Wielkie porównanie aparatów do smartfonów: Wybieramy najlepsze zdjęcia na smartfony!

Wielkie porównanie aparatów do smartfonów: Wybieramy najlepsze zdjęcia na smartfony!

Jakie to były czasy, kiedy migawkę można było zrobić tylko wtedy, gdy mądrze spakowałeś swój cyfrowy aparat i zabrałeś go ze sobą na imprezę, w podróż lub na wakacje. W dzisiejszych czasach zwykle wystarczy sięgnąć do kieszeni spodni, trzymać smartfon w kierunku fotografowanego obiektu i nacisnąć spust migawki – i zdjęcie gotowe.

Jest jednak oczywiste, że pszenica jest oddzielona od plew, zwłaszcza w przypadku aparatu wbudowanego w telefon komórkowy – czyli tani telefon klasy podstawowej z topowego modelu. Dlatego poświęciliśmy ten numer tematowi aparatów w smartfonach i testujemy siedem topowych telefonów komórkowych. Czy wbudowane obiektywy mogą zastąpić aparat cyfrowy, czy są może nawet lepsze niż osobny aparat. I czy to sprawia, że telefony są warte swojej ceny? Wyjaśnimy te pytania na kolejnych stronach. Jednak ważne jest dla nas również to, że zdecydowana większość użytkowników smartfonów nie jest ekspertami od zaawansowanych technologii, którzy dzięki ustawieniom ISO i przysłony mogą nawet maksymalnie wykorzystać swoje ujęcia. Zamiast tego nasze obiekty to klasyczne typy typu „wskaż i zrób zdjęcie”, które preferują domyślne ustawienia aplikacji aparatu. Mając na uwadze te aspekty, przeprowadziliśmy test.

porównanie kamer

Nasi kandydaci do testów: iPhone 13 Pro, Google Pixel 5, Sony Xperia 1 III, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, OnePlus 9 Pro, Vivo X60 Pro, Huawei P40 Pro (od lewej)