Wydobądź bitcoin za darmo: mini układ słoneczny sprawia, że ​​jest to możliwe

Wydobądź bitcoin za darmo: mini układ słoneczny sprawia, że ​​jest to możliwe

Kiedy świeci słońce, jestem szczęśliwy. W tym czasie mój mini układ słoneczny wytwarza darmową energię. Ale to też stwarza problem, bo energię trzeba zużyć, bo inaczej trafia do sieci za darmo i nic z niej nie mam. Dlatego zacząłem wydobywać Bitcoin. Dla mnie to nic nie kosztuje i nie zanieczyszczam środowiska.

Wersja: Klient

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Licencja: Freeware

Użyj mini układu słonecznego, aby za darmo wydobywać Bitcoiny

Odkąd posiadam elektrownię balkonową o maksymalnej mocy 600 watów, całkowicie zmieniłem zużycie energii elektrycznej. Ponieważ cały zakup opłaca się tylko wtedy, gdy zużyję wyprodukowaną energię. Komputer zawsze działa, kiedy pracuję, ale kiedy świeci słońce, wytwarzam więcej energii niż moje obciążenie podstawowe, a mój komputer zużywa podczas pracy w domowym biurze. Więc co robić? Codzienne włączanie pralki lub zmywarki nie ma większego sensu. Dlatego ponownie zacząłem wydobywać Bitcoin.

O co mi chodzi? Chciałbym wykorzystać energię, którą wytwarza mój układ słoneczny. W rezultacie oddaję mniej energii, a mój podłączany system solarny szybciej się zwraca. Nie wydobywam bitcoinów, czerpiąc energię ze zwykłej sieci elektrycznej. Dlatego też plon jest znacznie niższy, ponieważ akcję zaczynam dopiero wtedy, gdy słońce świeci prawidłowo.

Ważny: Jeśli również wydobywasz Bitcoin na podstawie tego artykułu, robisz to na własne ryzyko. GIGA nie ponosi odpowiedzialności za problemy ze sprzętem lub bezpieczeństwem komputerów. Powinieneś to robić tylko wtedy, gdy jesteś z tym zaznajomiony.

Czego potrzebujesz, aby kopać Bitcoin za darmo?

Elektrownia balkonowaKomputer do gier z nowoczesną kartą graficzną

Jeśli te dwa punkty są spełnione, możesz w zasadzie zacząć. Jako górnik używam NiceHash.

Co powinieneś wiedzieć o Bitcoinie:

Jak wygląda moja konfiguracja bitcoina?

Mam laptopa do gier z kartą graficzną RTX 3070, której nie używam w pracy i w zasadzie siedzi. Gdy świeci słońce, włączam laptopa do gier, uruchamiam NiceHash i wykorzystuję energię słoneczną do wydobywania bitcoinów. sięgam zatem około 52 do 53 MH/s. Gdyby system został zoptymalizowany, możliwe byłoby również ponad 60 MH/s. Nie mogłem tego zrobić z mobilnymi procesorami graficznymi. Zużycie wynosi około 130 watów.

Ale nadal mam komputer stacjonarny z RTX 3070, którego używam do pracy. W weekend używam go również do wydobywania bitcoinów, gdy naprawdę świeci słońce. Dzięki optymalizacji za pomocą MSI Afterburner uzyskuję 61 MH/s z jednym Zużycie GPU około 110 watów. Ogólnie komputer zużywa 170 watów. Więc oba komputery pobierają około 300 watów. Jest to idealne rozwiązanie do zużywania mocy, gdy nie robię nic innego.

Ile bitcoinów wydobyłem do tej pory?

Mój laptop gamingowy Lenovo z RTX 3070 osiąga około 53 MH/s. (Źródło obrazu: GIGA)

Ponieważ mogę wydobywać Bitcoin tylko wtedy, gdy świeci słońce i nie robię nic innego z prądem, jak dotąd mam zarobił około 6 euro w dziesięć dni. Jeśli tylko laptop jest uruchomiony, to około 50 centów w około 5 godzin. Jeśli oba komputery są uruchomione, czasami wyskakuje 1 euro. W moim portfelu jest teraz 0,00016299 Bitcoina.

To oczywiście nie jest świat, ale ja też mam tylko bezpośrednie światło słoneczne między 10:00 a 15:00, którego mogę użyć do wydobycia bitcoina. Potem jest zacienienie lub wytwarza się za mało energii elektrycznej, abym musiał pobierać energię z sieci, co w Niemczech nie jest tego warte, biorąc pod uwagę wysokie ceny energii elektrycznej.

Jak powiedziałem, ważne jest dla mnie tylko to, abym nie oddawał energii, którą wytwarzam, operatorowi sieci. Czasami słońce po prostu nie świeci, a system generuje 100 watów, co wystarcza na podstawowe obciążenie. Ale kiedy świeci słońce, ja też chcę wykorzystać energię. Nie zanieczyszczam też nim środowiska, co jest miłym efektem ubocznym. Nie uczyni mnie to bogatym, ale jest też trochę zabawne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech