Zgłaszanie nielegalnych parkujących: co należy wziąć pod uwagę?

Zgłaszanie nielegalnych parkujących: co należy wziąć pod uwagę?

Są plagą wielkich miast: nielegalni parkujący. Tam, gdzie brakuje miejsc parkingowych, kierowcy podejmują ryzyko podczas parkowania. W ten sposób narażają nie tylko zawartość swojej torebki, ale także innych użytkowników dróg. Tutaj dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę zgłaszając nielegalnych parkujących i jak możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji.

W ten sposób poprawnie zgłaszasz nielegalnych parkujących

W rzeczywistości wyświetlanie wykroczeń drogowych jest dość proste. dzwoni w najbliższy posterunek policji przyjeżdża – w ostrych przypadkach nawet przyjeżdża połączenie alarmowe w sprawie – i podać wymagane dane. To zawiera:

miejsce zbrodni i czas zbrodni
Numer licencji źle zaparkowanego samochodu
– twój Dane lub osobę dokonującą ogłoszenia

Uruchom galerię zdjęć(8 zdjęć)

Tesla zawodzi: Elon Musk przeliczył się tutaj

Musisz podać swoje dane osobowe, abyś mógł być Świadek w postępowaniu karnym można cytować. Zgłoszenia anonimowe nie są śledzone. Jeśli jesteś zaparkowany lub w inny sposób zablokowany, istnieje tak zwany „uzasadniony interes”. W takim przypadku możesz również zrobić zdjęcie sytuacji. Jeśli nie, powinieneś uważaj na zdjęcia pozwól rządzić. Poniżej możesz przeczytać, dlaczego tak jest.

Niewłaściwa aplikacja do parkowania: szybkie rozwiązanie problemu parkowania?

Zgłaszanie jest jeszcze łatwiejsze dzięki aplikacjom takim jak rightparkermelden.de lub Wegeheld – unikasz także wybierania numeru alarmowego i ułatwiasz ustalanie priorytetów z policją. Obie aplikacje są bezpłatne na Androida i iOS dostępny. Takie oprogramowanie jest promowane przez liczne agencje regulacyjne w Niemczech i jest legalne. Jeśli ktoś ukradł Twoje prywatne lub komercyjne miejsce parkingowe, errorparkermelden.de jest właściwym wyborem. Nie możesz zgłosić żadnego innego naruszenia w aplikacji, Wegeheld jest do tego odpowiedni.

bohater drogowy

Nie można wyświetlić zawartości zewnętrznej.

Wskazówka dotycząca aplikacji: errorparkermelden.de

Po zarejestrowaniu możesz zadeklarować swoje miejsce parkingowe i dane bankowe na stronie errorparkermelden.de. W zależności od wagi naruszenia otrzymasz mianowicie do 40 euro za każdego pomyślnie zgłoszonego nielegalnego parkującego z wypłaty odszkodowania.

falschparkermelden.de

W ten sposób możesz zgłosić wykroczenie parkingowe za pośrednictwem aplikacji: Najpierw wprowadź wszystkie wymagane dane. Obejmuje to zdjęcia tablicy rejestracyjnej, przodu i tyłu, a także takie, które dają jasny obraz całej sytuacji. Ubierz to Tablica rejestracyjna złodzieja parkingowego i informuje, które z zapisanych miejsc parkingowych blokuje.

Po zgłoszeniu dokładnej godziny (daty i godziny) możesz to zrobić powód ogłoszenia zadzwoń i oceń powagę naruszenia. Na koniec podajesz informację o marce, modelu i kolorze nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu. Jeśli masz jakieś uwagi, możesz dodać je w odpowiednim polu przed wysłaniem wiadomości. Aplikacja zajmie się wszystkim innym.

Wskazówka dotycząca aplikacji: Wegeheld.de

Z Wegeheldem jest to możliwe Fotografuj nielegalnych parkujących, następnie zaznacz go na mapie i podaj wszystkie inne niezbędne dane. Jeśli wpisany jest producent, kolor i numer rejestracyjny, w protokole uzupełniasz dokładny czas i opis naruszenia oraz informację, czy doszło do inwalidztwa.

Następnie aplikacja określa za Ciebie odpowiedzialny urząd ds. porządku publicznego. Po wprowadzeniu danych osobowych możesz wysłać zgłoszenie do urzędu porządku publicznego.

Zgłoś nielegalnych parkujących: nigdy nie powinieneś tego robić!

W tej sprawie bardzo ważna jest jedna rzecz. W żadnym wypadku nie należy publikować zdjęć nielegalnie zaparkowanego samochodu z widoczną tablicą rejestracyjną w mediach społecznościowych Przekazać plik. Ponieważ tablice rejestracyjne są danymi osobowymi w rozumieniu Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), publikacja może wpędzić Cię w nie lada kłopoty. Możesz zostać ostrzeżony przez Państwowy Urząd Nadzoru Ochrony Danych i ukarany grzywną w wysokości 100 euro. (Źródło: BR) Naruszenie RODO może być prawie tak kosztowne, jak samo nielegalne parkowanie.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech