Wskazówki dotyczące AirPods Pro: 15 rzeczy, które każdy powinien wiedzieć przed zakupem słuchawek

Wskazówki dotyczące AirPods Pro: 15 rzeczy, które każdy powinien wiedzieć przed zakupem słuchawek

Apple AirPods Pro nadal należą do najlepszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Jednak przed zakupem warto przejrzeć kilka pozytywnych i negatywnych punktów od baterii do wodoodporności, które tutaj po kolei sprawdzimy.

Apple AirPods Pro: obowiązkowy zakup z obawami

W ciągu ostatnich kilku lat miałem w uszach wiele prawdziwych słuchawek bezprzewodowych. Chociaż AirPods Pro pierwszej generacji zostały wprowadzone w 2019 roku, przez długi czas pozostawały moimi ulubionymi. W połączeniu z iPhonem lub iPadem jest to niemal obowiązkowy zakup. Apple trafił w sedno, łącząc najważniejsze właściwości w pierwszorzędny sposób: AirPods Pro są lekkie, kompaktowe, łączą się niezawodnie, dobrze brzmią, mają skuteczną redukcję szumów i wystarczającą wytrzymałość. Ma to jednak również swoją cenę w dosłownym znaczeniu tego słowa, ponieważ…

… za 299 euro (sugerowana cena detaliczna) to AirPods Pro (2. generacji) firmy Apple tak drogi jak smartfon ze średniej półki. Proste, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, które zasadniczo spełniają tę samą funkcję (= odtwarzanie muzyki + zestaw słuchawkowy), są dostępne w Amazon za 60 euro, a nawet mniej. Technicznie i jakościowo jest tu jednak luka.

Pod względem ceny AirPods Pro znajdują się tylko w środku pola, „Pro” w nazwie nie należy traktować zbyt poważnie. W prawdziwym sektorze profesjonalnym (technika studyjna i sceniczna) można z łatwością zapłacić ponad 1000 euro za parę słuchawek dousznych, takich jak „Shure SE846”. A te rzeczy są warte każdego grosza.

Nie oszukuj się: w pewnym momencie wbudowane akumulatory zostaną naładowane podczas codziennego użytkowania stracić wydajność. Wymiana jest praktycznie niemożliwa ze względu na konstrukcję, jest to, mówiąc ostro, “produkt jednorazowego użytku” – przynajmniej po kilku latach użytkowania. Przynajmniej …

…użytkownik ma też serwis Apple, który dba o zużyte baterie. Jednak pobierana jest za to opłata „Serwis baterii” w sumie do 165 euro. 65 euro za słuchawkę i kolejne 65 euro za etui ładujące. Zalecaną opcją jest tutaj AppleCare+ dla słuchawek.

Tutaj możesz zobaczyć zakres dostawy AirPods Pro (1. gen.). Ważne, aby wiedzieć: jest brak zasilacza w zestawie (środowisko dziękuje). Kabel to Lightning-to-USB-C, więc można go podłączyć do Macbooka z gniazdem USB-C lub do odpowiedniego zasilacza. Inne rozwiązanie: po prostu bierzesz zasilacz + kabel ze swojego iPhone’a lub iPada. Najważniejsze jest to, że końcówka Lightning jest na miejscu i można ją umieścić w etui ładującym AirPods Pro.

Niektórzy właściciele twierdzą, że AirPods Pro są „trudne do złapania”, gdy chce się je wyjąć z etui. Może tak być – ale tylko wtedy, gdy nie wiesz, jak to zrobić prawidłowo: Kciuk spoczywa na obudowie, palec wskazujący popycha wkładkę douszną do przodu w kierunku kciuka (patrz animacja). To zawsze działa, a jedna ze słuchawek nigdy przypadkowo nie spada.

Dla niektórych użytkowników AirPods Pro to pierwsze słuchawki douszne Redukcja szumów (ANC). Niektórzy znają już aktywną redukcję szumów z modeli nausznych, takich jak Bose QuietComfort 45 lub Sony WH-1000XM4. ANC AirPods Pro nie do końca stoi na tym poziomie, tutaj duże słuchawki z segmentu premium są bezkonkurencyjne.

Ale: Debiut Apple’a pod względem ANC może spokojnie nadążyć za innymi słuchawkami dousznymi, które oferują tę funkcję. Podróże berlińskimi metrem są o wiele bardziej znośne, zdecydowanie można słuchać muzyki „w spokoju”. AirPods Pro nie oferują jednak absolutnej ciszy – ale jak dotąd żadnemu producentowi się to nie udało.

Silikonowe etui AirPods Pro są wykonane na zamówienie – mają małe osłony przeciwpyłowe i a nasadka owalna, który jest przypięty do obudowy elementu dousznego. kto Namiastka potrzeb powinien kupić go bezpośrednio od Apple lub przynajmniej upewnić się, że adaptery są specjalnie zaprojektowane dla AirPods Pro.

AirPods Pro (1. generacji, 2019) są chroniona przed potem i wodą (IPX4), więc są również zalecane do sportowego (spoconego) użytku na zewnątrz (deszcz). Dotyczy to jednak tylko wkładek dousznych, a nie etui ładującego!
W zaprezentowanych we wrześniu AirPods Pro (2. generacji, 2022) zarówno słuchawki, jak i etui ładujące są wodoodporne.

Korzystanie ze słuchawek AirPods Pro (1. generacji, 2019 r.) z urządzeniem z systemem iOS, takim jak iPhone lub iPad, jest co najmniej iOS 13.2 niezbędny. Jeśli absolutnie chcesz pozostać przy starszej wersji mobilnego systemu operacyjnego, powinieneś powstrzymać się od jej zakupu. Oto wymagania Apple AirPods Pro:

iPhone lub iPod touch z systemem iOS 13.2 lub nowszym iPad z systemem iPadOS 13.2 lub nowszym Apple Watch z systemem watchOS 6.1 lub nowszym Apple TV z systemem tvOS 13.2 lub nowszym Mac z systemem macOS 10.15.1 lub nowszym

W razie potrzeby obejrzyj powyższy film z rozpakowywania słuchawek AirPods Pro.

W przypadku AirPods Pro (2. generacji, 2022 r.) Apple twierdzi, że wymagana jest „najnowsza wersja iOS lub iPadOS”. Poza tym działają też „jako słuchawki Bluetooth z urządzeniami Apple’a ze starszym oprogramowaniem oraz z urządzeniami innych dostawców, ale o ograniczonej funkcjonalności”.

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne innych producentów często mają własną aplikację, w której można skonfigurować słuchawki. Z drugiej strony AirPods Pro są konfigurowane w menu Bluetooth podłączonego urządzenia. Znajdź to tutaj na iPhonie: Ustawienia > Bluetooth > AirPods Pro > „i”

Aby pojawiło się to menu, słuchawki muszą być podłączone (wystarczy otwarcie etui ładującego). Tutaj możesz zmienić przypisanie czujników nacisku na uchwytach lub wyłączyć wyciszenie.

Głośność muzyki lub dźwięku filmu można regulować nie bezpośrednio do AirPods Pro (1. gen.) reguły – po prostu nie ma do tego przycisków. Tak było już w przypadku zwykłych AirPods i jest to uciążliwe dla niektórych użytkowników. Trzeba więc przestawić odtwarzacz, np. na iPhone z przyciskami zwiększania/zmniejszania głośności lub na Apple TV za pomocą pilota. Fakt, że Siri można aktywować na stałe w razie potrzeby, daje nową i wygodną opcję obsługi. Można „Hej, Siri” zadzwoń i poproś asystenta cyfrowego o zmianę głośności. Bardzo praktyczne, na przykład jeśli nie masz wolnej ręki: „Hej Siri, głośność do 70 procent.” lub „Hej Siri, zatrzymaj odtwarzanie muzyki”.

W nowszych słuchawkach AirPods Pro (2. generacji) głośność można regulować, przesuwając nóżki.

Nawet jeśli AirPods Pro są idealnymi towarzyszami dla iPhone’a, możesz także używać prawdziwych bezprzewodowych słuchawek Apple z Androidem, na przykład z Samsungiem Galaxy S10. Napisaliśmy w tym celu przewodnik. Nawet redukcja szumów działa, ale parowanie jest nieco bardziej skomplikowane.

Prawdziwy dźwięk 3D („Spatial Audio”) ze słuchawek nie stanowi problemu w przypadku AirPods Pro. Zarówno filmy, jak i muzyka (na żywo) mogą wydawać się niezwykle żywe, zwłaszcza że uwzględniane są ruchy głowy. Jak to często bywa w przypadku Apple, nie jest do tego wymagana skomplikowana konfiguracja, funkcja może być używana natychmiast, jeśli materiał źródłowy jest poprawny, a aplikacja jest kompatybilna. Warto wiedzieć: jeśli nie podoba Ci się dźwięk przestrzenny, możesz w każdej chwili przełączyć się na dźwięk konwencjonalny Stereofoniczny przełącz się z powrotem. Jest to szczególnie szybkie dzięki centrum sterowania w systemie iOS.

Istnieje wiele prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, które można obsługiwać dotykiem. AirPods Pro są podobne, ale mają jedną zasadniczą różnicę: łodygi są czułe na nacisk, ale nie reagują na proste dotknięcia, takie jak ekran smartfona (stuknięcie), a jedynie na lekki nacisk dwoma palcami. Pozwala to skutecznie uniknąć błędnych wpisów – na przykład poprzez proste dopasowanie słuchawek. Oby więcej producentów słuchawek umieszczało w swoich produktach tak przydatne detale.

AirPods Pro drugiej generacji, zaprezentowane we wrześniu 2022 roku, mają czujnik dotykowy, za pomocą którego można regulować głośność ruchem machnięcia.

AirPods Pro też mogą używać indywidualnie: Jedna wkładka douszna pozostaje w etui ładującym, a druga w uchu. Czujnik automatycznie rozpoznaje, która kopia jest w użyciu. Na przykład rozległy Rozmowy telefoniczne (lub spotkania), przełączając się na drugą słuchawkę, gdy bateria jest pusta, która następnie wychodzi z etui świeżo naładowana.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech