Zaizoluj ogrzewanie i oszczędź koszty energii: oto moje doświadczenia

Zaizoluj ogrzewanie i oszczędź koszty energii: oto moje doświadczenia

Ceny energii są wyższe niż kiedykolwiek. Dlatego wiele osób chce zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, izolując za grzejnikami. Zainstalowałem tzw. folię odblaskową we wszystkich pomieszczeniach mojego mieszkania i chcę opisać z wami moje doświadczenia z nią związane.

Zawsze staram się oszczędzać jak najwięcej energii i nie tylko obniżyłem temperaturę pokojową w mieszkaniu do 19 stopni i zainstalowałem inteligentne termostaty grzejnikowe na każdym grzejniku, abym mógł kontrolować, które pomieszczenie jest ogrzewane i kiedy, ale także w sierpniu 2022 r. -tzw folia odblaskowa za grzejnikami odpowiednia. Po miesiącu grzania z dodatkowym ociepleniem kaloryferów mogę wyciągnąć mały wniosek.

Czy izolacja grzejnika coś daje?

W zasadzie muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z folii odblaskowej za grzejnikami. Zwłaszcza w gabinecie, gdzie siedzę przy grzejniku, wyraźnie czuję, że mogę ustawić temperaturę o 1-2 stopnie niższą i Nadal intensywniej odczuwam ciepło. Folia odblaskowa sprawia, że ​​ciepło jest odbijane do pomieszczenia i tym samym skuteczniej dociera do pomieszczenia. Pomimo tego samego ustawienia termostatu w pomieszczeniu jest o około 0,5 do 1 stopnia wyższa, a wilgotność o około 10 procent niższa.

Jednak moje biuro to raczej mały pokój o powierzchni około 9 metrów kwadratowych. W sypialni, salonie i kuchni efekt nie jest tak zauważalny. Chociaż grzejniki są tam większe, to niewielki lub prawie żaden pozytywny efekt. Jedynie z profilu temperatur zauważam, że pomieszczenia nagrzewają się trochę szybciej niż wcześniej. Wskazywałoby to również na to, że folia odblaskowa przewodzi ciepło do pomieszczenia i nie rozprasza się w ścianie zewnętrznej. Po prostu nie siedzę przed nim i w związku z tym nie zauważam tego bezpośrednio na sobie. Ale pokoje są również znacznie większe, dzięki czemu ciepło jest rozprowadzane w pomieszczeniu inaczej.

Hinrichs folia izolacyjna folia izolacyjna 10m x 60cm – folia termiczna na okna, samochód, kemping lub basen – Perf

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 29.11.2022 15:56

Trzeba na to zwrócić uwagę przy ocieplaniu

Folia odblaskowa jest stosunkowo tania. Możesz je znaleźć w sklepach ze sprzętem lub na Amazon (spójrz na Amazon). Taka izolacja jest opłacalna tylko wtedy, gdy ty mieszka w starszym budynku, gdzie nie ma ocieplenia zewnętrznego ściany zewnętrznej – np. nieremontowany stary budynek. Jeśli dom jest dobrze ocieplony, taka folia odblaskowa lub grube panele odblaskowe na nic się nie zdadzą. Ale jeśli masz stary budynek i ogrzewanie jest również we wnęce, gdzie ściana zewnętrzna jest odpowiednio cieńsza, efekt powinien być znacznie większy niż w moim przypadku.

Niezależnie od tego, czy w swoim mieszkaniu lub domu montujesz folię odblaskową, czy grube panele odblaskowe, trzeba je dobrze skleić. Folię lub panele należy zamontować na ścianie bez szczelin, aby nie gromadziło się tam zimne powietrze i powierzchnia nie zaczęła pleśnieć. Nie jest to takie proste, gdy grzejnik jest zainstalowany. Właściwie chciałem zamontować folię odblaskową podczas remontu mieszkania, ale wtedy byłem zbyt leniwy. Ale ostatecznie udało mi się to zrobić w ten sposób – choć było to trochę kłopotliwe.

Możesz zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej dzięki elektrowni balkonowej:

Czy zaoszczędziłem na kosztach ogrzewania?

W końcu to jest kluczowe pytanie. Z moich zapisów wynika, że ​​w listopadzie zużyłem prawie dokładnie 100 m³ gazu. To o 64 m³ mniej niż rok temu w tym samym miesiącu. ALE obniżyłem też temperaturę pokojową o 2 stopnie z 21 do 19 stopni i zamontowałem nowe drzwi do mieszkania. Ponownie uszczelniłem również wszystkie stare okna, które muszą być uwzględnione w całkowitym rachunku.

W dłuższej perspektywie powinienem przynajmniej łatwo zwrócić koszty folii odblaskowej i przynajmniej mieć zauważalny efekt w biurze, że ciepło dociera do mnie w bardziej ukierunkowany sposób. Dużą oszczędność uzyskasz dopiero wtedy, gdy wykorzystasz wszystkie możliwości, a obejmuje to przede wszystkim obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sprawdza szczelność okien i drzwi oraz inteligentnie grzeje. Higrometry (spójrz na Amazon) pomagają również kontrolować wilgotność, więc nie ryzykujesz pleśni na ścianach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech