Zwrot pieniędzy dla klientów Prime: Amazon stawia na ochronę konsumentów

Zwrot pieniędzy dla klientów Prime: Amazon stawia na ochronę konsumentów

Amazon wprowadził reklamy w usłudze streamingu Prime Video. Jeśli tego nie chcesz, płacisz dodatkowo 2,99 euro miesięcznie. Ale ta podwyżka cen powinna być nieskuteczna, przynajmniej uważa ochrona konsumentów i pozywa Amazon do sądu. Każdy, kto posiada abonament Prime, może wziąć w nim udział, a może nawet odzyskać trzycyfrowe sumy.

Można by pomyśleć, że klienci Prime są przyzwyczajeni do reklam. Przecież Amazon od lat pokazuje przed filmami i serialami bloki reklamowe własnych produkcji. Ale teraz to już nie wszystko. Opcja ta jest teraz dostępna także dla klientów posiadających standardowy poziom subskrypcji Reklama podczas seriali lub filmów a także o produktach i ofertach, które nie mają już nic wspólnego z samym Amazonem. Całkiem klasyczna reklama, znana z telewizji linearnej od kilkudziesięciu lat.

Jeśli tego nie chcesz, musisz udać się do Amazon Oprócz kosztów Prime wynoszących 8,99 euro miesięcznie, płacisz kolejne 2,99 euro miesięcznie. Ale oszczędzisz sobie reklamy. Amazon wprowadził tę opcję – i dużo więcej reklam – w lutym.

Reklama w Prime: Ruszył pozew zbiorowy – czy klienci Amazona odzyskają pieniądze?

Teraz saksoński urząd ochrony konsumentów broni się przed takim podejściem. Z pozwem zbiorowym Konsumenci odzyskają swoje pieniądze Móc. Odtąd każdy abonent Prime, którego to dotyczy, może zarejestrować się w Federalnym Urzędzie Sprawiedliwości. Możesz skorzystać z formularza, aby dochodzić swoich roszczeń w przypadku rozstrzygnięcia pozwu przeciwko Amazonowi na korzyść klientów.

Zainteresowanie abonentów Prime będzie prawdopodobnie duże Bo niedługo po ogłoszeniu pozwu przeciwko Amazonowi strona internetowa agencji federalnej nie była już dostępna.

Ale to nie powód do zmartwień: klienci mogą do trzech tygodni po zakończeniu rozprawy zarejestruj swój udział w Biurze Sprawiedliwości. Udział jest wliczony w cenę za darmo i nie pociągają za sobą żadnych kosztów proceduralnych dla konsumentów.

Według Michaela Hummela z centrum porad konsumenckich proces ten może ciągnąć latami. Daje to również pewność, że wszelkie spłaty będą opłacalne. „Mówimy o czymś takim 36 euro rocznie” powiedział Hummel. „W ciągu kilku lat z pewnością będzie to tego warte” (źródło: heise).

Streaming staje się coraz droższy. Dzięki naszym wskazówkom możesz obniżyć koszty:

Ale gdzie to właściwie jest? Powód pozwu? Z punktu widzenia ochrony konsumentów jednym z nich jest wprowadzenie reklamy jednostronne dostosowanie warunków umownych pomiędzy Amazonem a klientem ze strony dostawcy. Coś takiego to podstawa tylko za zgodą obu stron możliwy. Amazon natomiast informował klientów o zmianach jedynie drogą mailową, ale ich nie uzyskano zgody, to jest oskarżenie.

Nie tylko ochrona konsumentów ma wątpliwości co do działań Amazona:

Końca nie widać: Amazon uważa, że ​​ma rację, jeśli chodzi o pozwy konsumenckie

Jednocześnie punkty porad konsumenckich podejmują działania przeciwko Amazonowi z wydaniem nakazu sądowego. Krytykuje się między innymi fakt, że opcja subskrypcji bez reklam stanowi ukrytą podwyżkę cen i wymaga od Amazona zaprzestania tej działalności.

Gigant żeglugowy Amazonka widzi sytuację inaczej: masz „Klienci są informowani w sposób przejrzysty, z wyprzedzeniem i zgodnie z przepisami prawa” o nadchodzących zmianach, powiedział mówca (źródło: Stern). Amazon odnosi się również do możliwość wypowiedzenia, jeżeli abonenci nie wyrażają zgody na warunki umowy.

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech