Zagrożenie e-samochodem od wody?  Skoda czyści mit

Zagrożenie e-samochodem od wody? Skoda czyści mit

Istnieje wiele uprzedzeń, z którymi muszą walczyć samochody elektryczne. Od ryzyka pożaru z dużych baterii po strach przed zasięgiem, jest wiele. Ale czy samochody elektryczne są rzeczywiście odporne na warunki atmosferyczne? W końcu elektryczność i woda nie idą ze sobą zbyt dobrze. Skoda raz na zawsze wyjaśnia, na co kierowcy e-samochodów muszą zwracać uwagę – a na co nie.

Skoda uspokaja kierowców e-samochodów: deszczówka nie stanowi problemu podczas ładowania

Odpowiedź jest prosta: ściśle mówiąc, do niczego. Ponieważ podobnie jak w przypadku silników spalinowych, samochody elektryczne również odgrywają pewną rolę Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych ról. Więc każdy, kto martwi się podłączeniem samochodu elektrycznego do stacji ładującej w deszczu, może spać spokojnie. The Pojazdy są zabezpieczone przed wnikaniem wody. Nawet jeśli nawiążesz kontakt między stacją ładującą a portem ładowania w samochodzie elektrycznym, nic Ci się nie stanie.

„Wbrew temu, co się czasem zakłada, to System wysokiego napięcia samochodów elektrycznych bez ryzyka porażenia prądem ani podczas jazdy, ani podczas ładowania” – wyjaśnił jakiś czas temu np. Skoda. Eksperci mają również jednoznaczną opinię na temat ryzyka wystąpienia rdzy.

Wypożycz e-samochód i odbierz premię środowiskową

Z jednej strony zapewnia to system zarządzania bezpieczeństwem, który montowany jest w samochodach elektrycznych. Po nawiązaniu połączenia w porcie ładowania oprogramowanie najpierw sprawdza, czy występują czynniki zakłócające lub zagrożenia. Przepływ prądu jest aktywowany tylko wtedy, gdy system upewni się, że wszystkie elementy działają bezpiecznie. Więc podczas podłączania kabla jesteś chroniony.

System też to gwarantuje Zasilanie zostało natychmiast przerwane jeśli coś się zmieni w prawidłowym procesie ładowania – podobnie jak bezpiecznik w domu, zasilanie jest wyłączane, jeśli coś jest nie tak.

W tym roku wiele się zmieni, nie tylko dla kierowców e-samochodów:

Nie tylko dla samochodów elektrycznych: ekstremalne powodzie mogą uszkodzić elektronikę

Ponadto styki ładowania są uszczelnione, dzięki czemu w normalnych warunkach woda nie przedostała się do punktów przewodzących Móc. Tutaj, jak to często bywa w branży motoryzacyjnej, producenci muszą spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. Uszczelki są zwykle zaprojektowane tak, aby pozostały szczelne do określonego ciśnienia wody. Samochody elektryczne z łatwością znoszą więc deszcz i przejazd przez myjnię. Według ekspertów nie ma również zwiększonego ryzyka rdzewienia.

Wyjątkiem może być powódź: przy ogromnych masach wody jest całkiem możliwe, że wilgoć znajdzie drogę i elektronika ulegnie uszkodzeniu (źródło: E-Fahrer). Dotyczy to jednak również silników spalinowych. Jeśli na przykład woda przedostanie się przez uszczelki okienne, może znaleźć inne sposoby na dotarcie do wrażliwych urządzeń przez wnętrze. W takim przypadku jednak, miejmy nadzieję, i tak nie będziesz już siedział w samochodzie i już znalazłeś się w bezpiecznym miejscu.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech