Z dwiema dodatkowymi funkcjami: Netto sprzedaje taniej akumulatory do elektrowni balkonowych

Z dwiema dodatkowymi funkcjami: Netto sprzedaje taniej akumulatory do elektrowni balkonowych

Wybór akumulatorowych systemów magazynowania energii do elektrowni balkonowych staje się coraz większy. Dotyczy to także innego modelu, Maxxicharge, który już jest sprzedawany w Netto po preferencyjnej cenie. Model ten oferuje w sumie dwie główne zalety, z których części nie dostaniesz u konkurencji, ale cena jest nieco inna.

Maxxicharge: Akumulator do elektrowni balkonowej z funkcją ogrzewania

Jeśli masz elektrownię balkonową i marnujesz dużo energii, bo nie możesz jej używać, to powinieneś pomyśleć o przechowywaniu baterii. Dzięki Maxxicharge wkrótce na rynek trafi model w trzech rozmiarach, który brzmi całkiem interesująco. Oprócz podstawowej funkcji magazynowania nadmiaru energii i uwalniania jej w zadanej ilości, nowy magazyn akumulatorowy ma dwie zasadnicze zalety:

System grzewczy: Maxxicharge wykrywa temperatury poniżej 0 stopni i wstępnie podgrzewa akumulator pierwszą energią uzyskaną z ogniw słonecznych, aby mógł pracować w optymalnym oknie temperaturowym. Oznacza to, że akumulator nadaje się również na zimne dni, kiedy nie należy już używać innych urządzeń magazynujących.
Nowa kontrola: Maxxicharge komunikuje się bezpośrednio z licznikiem energii elektrycznej za pośrednictwem Powerfox Poweropti lub mierzy przepływ energii w czasie rzeczywistym za pomocą 3-fazowego urządzenia pomiarowego Shelly. Oznacza to, że faktycznie pokrywane jest całe zapotrzebowanie na energię i możliwe jest rzeczywiste zerowe zasilanie.

Kolejnym dużym plusem jest to, że można obsługiwać aż 16 akumulatorów jednocześnie. Rozmiar pamięci można z czasem znacznie zwiększyć, jeśli chcesz zwiększyć możliwą wydajność. Największy akumulator o pojemności 5376 Wh Podłącz moduły słoneczne o mocy 3000 watów. Ponieważ ostatecznie wszystko jest wyprowadzane przez falownik, limit 600 watów lub 800 watów nadal obowiązuje, gdy tylko dodatkowa moc zostanie aktywowana w 2024 r.

Nowy akumulator do elektrowni balkonowych firmy Maxxisun został zaprezentowany na filmie:

Maxxicharge: Zaprezentowano akumulator do elektrowni balkonowej

Za Maxxicharge CCU trzeba dodatkowo zapłacić

Największym problemem Maxxicharge jest to, że CCU, mózg całego systemu, nie jest bezpośrednio podłączony do akumulatora, jak wiadomo z Zendure SolarFlow (test). Jeśli chcesz najmniejszy akumulator o pojemności 1536 Wh, to Płacisz 1454 euro, w tym CCU i Poweropti (obejrzyj w Netto). Sama bateria jest sprzedawana za nieco ponad 1000 euro, ale nie można jej używać osobno, jeśli nie masz CCU. Moim zdaniem duży akumulator o pojemności 5367 Wh z CCU i Poweropti za 2954 euro jest tego wart (patrz Netto). Są to ceny, które obowiązują po uwzględnieniu 20-procentowego rabatu w przypadku zamówień w przedsprzedaży.

Ale każdy musi sam sprawdzić, czy jest to tego warte, przez około 10 lat życia. Jeśli podłączysz 3000 watów jako ogniwa słoneczne i wykorzystasz tę energię, z pewnością może to zadziałać. Jeśli chodzi o przechowywanie akumulatorów w elektrowniach balkonowych, zawsze należy dokładnie przeprowadzić obliczeniaczy w końcu warto. Wydajesz dużo pieniędzy. Nowy sposób przechowywania baterii jest zdecydowanie interesujący.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech