Wyczyn Apple: producenci samochodów dobrowolnie poddają się i robią miejsce

Wyczyn Apple: producenci samochodów dobrowolnie poddają się i robią miejsce

Mogłem sobie wyobrazić coś takiego już w zeszłym roku. Teraz Apple faktycznie ujawniło podobny plan generalny. Nie zamierza się przejmować przemysłu motoryzacyjnego z własnym e-samochodem, zamiast tego iPhone będzie początkowo kluczem do przyszłej dominacji. Więcej o tym teraz w rubryce GIGA Weekend.

Krótka recenzja: W styczniu zeszłego roku umieściłem swoje przemyślenia na temat e-samochodu Apple na wirtualnym papierze i opublikowałem je tutaj. Moim zdaniem Apple było i jest lepiej radzić sobie, aby nie pracowało na piekielne zgięcie nad własnym zestawem kół, a raczej nad uniwersalnym rozwiązaniem do sterowania i obsługi przyszłych samochodów w ogóle.

Hej, mój pomysł: Apple CarPlay staje się teraz uniwersalnym standardem

Miałem na myśli rozszerzony CarPlay, poprzedni interfejs Apple między iPhonem a samochodem. Krótko mówiąc: Apple powinno pracować, aby stać się „okienkami branży motoryzacyjnej”. i sprzedawać swoją technologię producentom samochodów. W rezultacie użytkownik jest mniej więcej równie dobry, niezależnie od tego, czy jeździsz Mercedesem, czy VW.

Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy Apple zaprezentowało coś podobnego w ramach iOS 16 na WWDC 2022. W przyszłości nowy CarPlay dla iPhone’a będzie mógł uzyskać dostęp do wszystkich wyświetlaczy w nowoczesnym samochodzie, wyświetlać widżety i, co nie mniej ważne, ingerować w sterowanie. Między innymi funkcje pojazdu, takie jak radio i klimatyzacja, mogą być obsługiwane bezpośrednio przez CarPlay. Możesz myśleć o nowym CarPlay jako o alternatywnym interfejsie użytkownika dla samochodu, takim, który zawsze masz w kieszeni z iPhonem. Jednolity interfejs, który możesz po prostu zabrać ze sobą i używać we własnym samochodzie lub np. w przyszłości w wynajmowanym samochodzie – genialny.

Apple wprowadza nowy CarPlay i w przyszłości całkowicie przejmie kokpit:

WWDC 2022: nowy Apple CarPlay

Chociaż nowy CarPlay jest opcjonalny dla producentów samochodów, jest Ostatecznie Apple przejmuje w tym momencie interfejs człowiek-maszyna między samochodem a użytkownikiem. Jeśli e-samochód Apple pojawi się później, sporo osób powinno już znać interfejs użytkownika Apple.

Moje przemyślenia na weekend: Kolumna ma na celu dać do myślenia i zastanowić się nad tygodniową „powodzią wiadomości” pod koniec tygodnia. Mały wybór poprzednich artykułów w kolumnie:

Kto tak naprawdę robi to dobrowolnie?

Ale najlepsze jest: Producenci samochodów dobrowolnie biorą udział i praktycznie oczyszczają pole, robiąc miejsce dla Apple. Jest już wiele zapewnień od wielu marek, a obecnie chcą się zaangażować:

Land Rover Mercedes Porsche Nissan, Infiniti Ford Lincoln Audi Jaguar Acura, Honda Volvo, Polestar Renault

Pierwsze nowe pojazdy mają zostać ogłoszone pod koniec 2023 roku. Na pewno jeszcze przyszłość, ale już widzę pełne implikacje tej decyzji. Apple wykorzystuje CarPlay jako konia trojańskiego i tym samym zabezpiecza w przyszłości swoje miejsce w branży motoryzacyjnej. Konkurent Google z pewnością spróbuje wcisnąć nogę w drzwi, ale w tej chwili Apple prawdopodobnie ma większe szanse, a Android Auto jest na niekorzyść – moim zdaniem.

Od rozszerzonego CarPlay do prawdziwego Apple Car:

Muszę powiedzieć: Chapeau! O tak, drodzy twórcy w Apple, z przyjemnością przeczytacie więcej pomysłów z tego felietonu i wdrożycie je w przyszłości. Nie mam nic przeciwko i chętnie podzielę się z Tobą swoimi przemyśleniami.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech