nim skontaktować i poinformować go o problemie.

Typowe problemy z serwerem z błędem ERROR 403 to:

Wadliwe wtyczki WordPress lub rozszerzenia z innych systemów CMS. Zbyt szerokie zakazy dotyczące adresu IP, dostawcy lub przeglądarki. Blokowanie pojedynczego adresu IP 192.241.190.28 jest w porządku. Cały zakres 192.*.*.* może potencjalnie zablokować cały kontynent. Nieprawidłowe przypisanie uprawnień podczas dostępu do plików i katalogów.

Kiedy się z Tobą skontaktujesz, powinieneś dokładnie określić, jaka jest Twoja konfiguracja. Aby to zrobić, musisz znaleźć swój adres IP, a także dokładnie określić, z której przeglądarki korzystasz. Powiedz mu też, na jaki konkretny adres chciałeś zadzwonić. Dopiero wtedy administrator ma szansę znaleźć błąd na swojej stronie.

Błąd 403 Zabroniony: łatwe wyjaśnienie kodów stanu HTTP

Błąd 403 to tak zwany kod statusu HTTP. Oznacza to komunikaty, które serwer wysyła do klienta w celu poinformowania go o aktualnym statusie żądania. Taki komunikat o stanie HTTP występuje dla każdego żądania HTTP od klienta, ale w większości przypadków go nie widzisz, ponieważ żądanie jest przetwarzane w tle. Pojawiają się tylko w przypadku problemów, takich jak błąd 403 Forbidden.

Kody statusu są podzielone na pięć klas, zaczynając od pierwszej cyfry:

HTTP 1XX : żądanie jest nadal przetwarzane, na przykład gdy serwer wykonuje obliczenia długoterminowe. HTTP 2XX : te kody reprezentują pomyślną odpowiedź. HTTP 3XX: Te wiadomości często mają związek z przekierowaniami do innych adresów URL (przekierowania). HTTP 4XX : Błąd klienta, w przypadku tych komunikatów o błędach, w tym HTTP 403, problemem jest zwykle klient (ale nie zawsze). HTTP 5XX : Błąd serwera: Przeciwieństwo błędu klienta, tutaj zazwyczaj problemem jest serwer.

Więcej artykułów na ten temat

Błąd HTTP 503 Błąd HTTP 401 „Nieautoryzowany” 500 Wewnętrzny błąd serwera: Co możesz zrobić?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech