Wizje stają się rzeczywistością

Wizje stają się rzeczywistością

Wizje stają się rzeczywistością

Źródło obrazu: Pexels

Postęp wymaga czasu

Dyskusje na temat przejścia z silnika spalinowego na zrównoważoną mobilność trwają pełną parą. Wiele z dotychczasowych osiągnięć krytycy od razu odrzucają jako nieodpowiednie: te oskarżenia są zbyt drogie, zbyt skomplikowane, zbyt nie do utrzymania. Ale to nie jest powód, by kwestionować rozwój. Dobre rzeczy wymagają czasu, mówi stare przysłowie, a doskonałość nie jest czymś, czym potrząsasz znikąd.

Technologia ułatwia życie

Nasz postęp techniczny zawdzięczamy licznym błyskotliwym myślicielom, którzy mimo wielu niepowodzeń, nigdy nie myśleli o rzuceniu ręcznika. Nawet jeśli ich modele początkowo miały poważne dziwactwa, trzymali się tego i składali wnioski, aby je ulepszyć. Pomogło nam to osiągnąć jakość życia niewyobrażalną przez tysiące lat. Podróżujemy drogą lądową, morską i powietrzną, gdzie tylko chcemy, rozmawiamy na całym świecie i pozwalamy naszej lodówce robić zakupy spożywcze.

Zachowaj przegląd

Największym wyzwaniem w planowaniu projektu jest połączenie pracowników ludzkich i technicznych w taki sposób, aby zaowocować płynnym procesem produkcyjnym. Sprytne narzędzie od miro może tutaj wykonać dobrą robotę: oferuje platformę, na której wszystkie zaangażowane zespoły mogą współpracować cyfrowo, koordynując wszystkie elementy przepływu pracy w czasie i tworząc wspólny diagram.

To rozwiązanie typu „wszystko w jednym” umożliwia kierownictwu projektu i zaangażowanym interesariuszom stałe monitorowanie wszystkich etapów pracy. Przyspiesza to ogromnie proces rozwoju projektu, ponieważ jego infrastrukturę można stale optymalizować, a błędy można korygować na miejscu.

Bycie na bieżąco to wszystko

Po wynalezieniu pierwszego pociągu parowego w XIX wieku pojawił się pierwszy tramwaj elektryczny. Ich wynalazca, Werner von Siemens, musiał przezwyciężyć duży opór, zanim pierwsze koleje mogły rozpocząć coś takiego jak regularne przewozy. Wynikało to prawdopodobnie z jego zdolności do obserwowania całego kompleksu tego projektu i podejścia do każdego etapu rozwoju z tej ogólnej perspektywy.

Wielu menedżerów w nowoczesnym przemyśle zazdrości mu tej umiejętności dzisiaj. Ponieważ rozwijając swoje projekty muszą stale dbać o to, aby złożone procesy w ich firmie przebiegały synchronicznie i bezbłędnie, tak aby prowadziły do zyskownego wyniku operacyjnego.

W grę wchodzą zbieg okoliczności i szczęście

To pokazuje, że dobrze ustrukturyzowana koncepcja jest idealnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania procesu pracy. Często jednak idealny wynik jest również wynikiem odrobiny szczęścia, a szczęścia nie da się zaplanować . Ale i tutaj mądrość ludowa mówi, że stoi przy odważnych, czyli tych, którzy nie zniechęcają się niepowodzeniami i zdecydowanie dążą do celu. Była to ewidentnie siła wielkich wynalazców w historii ludzkości. Ale kto wie, jak często szczęście lub zbieg okoliczności odgrywały dla nich rolę. Isaac Newton lubił mówić, że spadające z drzewa jabłko zainspirowało jego teorię grawitacji, która ostatecznie stała się jednym z najważniejszych praw fizyki.

Nie każdy wynalazca miał tyle szczęścia. W Szwecji jest muzeum klapsów, w którym można zobaczyć wiele rzeczy, które nie przyjęły się.

Wpis Visions Become Reality pojawił się jako pierwszy na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech