Wspaniałe funkcje Steam: Dzięki tym dwóm funkcjom możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy

Wspaniałe funkcje Steam: Dzięki tym dwóm funkcjom możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy

Chociaż Steam oferuje niesamowitą liczbę funkcji i funkcji, dwie szczególnie przydatne funkcje są nieznane większości: Biblioteka rodzinna Steam i Steam Remote Play Together. To niefortunne, ponieważ te dwie funkcje mogą potencjalnie zaoszczędzić sporo pieniędzy graczom Steam. W powyższym filmie pokazujemy, jak korzystać z tych dwóch funkcji i wyjaśniamy, co ci one dają.

Wersja:2.10.91.91

Języki Niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows, Windows 2000

Biblioteka rodzinna Steam: udostępnianie jest fajne

Czy wiesz, że możesz grać w gry Steam znajomych? Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, Twój znajomy musi tylko zalogować się do Twojego komputera swoim kontem, odblokuj tam funkcję Biblioteki rodzinnej Steam a następnie autoryzuj dostęp do swojego komputera. Twój przyjaciel z pewnością Ci podziękuje, jeśli zrobisz to samo na jego komputerze.

Po tej procedurze powinieneś mieć dostęp do wszystkich gier Steam znajomego. No, przynajmniej prawie wszystkie. Niektórych gier nie można udostępniać innym graczom za pośrednictwem Biblioteki rodzinnej Steam z powodu problemów technicznych. Ale ogólnie fajna sprawa, prawda?

Z funkcji rodziny nie można jednak korzystać całkowicie bez ograniczeń. Więc może o maksymalnie 5 kont i 10 urządzeń Mieć dostęp do swojej biblioteki Steam. Ponadto, jeśli Twój znajomy gra obecnie w grę ze swojej biblioteki, odmówiono ci dostępu do jego wyboru gier. To samo obowiązuje na odwrót.

A co, jeśli grasz w grę z biblioteki kolegi, a on sam uruchamia jedną ze swoich gier? Steam zwróci ci na to uwagę i da ci kilka minut na zapisanie, a następnie wyjście z gry (źródło: Steam).

Tak więc, dzięki Bibliotece rodzinnej Steam, możesz koordynować ze znajomymi, kto dostanie którą grę i wspólnie w ten sposób zaoszczędzić dużo pieniędzy. Ale jest coś więcej!

Steam Remote Play Together: Graj w trybie kooperacji na kanapie przez Internet

Bo tak naprawdę dla grupy fanów kooperacji na kanapie wystarczy, że jeden gracz zdobędzie grę na Steamie – przynajmniej tak długo, jak gra Zdalna gra Steam razem obsługuje. Odpowiednie informacje można znaleźć na odpowiedniej stronie produktu gry Steam po prawej stronie:

Sprawdź opis produktu na Steamie, aby zobaczyć, czy gra kooperacyjna rzeczywiście obsługuje Remote Play Together. (Źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

Funkcja ta pozwala na wspólne granie w klasyczne kanapowe gry kooperacyjne, takie jak Cuphead, Overcooked czy Moving Out, w które normalnie gra się na komputerze, przez Internet.

Albo ty, albo jeden z twoich znajomych jest gospodarzem gry i zaprasza innych do gry za pośrednictwem listy znajomych. Najlepiej jest upewnić się, że host ma stabilne łącze internetowe z dość dużą przepustowością wysyłania ma. W końcu musi jednocześnie przesyłać swoim kolegom z drużyny do 3 strumieni wideo z wystarczającą jakością obrazu.

Jako gracz też musisz podłącz kontroler do komputera, który jest rozpoznawany przez Steam. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie kooperacyjnej zabawie przez Internet!

Valve podsumowało podstawowe informacje o Steam Remote Play Together w krótkim filmie:

Zdalna gra Steam razem

Działa ze Steam: Sprawdź kontrolery PS5 na Amazon

Każdy, kto kilka lat temu wypróbował Steam Remote Play Together w fazie beta i napotkał wówczas problemy techniczne, zdecydowanie powinien dziś dać tej funkcji jeszcze jedną szansę. Od premiery w 2019 roku, Valve Remote Play Together stale rozwijane i optymalizowanedzięki czemu funkcję można teraz polecić bez zastrzeżeń.

Dzięki tym dwóm funkcjom Steam możesz zaoszczędzić dużo pieniędzyjeśli chcesz zaakceptować wspomniane ograniczenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech