Wyłączone w systemie Windows 11: Microsoft usuwa legendarną funkcję wcześniej niż oczekiwano

Wyłączone w systemie Windows 11: Microsoft usuwa legendarną funkcję wcześniej niż oczekiwano

Microsoft kontynuuje sprzątanie. W systemie Windows 11 Cortana jest teraz na kołnierzu. Wieloletni asystent językowy wylatuje z systemu operacyjnego wcześniej niż oczekiwano – nieco dłużej mogą z niego korzystać tylko użytkownicy Windowsa 10.

Wersja: Kompilacja 22H2

Języki: niemiecki, angielski

Licencja: pełna wersja

Platformy: Windows, Windows 9x

Aktualizacja:

Microsoft tak naprawdę nie chciał wycofywać Cortany do końca 2023 roku, ale grupa już zaczęła wycofywać asystenta językowego dla systemów Windows 11, jak donosi WindowsLatest.

Każdy, kto zaktualizuje aplikację Cortana za pośrednictwem Microsoft Store w systemie Windows 11, od teraz zobaczy tylko prosty komunikat: „Cortana w systemie Windows jako samodzielna aplikacja jest przestarzała”.

Każdy, kto następnie kliknie przycisk „Więcej o tym”, zostanie przekierowany do notatki Microsoftu, która podsumowuje, na co użytkownicy Cortany muszą być przygotowani: Microsoft stopniowo wycofuje starego asystenta językowego i zaoferuje alternatywy, takie jak sztuczna inteligencja w przyszłości – obsługiwane Bing lub Windows Co-Pilot (źródło: Microsoft).

Według informacji poufnych, aplikacja Windows 10 firmy Cortana tracą swoją funkcjonalność w ciągu kilku tygodni. Jednak obecnie nadal działa.

Oryginalny artykuł:

Microsoft usuwa Cortanę z Windows 10 i 11

Wielu widziało to już po ogłoszeniu Microsoft Copilot, teraz jest to oficjalne: Microsoft odcina Cortanę. Wynika to z niedawnego wpisu na blogu. Z dala koniec 2023 roku asystent głosowy nie będzie już obsługiwany jako samodzielna aplikacja w systemach Windows 10 i Windows 11. Firma nie podała dokładnej daty. Jest całkiem możliwe, że Microsoft faktycznie zakończy wsparcie dopiero 31 grudnia 2023 r.

Cortana jest Alternatywa Microsoftu dla Siri firmy Apple lub Asystenta Google. Za pomocą poleceń głosowych użytkownicy mogą korzystać z usługi w celu wyszukiwania, wprowadzania terminów w kalendarzu, otwierania programów lub wykonywania innych prostych poleceń.

Dobrze wiedzieć: Ta zmiana dotyczy tylko systemu Windows. Cortana jest nadal dostępna w Outlook Mobile, Teams Mobile, Microsoft Teams View i Microsoft Teams Rooms.

Microsoft Copilot, wspierany przez sztuczną inteligencję nieoficjalny następca Cortany, ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku. Microsoft pokazuje, co to ma do zaoferowania w filmie:

Microsoft przedstawia Windows Copilot

Microsoft pokazuje alternatywy – ale tylko dla Windows 11

Nawet jeśli Cortana jest ignorowana przez wielu użytkowników Windowsa, Microsoft jest tego świadomy Codzienny przepływ pracy niektórych użytkowników zmieni się wraz z wyeliminowaniem Cortany.

Aby zapewnić, że to przejście przebiegnie tak płynnie, jak to tylko możliwe, firma Microsoft podaje użytkownikom kilka odpowiednich wskazówek i sugestii:

Dostęp do języka w systemie Windows 11: Wiele funkcji sterujących można obsługiwać bezpośrednio za pomocą poleceń głosowych.
Bot czatu Bing oparty na sztucznej inteligencji: Microsoft od jakiegoś czasu używa GPT-4 w swojej wyszukiwarce, co oznacza, że ​​może być używany jak ChatGPT.
Drugi pilot systemu Windows: Wspomniane już nowe narzędzie AI Microsoftu ma zostać wprowadzone w podglądowych wersjach systemu Windows 11 od czerwca.

Jednak użytkownicy systemu Windows 10 w większości nie dostają nic. W końcu mogą również korzystać z wyszukiwania Bing opartego na sztucznej inteligencji w przeglądarce Edge. Nie można pozbyć się wrażenia, że ​​ten krok ma na celu Zachęć więcej osób do przejścia na system Windows 11. W końcu Microsoft wciąż daje fanom Cortany wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się na wyłączenie asystenta głosowego.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech