Wszyscy kierowcy e-samochodów powinni znać te znaki na stacji ładowania

Wszyscy kierowcy e-samochodów powinni znać te znaki na stacji ładowania

Jeśli jeździsz autem elektrycznym, musisz się do tego przyzwyczaić. Najbliższa stacja ładowania często nie jest tak łatwa do znalezienia jak stacja benzynowa. Najlepiej wcześniej upewnić się, że samochód elektryczny i stacja ładująca są kompatybilne. Jeśli znasz te symbole, jesteś po bezpiecznej stronie.

Oznakowanie powinno zapewniać przejrzystość dla kierowców samochodów elektrycznych

Zaplanuj dłuższe czasy ładowania, dowiedz się, gdzie znajduje się najbliższa stacja ładowania i poznaj odpowiednie karty do ładowania i dostawców – jeśli jeździsz e-samochodem, powinieneś się przygotować, szczególnie na dłuższe podróże. Aby nic nie poszło źle podczas postojów załadunku, UE stawia na jednolite etykietowanie (Źródło: t-online). Oznaki tego od lat są dobrze znane w samochodach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a wkrótce staną się częścią codziennego życia również kierowców samochodów elektrycznych.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Powinno to działać na tej samej zasadzie, co np. w silniku benzynowym, który może palić E5 lub E10. Wybrano jednolite oznakowanie sześciokąt, w kolorze czarnym na samochodzie elektrycznym (do zobaczenia na zdjęciu poniżej)w kolorze białym na stacji ładującej (powyżej na zdjęciu artykułu). Wewnątrz znajduje się litera oznaczająca konfigurację wtyczki z odpowiednią pojemnością ładowania. Te same znaki informują kierowców na pierwszy rzut oka, czy stacja ładowania i e-samochód idą w parze.

Oznaczenia w skrócie:

Sześciokąt z „B”: konfiguracja typu 1 do 250 V napięcia rms (ładowanie AC) Sześciokąt z „C”: konfiguracja typu 2 do 480 V napięcia rms (AC) Sześciokąt z „D”: konfiguracja typu 3-A do do 480 V napięcie skuteczne (AC) hex z „E”: konfiguracja typu 3-C do 480 V napięcie skuteczne (AC) hex z „K”: konfiguracja FF, zakres napięcia 50 – 500 V (szybkie ładowanie DC) hex z “L”: konfiguracja FF, zakres napięcia 200 – 920 V (DC) hex z “M”: konfiguracja AA, zakres napięcia 50 – 500 V (DC) hex z “N”: konfiguracja AA, zakres napięcia 200 – 920 V (DC) hex z „O”: konfiguracja typ 2a, zakres napięcia 50 – 500 V (DC)Podobnie jak na korku wlewu paliwa w silniku spalinowym, osłona złącza ładowania w e-samochodach jest również ozdobiona instrukcją prawidłowego ładowania. (Źródło obrazu: IMAGO / blickwinkel)

Oznakowanie, które jest takie samo w UE, pozwala kierowcom samochodów elektrycznych na pierwszy rzut oka sprawdzić, czy znajdują się we właściwym miejscu na danej stacji ładowania. Dołączony e-samochód może pomieścić kilka połączeń, W końcu zazwyczaj możesz wybrać przynajmniej między normalną szybkością ładowania a szybkim ładowaniem. Poza UE symbol będzie obowiązywał również w Islandii, Liechtensteinie, Macedonii, Norwegii, Serbii, Turcji i Szwajcarii.

Nie wahaj się przesiadając się na samochód elektryczny:

Powoduje zamieszanie: ładowanie aplikacji często używa różnych znaków

Jednak w życiu codziennym cała sprawa ma jedną przeszkodę: korzystaj więc z popularnych aplikacji do ładowania kart lub porównuj ceny stacji ładowania i ich dostawców a nie oznaczenia UE. Typ wtyczki jest tam zwykle podany ze szkicem wtyczki i dostępną mocą ładowania w kW. Jest to również praktyczne i jako kierowca wiesz, gdzie jechać. Jednak jednolity system z tymi samymi symbolami byłby jeszcze bardziej przyjazny dla konsumenta.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech