Zawsze kontroluj wydatki: ta bezpłatna aplikacja jest koniecznością na Twoim telefonie komórkowym

Zawsze kontroluj wydatki: ta bezpłatna aplikacja jest koniecznością na Twoim telefonie komórkowym

Wysokie koszty życia i inflacja w Niemczech sprawiają, że wiele osób musi zwracać znacznie większą uwagę na swoje pieniądze. Dotyczy to także osób, które faktycznie zarabiają wystarczająco dużo, ale ze względu na wysokie koszty nie mogą już żyć beztrosko. Bezpłatne aplikacje mogą pomóc Ci zarządzać pieniędzmi i wydatkami.

Babcina książeczka budżetowa jako aplikacja na smartfonie

Książka domowa była kiedyś standardem w prawie każdym gospodarstwie domowym. Babcia i Dziadek mieli taki, żeby zawsze mieć oko na wydatki i wiedzieć, ile kosztuje, ile i ile pieniędzy zostaje na koniec. Ze względu na szybkie tempo zmian księga budżetowa często schodzi na drugi plan. Ale teraz, kiedy powinieneś dokładnie znać swoje dochody i wydatki, znowu ma to sens. Nie musisz prowadzić ręcznej książki gospodarstwa domowego, możesz skorzystać z bezpłatnych aplikacji.

W sklepie Google Play i Apple App Store dostępnych jest niezliczona ilość bezpłatnych aplikacji do rozliczania budżetu. Tutaj wybraliśmy dwa przykłady aplikacji, które już wcześniej wypróbowałem i mogę polecić. Możesz też po prostu wyszukać książki gospodarstwa domowego na swoim telefonie komórkowym w sklepie z aplikacjami, a będziesz miał o wiele więcej do wyboru.

Kontroler finansowy – pieniądze w zasięgu wzroku

Finanzchecker to aplikacja do rozliczania budżetu, z której korzystałem częściej. Jest oferowany przez „Deutscher Sparkassen- und Giroverband eV” i oferuje wszystko, czego potrzebujesz. Wszystko jest oczywiste, otrzymujesz typowy wygląd kasy oszczędnościowej i dobry przegląd wszystkich swoich wydatków.

Kontroler finansowy – pieniądze w zasięgu wzrokuKontroler finansowy – pieniądze w zasięgu wzroku

Niemieckie Kasy Oszczędnościowe i Stowarzyszenie Giro eV

Kontroler finansowyKontroler finansowy

Niemieckie Kasy Oszczędnościowe i Stowarzyszenie Giro eV

Książka budżetowa: Menedżer pieniędzy

Podobała mi się także książka budżetowa Realbyte Inc. Ta bezpłatna aplikacja została zainstalowana i pozytywnie oceniona miliony razy. Ogólnie wygląda nieco nowocześniej i oferuje wszystko, czego potrzebujesz. Nadal istnieją tutaj zakupy w aplikacji. Ostatecznie reklama była dla mnie trochę zbyt nachalna, więc wróciłem do Finanzchecker. Ale to wszystko oczywiście kwestia opinii.

Menedżer wydatków i budżetuMenedżer wydatków i budżetu

Realbyte Inc.

Książka budżetowa: Menedżer pieniędzyKsiążka budżetowa: Menedżer pieniędzy

Realbyte Inc.

Książki gospodarstwa domowego jako aplikacja są również dostępne w wersji płatnej. Następnie oferują dodatkowe opcje. Tutaj należy rozważyć, czy są one potrzebne i czy w ogóle z nich skorzystamy. W pewnym momencie stało się to dla mnie już za dużo, dlatego wpisywałam zakupy tylko jako całość, a nie każdy szczegół. Tak czy inaczej, to wciąż dodatkowa praca. Dzięki temu będziesz miał dobry przegląd swoich możliwości finansowych.

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Jak zaoszczędzić na zakupach:

Kupuj taniej w supermarkecie – dzięki tym 5 wskazówkom dotyczącym oszczędności

Jak jeszcze możesz zaoszczędzić

Osobiście oszczędzam nie tylko od kryzysu, ale od lat. Nigdy nie chcę płacić więcej, niż jest to faktycznie konieczne. Dlatego korzystam z każdej aplikacji sprzedawcy, aby uzyskać dodatkowe rabaty. W przeliczeniu na miesiąc oszczędzam tyle euro. Warto robić zakupy także później i w określone dni. Bułki, pieczywo czy inne przysmaki są zazwyczaj tańsze na stacjach piekarniczych. Owoce i warzywa są tańsze w sobotni wieczór, ponieważ po weekendzie nie można ich już sprzedać. To samo dotyczy niektórych produktów chłodzonych. Kupuj mądrze i Melduj się w różnych dniach i godzinach, aby zobaczyć, co jest w ofercieto jest tego warte.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech