Wzrost cen w Eon, Vattenfall i Co.: Klienci kalkulują lodowato

Wzrost cen w Eon, Vattenfall i Co.: Klienci kalkulują lodowato

Umowy na prąd i gaz stały się w ostatnich miesiącach dla wielu konsumentów niezbędnym, ale bardzo kosztownym luksusem. Często trzeba było po prostu pogodzić się z podwyżkami cen, niezależnie od tego, czy było nas na nie stać, czy nie. Ale to już koniec. Teraz dostawcy energii dostają rachunki od swoich klientów.

Po podwyżce cen w Eon: klienci biorą się za nogi

Między innymi największy dostawca energii w Niemczech zyskuje nową gotowość do składania zawiadomień ze strony konsumentów Wieczność czuć: Po ostatnim wzroście cen dla klientów w Nadrenii Północnej-Westfalii nastąpił grad odwołań z powodu alarmu subskrypcji dostawcy. Dokonano sześciokrotnie więcej odwołań w porównaniu z tygodniami poprzedzającymi ogłoszenie nowych cen. W porównaniu do poprzedniego roku nawet poszło dziesięć razy więcej zwolnień A.

„Dla wielu klientów, to znaczy Reakcja na podwyżkę cen: wypowiedzenie, zwłaszcza gdy mają tanie alternatywy” – wyjaśnia w oświadczeniu Jan Hendrik Ansink, szef Aboalarm. Eon wchodzi z podwyżką cen zaplanowaną na 1 czerwca Odnotuj wzrost o 971 proc w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie tylko lider rynku Eon jest dotknięty skutkami zakończeń.

Wskazówki dotyczące czytania

JEDNOSTKA TREŚCI GIGA

W I kwartale 2023 r. częstotliwość wypowiadania umów na energię elektryczną i gaz wzrosła o 34 proc. w stosunku do roku poprzedniego. robić to Podwyżki cen u dostawców energii tymczasem u dostawcy Volders den najczęstszy powód wypowiedzenia poza. Według Aboalarm, specjalne zakończenia, które są praktycznie zawsze możliwe przy jednostronnych podwyżkach cen, prawie się podwoiły, co stanowi wzrost o 82 procent.

Dla Ansinka to nic dziwnego. „Każdy, kto chce szybko skorzystać na spadających cenach hurtowych, może to zrobić anulować kosztowną umowę i wykupić tańszą taryfę dla nowych klientów”. Ponieważ podczas gdy dostawcy dla obecnych klientów często gwałtownie podwyższali ceny w ostatnich miesiącach, dla nowych klientów znów są atrakcyjne oferty.

Wskazówki dotyczące czytania

John Repp (młodszy)

Dla zaciekłych klientów prądu i gazu wreszcie coś w zamian perspektywa poprawy – pod warunkiem, że sam staniesz się aktywny i po prostu nie zaakceptujesz podwyżek cen. Jednak w wielu przypadkach osoby, które składają wypowiedzenie, muszą zbyt długo czekać na potwierdzenie wypowiedzenia. Zwykle jest to potrzebne do zawarcia nowej umowy. Zwykle nie powinno to trwać dłużej niż tydzień.

Posiadanie własnej elektrowni balkonowej może pomóc obniżyć koszty energii elektrycznej:

Bez potwierdzenia anulowania: Dostawcy pozwalają klientom się wiercić

Jednak wielu dostawców potwierdza obecnie znacznie później – nierzadko (13 procent), nawet tylko na wyraźną prośbę, zgodnie z Aboalarm. Więcej niż co dziesiąte potwierdzenie wypowiedzenia przychodzi za późno. Należy to wiązać również z dużym zapotrzebowaniem na porady: „Od początku kryzysu energetycznego obserwujemy gwałtowny wzrost liczby zapytań we wszystkich kanałach” – powiedział rzecznik Eon (źródło: t-online). Podobnie sytuacja wygląda z konkurencją. Sama masa zwolnień prawdopodobnie również odegrała swoją rolę.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech