Wkrótce wakacje będą dostępne tylko online: tonący raj będzie miał cyfrowego bliźniaka

Wkrótce wakacje będą dostępne tylko online: tonący raj będzie miał cyfrowego bliźniaka

Wyspiarskie państwo Tuvalu jest stopniowo pochłaniane przez Pacyfik. Teraz minister spraw zagranicznych przedstawił nadzwyczajny plan zachowania dziedzictwa kraju w przyszłości.

Wyobraź sobie, że możesz patrzeć, jak Twoja ojczyzna jest pochłaniana kawałek po kawałku przez ocean. Nie ma nagłej powodzi, jak w zeszłym roku w dolinie Ahr, ale skutek jest ten sam: ludzie tracą domy. A powód jest ten sam: Zmiana klimatu.

Metaverse ma chronić przed zapomnieniem

Naród wyspiarski Tuvalu leży zaledwie 5 metrów nad poziomem morza na Oceanie Spokojnym, na północ od Australii i Nowej Zelandii. Ludzie, którzy tam mieszkają, mogą to obserwować od dawna Ląd mniejszy, a ocean większy staje się. W zeszłym roku minister spraw zagranicznych Tuvalu, Simon Kofe, wygłosił przemówienie na Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w garniturze, krawacie i spodniach podwiniętych w części Tuvalu, która jest już pod wodą. Chociaż obraz mówił sam za siebie, Kofe dał jasno do zrozumienia, że ​​zmiany klimatu są realne i wymagają aktywnych globalnych działań. Ponieważ jego kraj bezpośrednio odczuje konsekwencje: według szacunków odczuje to Tuvalu odszedł za 100 lat (Źródło: Wiadomości SBS).

Atol Funafuti, Tuvalu: ten obszar jest nisko położony i narażony na podnoszenie się poziomu morza (źródło zdjęcia: IMAGO / Nature Picture Library)

W połowie listopada minister spraw zagranicznych ponownie zabrał głos na tegorocznej konferencji klimatycznej i ujawnił plany na przyszłość Tuvalu. Odbędzie się to na poziomie cyfrowym, bo Tuvalu powinno jako pierwszy stan cyfrowy w Metaverse zostać przejęty. Metaverse to wirtualna rzeczywistość, w której ludzie mogą wchodzić w interakcje cyfrowo jako awatary, czy to podczas różnych wydarzeń, w pracy, nauce lub po prostu dla zabicia czasu. Tym razem Kofe stoi na cyfrowym Tuvalu podczas swojego przemówienia i uzasadnia decyzję Metaverse w następujący sposób: „Nasza ziemia, nasz ocean, nasza kultura są najcenniejszymi dobrami naszych ludzi. Aby chronić je przed krzywdą, przeniesiemy je do chmury, bez względu na to, co dzieje się w świecie fizycznym”.

Zobacz pełne przemówienie ministra spraw zagranicznych w poniższym filmie:

Tuvalu w Metaverse: przemówienie Sekretarza Stanu

Co się dzieje z mieszkańcami Tuvalu?

Lądy i oceany, kultura i wiedza – wszystko to można zaprogramować w Metaverse. Ale co z ludźmi, którzy (nadal) mieszkają w Tuvalu? Były prokurator generalny dr. Eselealofa Apinelu powiedział o tym The Guardian Australii i Nowej Zelandii zapewniają możliwości imigracji, ale biurokracja komplikuje te procesy: „Australia i Nowa Zelandia były naszymi najbliższymi partnerami, dały nam możliwości edukacji i pracy… ale przepisy imigracyjne nie są proste, nie są łatwe. Potrzebujemy przepisów bardziej przyjaznych dla mniejszych wysp”.

W Tuvalu mieszka prawie 12 000 osób. Życzeniem Apinelu jest umożliwienie im emigracji teraz, aby mogli krok po kroku przystosować się nowe życie w nowym kraju można się przyzwyczaić.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju? W takim razie mamy dla Ciebie kilka artykułów:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech