W ostatniej chwili: Ford unika zakazu sprzedaży w Niemczech

W ostatniej chwili: Ford unika zakazu sprzedaży w Niemczech

Fani Forda w Niemczech mogą odetchnąć. Producent samochodów uniknął już ogłoszonego zakazu sprzedaży. To nie tylko zapewnia klientom większe bezpieczeństwo, ale także zapobiega przedostawaniu się już zbudowanych Fordów do prasy do złomu.

Aktualizacja z 4 czerwca 2022 r.: W sporze prawnym dotyczącym chipów do telefonów komórkowych nielegalnie używanych przez Forda, producent samochodów wycofał się. Sąd Okręgowy w Monachium wydał wcześniej ogólnokrajowy zakaz sprzedaży, który jeszcze nie wszedł w życie (więcej na ten temat poniżej w artykule). Ford zapobiegł temu, a administrator patentów Avanci nabył niezbędne licencje patentowe (Źródło: heise online). Dzięki temu chipy LTE zainstalowane w kilku modelach Forda mogą być nadal używane. Zarówno nowi klienci, jak i kierowcy Forda nie muszą już martwić się o przyszłość swoich samochodów.

Oryginalny przedmiot:

Zakaz dla Forda: niemieccy nabywcy stoją w obliczu pustki

To prawdziwy strzał z armaty, że sąd okręgowy w Monachium Ford wali przed dziobem: Producent musi zaprzestać sprzedaży swoich samochodów w Niemczech. Nie wolno już również budować nowych wagonów. Modele, które są już w sklepach detalicznych, mogą nawet wymagać zebrania i zniszczenia. Wszystko dlatego, że samochody mają mobilne chipy, których Fordowi nie wolno używać.

Ośmiu międzynarodowych posiadaczy patentów zostało pozwanych w Monachium i japoński eksploatator patentów IP Bridge wygrał sprawę. Zarzut: Ford używa w swoich samochodach chipów LTE, ale nie ma na to licencji i w związku z tym nie płacić posiadaczom praw opłat licencyjnych. Aby możliwe było wykonywanie połączeń alarmowych przez e-połączenie, we wszystkich nowych samochodach należy teraz znaleźć odpowiednie chipy. Ale mogą być również używane w systemach nawigacyjnych i informacyjno-rozrywkowych.

Amerykański producent samochodów wciąż ma kilka sposobów na wyjście z kłopotów. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, Ford może się odwołać. Ponadto będzie egzekwowane dopiero wtedy, gdy IP Bridge złoży w sądzie kaucję w wysokości 227 mln euro (źródło: Wirtschaftswoche). Jak dotąd Ford nie chciał dalej komentować werdyktu, a raczej poczekać na pisemną kopię.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp — porównaj ceny gazu i zaoszczędź pieniądze! W tym prognoza cen! … jeszcze
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

Dzięki aplikacji TankenApp z trendami cen benzyny, bezpłatnej aplikacji TankenApp, możesz szybko i łatwo znaleźć ceny benzyny dla wszystkich stacji benzynowych w Niemczech. Dzięki najnowszym cenom paliw i naszej inteligentnej prognozie cen możesz … więcej

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Zdarzały się takie procesy jak ten w Monachium. W 2020 roku były już odpowiednie Zarzuty przeciwko Daimlerowi, w Monachium pozew został również złożony przeciwko VW. Wolfsburgowie uratowali się przed zbliżającym się wstrzymaniem sprzedaży, nabywając odpowiednie licencje.

Co już przemawia za przejściem na samochód elektryczny:

Ford: Czy trzeba niszczyć dziesiątki tysięcy samochodów?

Jeśli Ford zablokuje, producentowi grozi nie tylko wstrzymanie sprzedaży i produkcji Miliony w sprzedaży prześlizgują się przez szczeliny zrobiłbym. Ponadto pojazdy, które już zostały zbudowane, musiałyby zostać złomowane. W najgorszym przypadku całkowicie, ale przynajmniej dotknięte elementy komunikacji mobilnej musiałyby zostać usunięte i zniszczone.

To, co się z tego stanie, jest obecnie nadal otwarte. Zainteresowanie zakupem zdecydowanie powinno tam być i stąd decyzja mocno uderzyć klientów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech