Skrót ETA: Co oznacza ten skrót?

Skrót ETA: Co oznacza ten skrót?

Z tego artykułu dowiesz się, co oznacza skrót ETA oraz w jakim kontekście ten skrót jest często używany.

Niezależnie od tego, czy chodzi o biznes, politykę i nie tylko – obecnie skróty można znaleźć w prawie każdej dziedzinie. Dotyczy to również skrótu ETA, który jest często używany w obszarach transportu i logistyki. Ale w tym artykule możesz dowiedzieć się, co oznacza skrót ETA i jakie podobne skróty są używane w tym kontekście.

Po pierwsze, skrót ETA pochodzi od angielskiego i oznacza szacowany czas przybyciaco w języku niemieckim oznacza „przewidywany czas przybycia”.

Jesteś nowy w grupie czatu i zastanawiasz się, co oznaczają akronimy? Obejrzyj nasz film i odśwież swoją wiedzę.

W jakim kontekście używany jest skrót ETA?

Szacowany Czas Przybycia, czyli skrót ETA, jest niezbędny w dzisiejszym planowaniu transportu i logistyki. Tak jak w przypadku statków towarowych, ciężarówek i firm produkcyjnych na dużą skalę, które dostosowały swoją produkcję do procesu just-in-time w celu obniżenia kosztów magazynowania, masz również ETA. Pomyśl o tym w tym momencie, gdy np. czekasz na swoje przesyłki, a firma wysyłkowa podaje przewidywany czas dotarcia zamówionych przez Ciebie towarów. Więc następnym razem, gdy wymieniona zostanie data ETA, będziesz wiedział, że jest to data, o której oczekuje się, że Twoje paczki dotrą.

Rozkład jazdy pociągu lub urządzenie nawigacyjne w samochodzie również wskazuje ten czas przybycia i uwzględnia prędkość, sytuację na drodze, pogodę i ewentualnie inne czynniki, aby uzyskać jak najdokładniejsze informacje. Jednak w zależności od wydarzeń szacowany czas przybycia może się zmieniać. Wyobraź sobie korek uliczny, który zwykle powoduje przesunięcie ETA do tyłu, a tym samym zmianę.

Drugą lekcję na temat popularnych skrótów na czacie znajdziesz tutaj. Kliknij w naszą galerię zdjęć:

Podobne skróty do ETA

Skrót ATA zapewnia większą przejrzystość w porównaniu do ETA. Skrót oznacza „rzeczywisty czas przybycia” i wskazuje czas, w którym coś rzeczywiście, a nie tylko oczekiwano, nadejdzie. Inne skróty używane w tym kontekście to ATD („rzeczywisty czas odjazdu”) i oznaczają, kiedy paczka jest faktycznie w drodze do wysyłki lub kiedy pociąg faktycznie ruszył. Z drugiej strony istnieje „oczekiwany czas wyjazdu” (ETD), czyli przewidywany czas wyjazdu lub wysyłki. Na koniec wspominamy o „szacowanym czasie w drodze” (ETE), który służy do wskazania pozostałego lub pozostałego czasu do przybycia oraz „szacowanym czasie zakończenia lub zamknięcia” (ETC), który informuje, do kiedy coś jest załadowane lub musi być gotowe do wysyłki.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech