Zwycięzca w teście telefonii stacjonarnej: ten dostawca odlicza nawet Telekom

Zwycięzca w teście telefonii stacjonarnej: ten dostawca odlicza nawet Telekom

Szybki internet to w dzisiejszych czasach konieczność dla wielu osób. Wybór jest odpowiednio duży. Ale szczególnie jedna dobrze znana grupa przoduje w Niemczech pod względem wydajności – z kilkoma połowami.

Vodafone się wycofuje: nawet Telekom nie nadąża

Vodafone kapelusz najlepsza oferta na internet stacjonarny w Niemczech. Jest to wynik kompleksowego testu przeprowadzonego wspólnie przez Chip i Net Check, który jest dostępny dla GIGA. Według tego Vodafone przyćmiewa nawet Telekom swoimi połączeniami stacjonarnymi i wygrywa z jednym Ogólna ocena 1,7.

Według testu wynika to głównie z faktu, że Vodafone Telewizyjna sieć kablowa używa o tym niezrównane szybkie łącza internetowe zaoferować. Aby uzyskać porównywalne prędkości, konkurencja musi najpierw przejść na światłowody do domu (FTTH) i dużo zainwestować, aby to zrobić.

Z drugiej strony Vodafone może już zapewnić maksymalną prędkość i pomimo podwyżek cen stosunkowo korzystne warunki oferta. Jednak w wyniku inflacji i rosnących cen energii zarówno Vodafone, jak i Telekom podniosły ceny. Inni dostawcy prawdopodobnie pójdą w ich ślady.

Vodafone z łatwością wygrywa porównanie ceny do wydajności

Według testu, Vodafone osiągnął zdecydowanie najwyższa prędkość pobierania z 347,38 MBit/s średnio. The Telekom (z oceną 1,8 w klasyfikacji generalnej na 2. miejscu), natomiast wypada średnio tylko do 99,24 MBit/s – bardzo wyraźne zwycięstwo Vodafone. Z 73,40 i 67,52 Mbit/s, 1&1 i o2 pozostają jeszcze dalej w tyle za czterema krajowymi dostawcami w Niemczech.

Internet znowu oszalał? Oto, co należy teraz zrobić:

Vodafone prowadzi również w upstream danych, choć znacznie węższy. 29,27 MBit/s jest tam z firmą z Düsseldorfu, podczas gdy Telekom dochodzi do 28,93 MBit/s. o2 i 1&1 osiągają prędkość wysyłania przekraczającą 20 Mbit/s.

Pod względem szybkości, a także w Vodafone przoduje pod względem stosunku jakości do ceny niekwestionowany w teście chipów. Z drugiej strony, jeśli chodzi o opóźnienia, Telekom może odnieść zwycięstwo.

Uwaga: Test prędkości chipa jest przeprowadzany online przez użytkowników. Nad 130 000 ważnych pomiarów przez kabel LAN zostały ocenione na potrzeby bieżącego testu. Ponadto Net Check udostępnia 553 urządzenia testowe, które niezależnie wykonują własne pomiary prędkości. Urządzenia testowe były aktywne przez 99 dni i należy wykluczyć, że pomiary koncentrują się przede wszystkim na przypadkach, w których występuje przerwa w połączeniu z Internetem.

Za dużo obiecuje: realizacja kontraktu w Vodafone często jest zła

Klienci Vodafone muszą się z tym pogodzić nie dostać tego, co obiecuje Vodafone. Jeśli chodzi o dotrzymywanie umownie gwarantowanych prędkości, firma z Düsseldorfu nie przoduje. Innymi słowy: Vodafone obiecuje za dużo.

Zgodnie z testem prędkości, gigabitowe taryfy Vodafone osiągają średnią prędkość pobierania wynoszącą 626 MBit/s. Dodatkowe testy zapewniają co najmniej 797 MBit/s. Vodafone ale umownie zagwarantować oczekiwaną wydajność 850 MBit/s.

Prawdą jest, że inni dostawcy również często nie spełniają swoich obietnic. Ale Vodafone zajmuje ostatnie miejsce z 1 i 1 pod tym względem. Z oceną 1,8 w obszarze realizacji kontraktów, Telekom ma największe szanse wywiązać się z tego, co obiecuje klientom.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech